Instagram Filtreleri Gözükmüyor Hatası Çözümü

Sosyal medya platformları yaşlı genç demeden hemen hemen herkesin hayatının önemli parçası haline gelmiştir. Pek çok kişi eğlenceden iletişim kurmaya, para kazanmaktan sosyal ilişkiler geliştirmeye birçok farklı konuda bu platformları kullanmakta ve bunlar arasında en çok dikkat çekenlerden biri de Instagram olmaktadır. Instagram filtreleri bazı telefonlarda yok ya da gözükmüyor hatasının çözümü için sizlerle bu yazımızı paylaşıyoruz.

instagram filtreleri ne işe yarar

Instagram Filtreleri Ne İşe Yarar?

Kullanıcıların Instagram takipçileri ile iletişim kurmasını ve onların dikkatini çekecek paylaşımlar yapmasını sağlayan bu uygulama içerik çeşitliliği sağlamak amacı ile çeşitli filtreler kullanmaktadır. Adı geçen bu filtreler ses değiştirmeden yüz değiştirmeye ya da farklı şekillerde video çekmeye yaramaktadır. Hemen hemen her ilgi alanına hitap etmekte olan bu uygulamalar sık sık güncellemekte ve yenileri eklenmektedir.

instagram filtrelerim neden gözükmüyor güncellenmiyor

Instagram Filtrelerim Neden Güncellenmiyor Gözükmüyor?

Belli aralıklar ile Instagram filtrelerine güncelleme geldiğinden bahsetmiştik. Bu sayede yeni ve farklı paylaşımlar yapmak söz konusu olsa da kimi kullanıcılar için bu yenilikten faydalanmak mümkün olmamakta ve onların cihazlarına güncelleme gelmektedir.

Anlatılma olan bu probleme neden olan durumlar ve uygulanabilecek belli başlı çözüm yolları ise şunlardır;

Kullanmakta olduğunuz telefonun güncelleme aldığından emin olun

Bazı telefonların yeni modelleri çıktığı için güncelleme almaları durmaktadır. Özellikle IOS işletim sistemine sahip eski model bir telefonunuz varsa yalnızca Instagram’dan değil kullanmakta olduğunuz tüm uygulama ve programlardan güncelleme almanız kesilecektir.

Bu durumu düzeltmek için yapacak bir şey ne yazık ki bulunmamaktadır. Çünkü bahsi geçen işletim sistemine ait olan bu telefonların en belirgin özellikleri zamanla güncelleme almamalarıdır.

Telefonunuzun hafızasında güncelleme yapacak yer bulundurun

Telefonunuz ya da kullanmakta olduğunuz cihazınız güncelleme alacak durumda olsa bile kimi zaman hafıza yetersiz olduğu için işlem yapılmamaktadır. Yeni filtreler için ekstra bir hafıza gerektiğinde yeterli yeri açtıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Yüksek ihtimal ile güncelleme gelecek ve probleminiz çözülecektir.

Instagram önbelleği temiz olmalı

Kimi cihazlar mevcut olan önbellekteki bilgileri kullandığı için güncelleme almamakta ya da alsa bile eski sürümleri kullanmaya devam etmektedir. Bu sebepten dolayı yeni filtrelere ulaşmak için önbelleği temizlemeli ve bundan sonra cihazınızı yeniden başlatmalısınız.

Instagram Filtreleri Gözükmüyor Hatası Çözümü” üzerine 2 yorum

  1. Telefonum güncelleme yapamıyor çünkü yer yok whatsapp bile sürekli hata veriyor. Filtreleri güncellemenin farklı bir yolu var mı acaba? Bir daha iphone alırken en düşük hafızalıyı kesinlikle almam.

  2. Instagram hikayeme ne bir gönderi etiketleye biliyorum, ne bir superzoom ne de bir filtre kullana biliyorum ve şimdiye dek bunun için 34 kere instagramı silip yeniden indirdim. Önbelleği her seferinde kaldırdım. Sorun çözülmüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir