Instagram’ın Kullanım Amacı

Instagram bilindiği gibi son zamanların en çok kullanılan ve gün geçtikçe daha da fazla gelen yenilikler ile birlikte kullanıcı sayısı artan popüler sosyal medya uygulamasıdır. Instagram’ı tüm akıllı cihazlarınızda kullanabilirsiniz. İşletim sisteminiz android, ios veya windows olan akıllı cihazların tamamında marketten indirme yaparak Instagram’ı kullanabilirsiniz. Diğer akıllı cihazların işletim sistemleri de Instagram ve benzeri sosyal medya hesaplarını desteklemektedir. Instagram kullanmak için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur.

instagram'ın özellikleri

Instagram’ın Özellikleri

Instagram özellikleri oldukça fazla olan bir sosyal medya hesabıdır. Instagram da genel de son zamanlarda en çok hikâye özelliği çok kullanılmaktadır. Kullanıcılar gün içinde pek çok yaptıkları ve gezdikleri yerleri hikayelerinde paylaşarak takipçilerine göstermektedir. Instagram uygulamasında takipçi ve takip butonları vardır. Kullanıcı olarak sizin takip ettiğiniz sayfalar takip olarak gözükür ve sizin takip edenler ise sizin takipçileriniz olarak yer almaktadır. Takipçi sayısı artırmak içinde oldukça çok fazla takipçi satan internet siteleri de vardır. Sizler de bu konu hakkında araştırma yaparak takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

instagram boomerang

Boomerang Özelliği

Instagram da bulunan bir diğer özellik ise hikâye kısmında bulunan boomerang özelliği olmaktadır. boomerang özelliği hikaye kısmında oldukça ilgi çekici resimler çekip onları kısa bir video halinde oynatmanıza yarayan bir özellik olmaktadır. Bundan dolayı da çoğu kullanıcı bu durumu son zamanlarda oldukça fazla kullanmaktadır. Instagram ile alakalı bir diğer güzel özellik ise hikâye kısmında bulunan çektiğiniz videoların geriden oynatılması özelliği olmaktadır. Bu özellikte çektiğiniz videoları tersten oynatarak tam anlamı ile birlikte daha farklı bir görüş açısı size sunmaktadır.

instagram layout özelliği

Layout Özelliği

Instagram da fotoğraf ve video paylaşmak kullanıcılar için ani biriktirmekten geçmektedir. Özellikle birden fazla fotoğraf paylaşmak isteyen kullanıcılar için Layout adı verilen biz özellik sunulmaktadır. Bu özelliği Instagram’da aktif hale getirmek için play marketlerinden ayrı biçimde indirmeniz gerekmektedir. Play marketten indirmiş olduğunuz özellik içinde direk olarak Instagram içinde aktif hale gelecektir. Sizler de en fazla 6 fotoğraf olmak üzere değişik kolajlar yaparak birden fazla fotoğraflarınızı takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Bu tür fotoğrafların paylaşılması aslında tek tek olmaktan ziyade toplu biçimde olunca Instagram kullanıcı sayfasında fazla yer kaplamamaktadır. Bundan dolayı da oldukça güzel bir paylaşım şablonu olmuştur.

hashtag nasıl yapılır

Hashtag Nasıl Yapılır?

Instagram da bir de “hashtag” durumu vardır. Bu da # işareti ile gösterilmektedir. Instagram içinde var olan takip etmediğiniz kullanıcıların da bu # işaret ile paylaştıkları fotoğrafları ayrıyeten görmeniz mümkündür. Bundan dolayı da son zamanlarda oldukça fazla hashtag kullanılmaktadır. Birçok kullanıcı paylaştığı yeni gönderinin altına bu işareti yaparak birden fazla hashtag eklemektedir. Sizlerde bunu yapabilir ve paylaştığınız gönderilerin birden fazla takipçiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram üzerinde kendi kullanmış olduğunuz profilinizin açık ya da kapalı olma durumu vardır. Bundan dolayı da eğer ki profil fotoğrafınız açıksa sizi takip etmeden de diğer kullanıcılar sayfanızı görebilmektedir. Ancak bu durumu siz kapalı konuma getirir iseniz sizi takip etmeden diğer kullanıcılar sayfanıza bakamayacaktır. Bundan dolayı da bu seçim özgürlüğü size kalmıştır. Bazı Instagram sayfalarında ticari satışlar yapıldığı için çoğu kullanıcının sayfası açık konumdadır. Kullanıcı sayfalarının açık konumda olması da diğer takip etmeyen kullanıcılarında kolayca o ticari sayfalara erişimi kolay biçimde sağlamaktadır. Artık son zamanlarda ticari anlamda pek çok Instagram sayfası gün geçtikçe daha da fazla açılmaya devam etmektedir.

Similar Posts

One Comment

  1. Boomerang özelliği artık baydı bence, layout tamam fakat özellikle hikayelerde saçma sapan boomerang atmaya başladılar. Bence yaz gelmeden kaldırmaları lazım yoksa suya dalıp çıkan insan boomerangları görmeye devam edeceğize benziyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.