Instagram Video İndirme

Instagram video paylaşımını aktif ettiği günden beri bir çok kişinin aklında instagram video indirme hakkında soru işaretleri oluştu. Biz de bu yazımızda iphone, android veya bilgisayardan instagram video indirme işlemlerini tüm detayları ile sizinle paylaşacağız.

Android Instagram Video İndirme

Bu başlık altında android alt yapılı telefon veya tabletlerimizi kullanarak nasıl instagram video indirebiliriz bunu paylaşacağız. Öncelikle çoğu kişinin bilmediği Android telefonların bir özelliğinden bahsedelim.

Android File Manager

Android dosya görüntüleyicisi bir çok sürümde yüklü olarak geliyor. Sistemimizde yüklü olan dosyaları kolay şekilde görüntülebileceğimiz bu uygulamadan instagram video indirme yapmamız da çok kolay.

Instagram videolarını izlediğimizde telefonumuzun önbelleğine kaydedilmektedir, peki nereden bulabilirim derseniz. Öncelikle Android File Manager’de “Data” bölümüne tıklıyoruz, sonrasında “com.instagram.android > Cache > Videos” olarak devam ettiğimizde son izlediğimiz tüm instagram videolarının telefonumuzda zaten yüklü olduğunu görebiliriz. Buradan dilediğiniz bölüme taşımak veya instagram da tekrar paylaşmak size kalmış. 🙂

Google Play Instagram Video İndirme Uygulamaları

Instagram video indirmek için ben dosyalarla uğraşamam derseniz, çok daha kolay bir yol olan instagram video indirme uygulamaları ile sonuca ulaşmanız mümkün. Bunun için telefonumuzda yüklü olan Google Play uygulamasının arama kısmına “Instagram Video Downloader” yazmalıyız. Buradan çıkan uygulamalardan yüksek puanlı birini indirip kolayca instagram’dan video indirmeniz mümkün.

instagram video indirme android

Burada dikkat enmeniz gereken bazı uygulama geliştiricileri, kullanıcı adı ve şifrenizi almak için sahte uygulamalar geliştiribiliyor. Kullanıcı girişi isteyen uygulamaları kullanmadan hemen siliniz. Yukarıdaki resimde InShot Inc tarafından geliştirilmiş uygulama şuanda yaklaşık 50 milyon civarında indirme almış ve yüksek şekilde olumlu yoruma sahiptir. Bu uygulamayı tercih edip android telefonunuza instagram video indirmeniz mümkündür.

Instagram Video İndirme Iphone

Iphone instagram video indirme işlemi için telefonumuzdan App Store’a girerek “instagram video indirme” yazabiliriz. AppStore yöneticilerinin Google Play’e göre daha sert kuralları olduğundan ve kullanıcı dostu olduğundan zararlı yazılımları gözden kaçırmıyorlar. Arama sonrasında karşımıza bir çok repost uygulaması çıkıyor bunlardan yine yüksek puanlı birini indirip telefonumuza kurabiliriz. Yorumlarına bakarak hangisini indirebileceğimize karar verebiliriz. Bazı uygulamaları incelediğimizde videoların de fotoğraf olarak indiğini veya buna benzer hataların olduğunu görebiliyoruz.

instagram video indirme iphone

Iphone Tarayıcıdan Video İndirme

Instagram sürekli güncelleme yaptığı için kodları değişiyor, bu nedenle bazı uygulamalar çalışmayabiliyor. Iphone marka telefonumuzdan uygulama dışında instagram video indirme de mümkün. Bunun için “Safari” veya “Chrome” gibi yüklü olan tarayıcılar üzerinden de indirebilmekteyiz.

Bilgisayardan Instagram Video İndirme

Bilgisayar kullanarak instagram video indirme için bir çok site bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, downloadgram, dredown gibi sitelerdir. Fakat bu siteler üzerinden video indirdiğimizde bu videolar siteler tarafından kaydedilir ve herkes tarafından görülebilmektedir. Bu durumunun önüne geçmek adına sadece bir kaç adımla, programsız ve sitesiz şekilde bilgisayardan video indirmeyi sizlerle paylaşacağız.

