Instagram E-Postamı Unuttum Ne Yapmalıyım? 3 Çözüm Yolu

Instagram e-postasını unuttum diyorsanız direkt olarak Instagram ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu problemi çözmeniz ve direkt olarak Instagram ile iletişime geçebilmeniz için üç tane çözüm yolu sunduk;

Instagram E-Postamı Unuttum Ne Yapmalıyım? Çözüm Yolları

1) Telefon Numarası ile Instagram Şifre Sıfırlama Yönetimini Deneyin

Instagram e postamı unuttum sorunu için uygulamanın kullanıcılara şifre hatırlatma aracı denenmelidir. Hesabın bağlantılı telefon numarasına erişimi varsa sms olarak gönderilmektedir. Ulaşmak için buraya tıklanmalıdır.

2) Instagram Hesabının E postasını Hatırlatma Aracını Kullanın

Hesabın telefon numarasına erişimi yoksa e postayı hatırlamaya çalışmak başka bir alternatif yoldur. Kullanıcı adını şifre sıfırlama bölümüne yazılmalıdır. Böylelikle aşağıda mail adresinin ilk ve son harfi yer alacaktır. Bu ipucu sayesinde hatırlamaya yardımcı olabilir. Linke girmek için buraya tıklanmalıdır. Instagram e-postamı unuttum problemini çözemediyseniz son seçeneğimize geçelim

3) Hesaba Facebook ile Giriş Yapmayı Deneyin

Hesap daha önceden Facebook ile bağlantılı ise Instagram’a Facebook ile giriş yapmayı deneyip şifre kullanmadan hesaba ulaşılacaktır. Facebook uygulamasını giriş yapılmalı ve menüden Instagram’a girilmelidir. Sonrasında Instagram’a otomatik olarak giriş yapacaktır. Giriş yapıldıktan sonra ayarlar bölümünden e mail adresi güncel olanla değiştirilmelidir.

Instagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum Ne Yapmalıyım?

 • Adım 1: Instagram giriş sayfasına girildiğinde aşağı kısımda ‘’şifreni mi unuttun’’ seçeneğine girilmelidir.
 • Adım 2: Ekranda kişiden kullanıcı adı, e posta, telefon numarası gibi bilgilerden herhangi birinin girilmesini isteyecektir.
 • Adım 3: Bilgilerin herhangi biri girildiğinde ekranın alt kısmında siyah zemin üzerine yönerge mailin hangi adrese gönderildiğine dair ufak bir bilgilendirme yazacaktır.
 • Adım 4: Bu bilgilendirme sadece e posta adresinin baş harfi ve son harfidir. Böylelikle yönergenin hangi mail sunucusuna gittiğine dair hatırlatma yapacaktır.

Not: Eğer Facebook ve Instagram birbirine bağlıysa sorun daha kolay olacaktır. Facebook’a giriş yapıp menüden Instagram’a girilmektedir. Ayarlar bölümünden E posta adı öğrenilebilir ya da değiştirilmektedir.

Instagram e-posta Nasıl Bulunur?

 • Adım 1: İlk olarak Google arama motorunu bilgisayar üzerinden açılmalıdır.
 • Adım 2: Ekrana gelen sayfadan arama kısmına ‘’ Site:’’ etiketi eklenmelidir.
 • Adım 3: Hiç boşluk bırakmadan Instagram.com adı da eklenmelidir. Böylelikle Site:ınstagram.com şeklinde arama etiketi oluşacaktır.
 • Adım 4: Bu yöntem tüm aramalar arasında Instagram’daki mailleri filtreleme imkanı tanıyacaktır.
 • Adım 5: Ardından metnin yanına ‘’intext:’’ etiketi eklenecektir. Ve etiketin hemen yanına boşluk olmadan mail adresi yazılmalıdır.
 • Adım 6: Sonunda arama motorunun başına ve sonuna tırnak işareti olmadan ‘’site:ınstagram.comintext:ornek@outlook.com’’ şeklinde yazı olmalıdır.
 • Adım 7: arama tamamlandığında sonuçlar ekrana gelecektir. Kişi aradığı mailleri listeleyebilir.

E Postasını Unuttuğum Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

 • Adım 1: İlk olarak e postası unutulan Instagram hesabı kapatma işlemi Instagram Yardım Merkezi’ne gidilmelidir.
 • Adım 2: ‘’Birisi Instagram’da beni taklit ediyorsa ne yapabilirim’’ başlığına girilmelidir.
 • Adım 3: ‘’Formu doldurun’’ yazısına tıklanmalıdır.
 • Adım 4: Burada size uygun seçenekler seçilerek şikayet formu doldurulmalı ve gönderilmelidir.

Instagram Hesabı Şikayet Edince Kapanır Mı?

Instagram; şikayet sebebini, takipçi sayıların sahte olmasına, hesap kullanımının aktifliğine ve topluluk kurallarına baz alarak kapatmaktadır. Bu kriterler Instagram’ın istediği kullanım şartlarına uymuyorsa kapatmaktadır.

Gereksiz yere şikayet edilen hesaplar için Instagram bir politika izlemektedir. Yükselen rekabet ve kişisel problemler gibi durumlardan oluşan, hiçbir kural ihlali olmaksızın edilen şikayetleri minimum düzeye indirmek için politika, kural ihlali olup olmadığını ölçen bir sistem oluşturmuştur. Böylelikle haksız yere hesap kapanmasının önüne geçmiştir.

Instagram Ne Kadar Sürede Dönüş Yapar?

Geri dönüş süresi kesin bir gün olmamasına rağmen ortalama 10 gün ile 15 gün arasında dönüş yapmaktadır. Herhangi bir konuda hesap şikayet edildiğinde ya da hesap ile alakalı yaşanan sorunlar ve problemlerde geri dönüş yapılmamaktadır. Instagram e-postamı unuttum sorununun çözümleri bu şekildeydi. Probleminiz çözülmediyse yorum kısmından belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Telif Hakkı Mesajı Geldi

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.