Instagram’da Fenomen Olmak

Gün geçtikçe popülaritesini arttırma yolunda devam eden instagram, neredeyse her gün yüzlerce fenomen adayı çıkartıyor. Bu adaylardan bazıları, sadece aday olmakla kalıyor. Instagram’da fenomen olmak aslında sanıldığı kadar kolay olmamakla birlikte, çokta zor değil. Bu durumun en basit kurallarından biri, ard arda çoklu resim paylaşımı yapılacağına, bu döngüyü belirli periyotlar halinde düzgün ve düzenli bir şekilde yapmaktır.

Paylaşım yapılmadan önce, çevrenizdeki insanların yapacağınız paylaşım ile ilgili görüşlerini almak size her zaman avantaj sağlar. Yapılan paylaşımlarla birlikte takipçileriniz çoğalır ve belli bir noktadan sonra sizin periyotlarınızı takip ederek bir sonraki fotoğrafınızı merakla beklerler. İlk etapta istenilen takipçi sayısına ulaşmak için ciddi çaba sarf etmek gerekse de, kendinizi ve hesabınızı bir süre sonra istediğiniz şekilde düzene sokacak ve ciddi bir kitleye ulaşabileceksiniz. Sıfırdan başlayacağınız bir hesapta ciddi emek gerekeceğinden burada devreye instagram takipçi satın almak girebilir. instagram takipçi almak, sıfırdan başlayan bir hesapta beklenilen etkileşimden öte bir şey olup, insanlara popüler bir hesap görünümü ve insanların sizinle alakalı beklentisinin artmasını sağlamaktadır.

Instagram’da gezdiğiniz yerler, yediğiniz yemekler, içtiğiniz içecekleri paylaşabilir, aynı zamanda takipçilerinize önerilerde bulunabilirsiniz. Fenomen olma yolunda yapılan yanlışlardan birisi ise, paylaşılan fotoğraf karesinin içinde paylaşımcının bulunmamasıdır. İnsanları sizin oraya gerçekten gittiğinize, gerçekten o yemeği veya içeceği içtiğinize ve paylaşımın size özgün olmasına inandırmanız gerekir. İnternetten indirilen paylaşımlar ilk etapta ilgi çekse de, bir noktadan sonra herkesin aynı paylaşımı yaptığını ve takipçilerin sıkılacağının göstergesidir. Özgün fotoğraflar çekip fotoğrafçı kişiliğinizi ortaya koyarak, bu karelerin içinde sizinde bulunmanız, fotojenik yönünüzü ortaya çıkarır. İnsanların instagram’da aradıkları, sizin yeni yerlere gidip, güzel yemekler yemeniz dışında tarihi bir antik şehirde olabilir. Instagram fenomeni olmak için, Rich kids of turkey gruplarında görmüş olduğunuz zenginliği ve popülariteyi yaşamanız gerekmiyor, önemli olan düzenli ve etkili içeriklerle yapılmış olan paylaşımlar oluyor. İnsanların ilgi duyacağını düşündüğünüz, tartışma yaratabilecek veya çok önemsiz bir yerin birkaç farklı açıdan fotoğrafını çekip, en kaliteli olanı insanlara sunmak büyük farkındalık yaratacağından, tek paylaşım ile istediğiniz popülariteyi yakalayabilmeniz bile o anki şans faktörünüzün durumuna göre belirlenebiliyor.

Paylaşımlarınızın kalitelerini düşürmeden sağ alt köşesine isminizi veya kendinize özel belirlemiş olduğunuz intagram kullanıcı adınızı yazmanız, sizin paylaşımlarınızı başkaları kopyaladığında size instagram takipçilerinizi arttırma olanağı sağlayacak ve reklamınızı yapmış olacaklardır. Bazen tek paylaşımızla, bazen yüzüncü paylaşımınızda bu olanağı yakalayabileceğinizden hiçbir zaman pes etmeyin ve sürekli paylaşımlarınıza devam edin. Elbette ki siz fenomen olma yolunda paylaşımlarınıza ve çalışmalarınıza devam ederken olumsuz yorumlar alacaksınız, önemli olan bu yorumlara kulak asmayıp her zaman olumlu olan yorumları gözden geçirmek olacaktır. Olumlu yorumlar sizi daha çok heveslendirip, yaptığınız ve yapacağınız paylaşımları heyecanla yapıp, gelecek olan tepkileri ciddi anlamda merak etmenizi sağlayacaktır. Ne kadar dört dörtlük paylaşım yapsanız bile, bazı insanlar bunu beğenmeyecek ve olumsuz eleştirileriyle sizin bu işten vazgeçmeniz için ellerinden geleni yapacaklardır.

Önemli olan sizin bu süreçte dik durmanız, arkanızdan yapılan olumlu yorumları memnuniyetle okumanız ve cevaplamanız, olumsuz yorumları ise mantıklı ise okuyup kendi içinizde değerlendirmeniz, mantıksız ise göz ardı etmeniz olacaktır. Instagram’da fenomen olma süreci çoğu fenomenler için zorlu bir süreç olup, başlangıç aşamasında takipçi satın almanızı ve düzenli paylaşımlarla profilinizi süslendirmenizi öneriyoruz ve hepinize bol takipçili günler diliyoruz.

Similar Posts

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.