Hesabınız Koşullarımız Gereği Kapatılmıştır Ne Demek? Hata Çözümü

Hesabınız koşullarımız gereği kapatılmıştır; topluluk kuralları gereği ihlal edilen bir paylaşım (Irkçı, pornografik, şiddet ya da normalde sansürlenmesi gereken bir paylaşımın sansürsüz paylaşılması gibi) uygulamaya yüklenir ve bu bildirilirse hesap uyarılmadan kapatılmaktadır. Bu tür durumlarda kalmamak için uygulamanın topluluk kuralları okunmalı ve ihlal edilmemelidir. Kapatılmasına itiraz etme hakkı bulunsa da açılacağı kesin değildir.

Hesabınız Koşullarımız Gereği Kapatılmıştır  Ne Demek?

Instagram Tarafından Kapatılan Hesap Geri Açılır Mı?

  • Adım 1: İlk olarak durduk yere hesabım Instagram kapatıldı sorunu için uygulama açılmalı ve kullanıcı adı ile şifre girilmelidir.
  • Adım 2: Hesabın kapandığına dair ekrana bilgi gelecektir. Gelen uyarıdaki ‘’daha fazla bilgi al’’ seçeneğine dokunulmalıdır.
  • Adım 3: Sayfada bilgi metninin yazılı olduğu bölüm gelecektir. Buradan ‘’bize bildirin’’ seçeneğine girilmelidir.
  • Adım 4: Kapanan Instagram hesabı için bilgi formu ekrana gelecektir.
  • Adım 5: Formda kişiden özel bilgiler istenecektir. (Ad, soyad, kullanıcı adı, telefon numarası, e posta adresi) istenen bilgiler eksiksiz doldurulduktan sonra aşağıda yer alan bölüme itiraz ile ilgili açıklama yazılmalıdır.
  • Adım 6: İstenirse itiraz bölümüne şunu yazabilirsiniz; ‘’hesabım kapatıldı. Hesabımın topluluk kurallarını ihlal etmediğini düşünüyorum. Kapanan hesabım ile ilgili yardımı acil bekliyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.’’
  • Adım 7: Instagram itiraz formu eksiksiz doldurulduktan sonra ‘’Gönder’’ butonu işaretlenmelidir.
  • Adım 8: Gönderildikten sonra mail adresine mesaj gelecektir. Instagram kişiye kod gönderecek ve kodu kağıda yazıp resmi çekildikten sonra e posta ile yanıtlanması istenecektir.

Not: Instagram, yoğunluğa göre 1 ya da 2 hafta içinde geri dönüş yapacaktır.

Instagram hesap Kapatılmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Instagram, hesapları kafasına göre kapatmadığı, bildirim ya da toplu şekilde şikayet olduğunda incelemeye aldığı bilinmelidir. Hesabın kapanmaması için topluluk kurallarına mutlaka uyulmalıdır. Bunun dışında toplu şekilde şikayet gelirse kapanabilir. Böyle bir durumda uygulamaya bildirilmeli ve geri dönüşün yapılması beklenmelidir.

Instagram Hesabım Kapatıldı İtiraz Formu

Instagram itiraz formuna ulaşmak için buraya tıklanmalıdır. Formda; hesap türü, kullanıcı adı, kimlik adı-soyadı, telefon numarası, e posta adresi ve ülkeyi sormaktadır. İstenen bilgiler eksiksiz biçimde doldurulmalıdır. Sorun sade ve kısa şekilde anlatılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: İşletmem Instagram’da Çıkmıyor Neden?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.