Instagram Video İndirme

Instagram video paylaşımını aktif ettiği günden beri bir çok kişinin aklında instagram video indirme hakkında soru işaretleri oluştu. Biz de bu yazımızda iphone, android veya bilgisayardan instagram video indirme işlemlerini tüm detayları ile sizinle paylaşacağız.

Android Instagram Video İndirme

Bu başlık altında android alt yapılı telefon veya tabletlerimizi kullanarak nasıl instagram video indirebiliriz bunu paylaşacağız. Öncelikle çoğu kişinin bilmediği Android telefonların bir özelliğinden bahsedelim.

Android File Manager

Android dosya görüntüleyicisi bir çok sürümde yüklü olarak geliyor. Sistemimizde yüklü olan dosyaları kolay şekilde görüntülebileceğimiz bu uygulamadan instagram video indirme yapmamız da çok kolay.

Instagram videolarını izlediğimizde telefonumuzun önbelleğine kaydedilmektedir, peki nereden bulabilirim derseniz. Öncelikle Android File Manager’de “Data” bölümüne tıklıyoruz, sonrasında “com.instagram.android > Cache > Videos” olarak devam ettiğimizde son izlediğimiz tüm instagram videolarının telefonumuzda zaten yüklü olduğunu görebiliriz. Buradan dilediğiniz bölüme taşımak veya instagram da tekrar paylaşmak size kalmış. 🙂

Google Play Instagram Video İndirme Uygulamaları

Instagram video indirmek için ben dosyalarla uğraşamam derseniz, çok daha kolay bir yol olan instagram video indirme uygulamaları ile sonuca ulaşmanız mümkün. Bunun için telefonumuzda yüklü olan Google Play uygulamasının arama kısmına “Instagram Video Downloader” yazmalıyız. Buradan çıkan uygulamalardan yüksek puanlı birini indirip kolayca instagram’dan video indirmeniz mümkün.

instagram video indirme android

Burada dikkat enmeniz gereken bazı uygulama geliştiricileri, kullanıcı adı ve şifrenizi almak için sahte uygulamalar geliştiribiliyor. Kullanıcı girişi isteyen uygulamaları kullanmadan hemen siliniz. Yukarıdaki resimde InShot Inc tarafından geliştirilmiş uygulama şuanda yaklaşık 50 milyon civarında indirme almış ve yüksek şekilde olumlu yoruma sahiptir. Bu uygulamayı tercih edip android telefonunuza instagram video indirmeniz mümkündür.

Instagram Video İndirme Iphone

Iphone instagram video indirme işlemi için telefonumuzdan App Store’a girerek “instagram video indirme” yazabiliriz. AppStore yöneticilerinin Google Play’e göre daha sert kuralları olduğundan ve kullanıcı dostu olduğundan zararlı yazılımları gözden kaçırmıyorlar. Arama sonrasında karşımıza bir çok repost uygulaması çıkıyor bunlardan yine yüksek puanlı birini indirip telefonumuza kurabiliriz. Yorumlarına bakarak hangisini indirebileceğimize karar verebiliriz. Bazı uygulamaları incelediğimizde videoların de fotoğraf olarak indiğini veya buna benzer hataların olduğunu görebiliyoruz.

instagram video indirme iphone

Iphone Tarayıcıdan Video İndirme

Instagram sürekli güncelleme yaptığı için kodları değişiyor, bu nedenle bazı uygulamalar çalışmayabiliyor. Iphone marka telefonumuzdan uygulama dışında instagram video indirme de mümkün. Bunun için “Safari” veya “Chrome” gibi yüklü olan tarayıcılar üzerinden de indirebilmekteyiz.

Bilgisayardan Instagram Video İndirme

Bilgisayar kullanarak instagram video indirme için bir çok site bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, downloadgram, dredown gibi sitelerdir. Fakat bu siteler üzerinden video indirdiğimizde bu videolar siteler tarafından kaydedilir ve herkes tarafından görülebilmektedir. Bu durumunun önüne geçmek adına sadece bir kaç adımla, programsız ve sitesiz şekilde bilgisayardan video indirmeyi sizlerle paylaşacağız.

