Twitter Daha Sürükleyici Reklam Modelleri Ekliyor

Twitter, markaların deneyimleri doğrultusunda; sürükleyiciliği arttırmak için yeni bir video reklam türünü görücüye çıkardı. Daha önce karşımıza çıkmamış bu reklam türünde, twitter kullanıcılarının ana sayfa akışlarında, reklam videolarını izlerken; aynı zamanda reklamverenin sitesine yönlendirerek, reklamcıların daha yüksek bir potansiyel geri dönüş almasını hedefliyor.

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre ;

“Twitter kullanıcıları, reklamveren marka veya kişilerle; kendileriyle alakalı etkileşimler bekliyor. Markalar da aynı şekilde hitap ettikleri kişilerden, daha alakalı dönüşüm sağlamak istediklerini belirtiyorlar. Bugün, video reklamın gücünü; daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra anında etkileşime geçmek ve kullanıcıları daha fazla bilgi olan reklamveren sitesine yönlendirmek amacıyla geliştirdiğimiz Video Web Kartı adını verdiğimiz reklam modelini tanıtıyoruz.”

Yeni video kartları olarak belirtilen reklam modelinde, otomatik başlayan video; kişiselleştirilebilir video başlığının yanısıra kaynak bağlantı seçenekleri gibi; reklam pazarlamacıları için bir çok avantajlar bulunmakta. Bu özellikleri kullanarak reklamları çok daha etkili bir biçimde kullanabilmekteler. Video kartlar reklam seçeneği kullanıldığında eğer bir masaüstü bilgisayarda reklam açılırsa; web sitesine ulaşmak için bir bildirim gösterilmekte, fakat mobil tarayıcılar üzerinden sağlanan bağlantılarda; kullanıcı reklamı sadece aşağıya kaydırarak, reklamveren sitesine ulaşıp detaylı bilgi alabilmekte. Kaldığı yerden tekrar twitter akışına dönmek isteyen mobil kullanıcıların yapması gereken ise sadece sayfayı yukarı kaydırmaktan ibaret.

Video paylaşımı diğer platformlarda olduğu gibi Twitter’da da oldukça popüler. Resim içeren paylaşımlar sadece yazı içeren paylaşımlarından 3 kat daha fazla etkileşim alıyor. Video paylaşımları ise yazı içeren paylaşımlardan 9 kat daha fazla. Video Kart Reklam modelinde ise etkileşim sayısının, sadece yazı içeren paylaşımlara göre 18 kat daha fazla olması bekleniyor.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.