Programsız Instagram Video İndirme

Öncelikle hangi tarayıcıyı kullanıyorsak indirmek istediğimiz instagram videosunun sayfasına tıklıyoruz.

bilgisayardan instagram video indirme

Biz 9gag sayfasında bulunan bu videoyu örnek olarak seçtik, sayfaya girdikten sonra alttaki resimde kırmızı ok şeklinin bulunduğu bölüme (adres çubuğu ve videonun bulunduğu alanın arasında kalan blur kısım) sağ tıklıyoruz.

instagramdan video indirme

Bu bölümden sayfa kaynağını göster bölümüne tıklıyoruz, bu bölümde karşımıza kodlardan oluşan bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada “.mp4” şeklinde arama yapıyoruz kolayca bulmak için ctrl tuşuna basarken aynı anda “F” tuşuna basıp sol altta çıkan arama kısmına “.mp4” şeklinde yazabilirsiniz.

instagram video indirme programsız

Sonrasında .mp4 bulunan linkin’in tamamını kopyalayıp yeni bir sekmede açacağız,

instagram programsız video indir

Son adımda, video sayfasına ulaştık. Videonun üzerine sağ tıklayıp, “Video’yu Farklı Kaydet” kısmına tıklarsak artık instagram’dan indirmek istediğimiz videoyu bilgisayarımızın dilediğimiz bölümüne kaydedip tekrar izleyebiliriz veya paylaşabiliriz.

Instagram video kaydet

Instagram takipçi satın almanın tek adresi instakip.com olarak, bu yazımızda size başlıklar altında Android, Iphone ve Bilgisayardan programsız instagram video indirme hakkında bilgilerimizi paylaştık. Sormak istediğiniz veya eklemek istediğiniz herhangi bir konu varsa lütfen yorum kısmından bizimle paylaşınız. Görüşmek üzere, instagram takipçili ve paylaşımlı güzel günler dileriz. 🙂

Similar Posts

49 Comments

 1. Sağ tıklıyoruz, kaynağı gör diyoruz .mp4 aratıyoruz instagram video indirme yapıyoruz. Bu kadar basitmiş demek ki 🙂 Süper anlatmışsınız, çok sağolun.

 2. Detaylı anlatım için teşekkürler, fakat instagram video indirme için bilgisayar programı gibi bir şey var mı acaba? Resimleri, videoları vs. seçip otomatik indirme işlemi yapabilecek tarzda bir şey 🙂

  1. Ben samsung’a indirdim, google playdeki uygulamalar çalışıyor ama iphone için var mı onlar bilmiyorum.

 3. Bilgisayardan instagram video indirme sitelerine ben de güvenmiyordum. Bu şekilde direkt site kaynağından indirmek çok daha güvenli ve kolay.

 4. Mükemmel anlatım, teşekkür ederim. Artık istediğim profilden instagram video indirme yapabilirim. 🙂

 5. Bilgisayardan instagram video indirme bu kadar kolaymış yani 🙂 Saçma sapan sitelere girip virüs indirmemize gerek kalmadı.

  1. Ben de düzgün çalışan bir tane bulamadım. Iphonun şuan ekran kaydetme özelliği var onu kullanıp kırpıyorum. Siz de kullanabilirsiniz.

 6. Ben samsung s9 kullanıyorum. Fakat çalışan bir video indirme uygulaması bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

 7. Bilgisayardan video indirmek gerçekten kolay fakat yüklemekte sorun yaşıyorum yardımcı olabilir misiniz?

 8. Teşekkürler. Videoda idm ile indirme mevcut. İndirebileceğimiz bir link paylaşabilir misiniz?

 9. Videodaki video çok komik. Biraz garip bir cümle oldu ama izlemeyenler izleyebilir hâlâ gülüyorum. Bir de instagram video indirmeyi öğrettiğiniz için teşekkürler. 🙂

 10. İnstagramdan video indirme anlatımınız için teşekkürler. İndirdiğimiz videolara toplu olarak logo ekleyebileceğimiz bir program var mı acaba? Bazı instagram sayfaları videoyu küçültüp üzerine yazı şeklinde ekliyorlar. Bunu yaptıkları program hangisi acaba?

 11. iphonedan video indirmek istiyorum fakat appstoreda düzgün çalışan bir uygulama bulamadım. Tavsiye ettiğiniz bir uygulama varsa paylaşabilir misiniz?

 12. Çok teşekkürler aracı sitelerle uğraşmadan instagram video indirmenin çok daha güvenli olduğunu düşünüyorum.

 13. Sonunda bir site adam gibi anlatmış video indirmeyi 2 tane şey indireceğiz diye 750 tane reklamla uğraşıyorduk.

 14. Bu şekilde farklı sitelerden bilgisayardan film videosu gibi indirebilmemiz mümkün mü acaba? Ramazanda zaman biraz yavaş geçiyor 🙂 Video indirip televizyondan izlesek yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.