Programsız Instagram Video İndirme

Öncelikle hangi tarayıcıyı kullanıyorsak indirmek istediğimiz instagram videosunun sayfasına tıklıyoruz.

bilgisayardan instagram video indirme

Biz 9gag sayfasında bulunan bu videoyu örnek olarak seçtik, sayfaya girdikten sonra alttaki resimde kırmızı ok şeklinin bulunduğu bölüme (adres çubuğu ve videonun bulunduğu alanın arasında kalan blur kısım) sağ tıklıyoruz.

instagramdan video indirme

Bu bölümden sayfa kaynağını göster bölümüne tıklıyoruz, bu bölümde karşımıza kodlardan oluşan bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada “.mp4” şeklinde arama yapıyoruz kolayca bulmak için ctrl tuşuna basarken aynı anda “F” tuşuna basıp sol altta çıkan arama kısmına “.mp4” şeklinde yazabilirsiniz.

instagram video indirme programsız

Sonrasında .mp4 bulunan linkin’in tamamını kopyalayıp yeni bir sekmede açacağız,

instagram programsız video indir

Son adımda, video sayfasına ulaştık. Videonun üzerine sağ tıklayıp, “Video’yu Farklı Kaydet” kısmına tıklarsak artık instagram’dan indirmek istediğimiz videoyu bilgisayarımızın dilediğimiz bölümüne kaydedip tekrar izleyebiliriz veya paylaşabiliriz.

Instagram video kaydet

Instagram takipçi satın almanın tek adresi instakip.com olarak, bu yazımızda size başlıklar altında Android, Iphone ve Bilgisayardan programsız instagram video indirme hakkında bilgilerimizi paylaştık. Sormak istediğiniz veya eklemek istediğiniz herhangi bir konu varsa lütfen yorum kısmından bizimle paylaşınız. Görüşmek üzere, instagram takipçili ve paylaşımlı güzel günler dileriz. 🙂

Similar Posts

49 Comments

  1. Ben indirdiğim videoları birleştirmek istiyorum, bunu yapan bir site falan var mı acaba? Bir de daha önceden instagram’da paylaştığım fakat sildiğim videoları kurtamanın bir yolu var mıdır?

 1. Detaylı şekilde anlattığınız için teşekkürler. Iphone’dan instagram video indirebilmemiz için güvenilir bir uygulama biliyor musunuz acaba?

  1. Ben de ios instagram video indirici uygulaması arıyorum. Appstoredan bir sürü indirdim fakat stabil olarak çalışanını bulamadım.

 2. Detaylı anlatım için teşekkür ederim. Ancak ben mp3 dosyasını arattığımda bulamadığım için instagramdan video inderemedim. Başka bir programla ya da site üzerinden indirebilmemiz bir yolu var mı?

  1. Hocam mp3 değil mp4 olarak aratmalısınız. mp3 dosyaları ses dosyalıdır, mp4 ise video formatıdır. Sanırım kulak aşinası olunduğundan bir karışıklık yaşanmış 🙂

 3. idm dosya indirmek için kullandığım bir program video indirebileciğimi bilmiyordum. Teşekkürler, ekstra bir şeye gerek kalmadı çok iyi oldu bu.

  1. Iphone için çalışan bulamadım ben de ancak ekran kaydedip editleyebiliyorum. O şekilde de kolay oluyor.

 4. Komik videoları indirip youtube kanalımda paylaşıyordum, idm ile instagramdan indirebileceğimi öğrenmem benim için çok iyi oldu. Paylaşım için teşekkürler.

  1. Idm süresi doldu video indirme yapamıyorum şu anda. Nasıl düzeltebilirim? Lisans almak istesem çok pahalı mıdır acaba?

   1. Boşuna para vermene gerek yok. Biraz araştırsan sınırsız kullanım bulabilirsin. Instagram’dan video indirme yapmak için lisans parası ödemek gereksiz diye düşünüyorum.

 5. Güvenli şekilde idm programını indirebileceğim link atabilir misiniz mail adresime rica etsem. Bir de instagram gizli hesaplardan video indirici gibi bir şey görmüştüm bu mümkün mü?

  1. Gizli hesaplardan video indirici diye bir program yok maalesef. Mümkün değil ama diğer istediğiniz mümkün. Araştırarak siz de bulabilirsiniz.

  2. Arama motoruna idm yazınca çıkan ilk siteden indirebilirsiniz. Gizli hesaplardan indirmek değil görebilmek dahi mümkün değil.

 6. Bahsettiğiniz programla sadece videoları mı indirebiliyoruz. Hikayeleri ve fotoğrafları da indirebilir miyiz?

   1. Direkt olarak siteniz üzerinden linki yapışıtırıp indirebileceğimiz birşey yapabilir misiniz? Diğer sitelere güvenemiyorum.

  1. Şu an için düzgün çalışan ben de bulamadım. Ama iphone da zaten ekran kaydetme özelliği geldi güncellemeyle. Onu kullandığınızda doğal olarak videoya sahip oluyorsunuz. 🙂

 7. Kodlarla ya da idm ile video indirin. Diğer siteler videolarınızı kaydediyor. Kesinlikle yasal değil. İsteğiniz dışında sizin görüntülerinizi sunucularında tutamazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.