Instagram Taslaklar Nerede? 4 Adım Görselli Anlatım

Instagram taslakları daha önceden paylaşmak istediğiniz ancak paylaşmaktan vazgeçip taslağa eklediğiniz gönderileri kapsar. Taslaklar, yayına hazır olmayan içerikleri barındırdığı için daha sonradan düzenleme yapılıp yayın yapılabilir. Kullanıcılar, gönderiyi paylaşmaktan vazgeçtiğinde ‘’Taslağa ekle’’ seçeneği ile karşılaşıp taslağa ekliyor ancak Instagram taslak yerini bulamayabiliyor. Bu yazımızda Instagram taslakları nereye kaydediyor sorusunu yanıtlayacağız;

  • Adım 1: İlk olarak Instagram uygulamasına giriş yapın ve daha sonra sağ alt taraftan profil fotoğrafınıza tıklayın. Profil bölümünüze girdikten sonra bir sonraki adıma geçin;
  • Adım 2: Sağ üst tarafta yer alan ‘’+’’ ikonuna tıklayın.
  • Adım 3: İkona tıkladıktan sonra karşınıza ‘Oluştur’’ ekranı çıkacaktır. Bu ekranda hangi paylaşım türünün taslağını görmek istiyorsanız tıklayın. Bu rehberde görmeniz için gönderi seçeneğine tıklıyoruz.
  • Adım 4: Gönderi seçeneğine tıkladıktan sonra eğer bir taslağınız varsa burada ‘’Taslak’’ seçeneğini göreceksiniz. Bu aşamada Instagram taslaklara ulaşmış olacaksınız.

Instagram Reels Taslakları Nerede?

Instagram reels taslakları, videoyu kaydedip yayınlamadığınızda videonuzun kaydedildiği yerdir. Instagram video taslaklarını görme için aşağıdaki adımları takip edin;

  • Adım 1: İlk olarak Instagram’a girin ve profil sekmenize giriş yapın.
  • Adım 2: Sağ üst tarafta bulunan ‘’+’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3: Karşınıza oluştur ekranı çıktığında burada ‘’Reels’’ bölümünü seçin ve ilerleyin.
  • Adım 4: Bu aşamada ise eğer taslağınız varsa ‘’Taslaklar’’ olarak pencere karşınıza çıkacaktır. Instagram taslaklar görünmüyorsa uygulamayı kapatıp tekrar açabilirsiniz.

Instagram Taslakları Silme Nasıl Yapılır?

Instagram taslakları silmek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • Adım 1: Instagram taslaklarının yerini yukarıda anlatmıştık. Yerine geldiyseniz taslağa basılı tutun ve o taslağı seçin.
  • Adım 2: Daha sonra sağ üst tarafta çıkan ‘’Seç’’ ifadesine dokunarak silebilirsiniz. Instagram taslak silme işlemi bu kadar basit.

Instagram Taslaklar Görünmüyor Neden?

Taslak olarak kaydetmek istediğiniz gönderiyi düzenleyip kaydetmediğiniz taktirde Instagram taslaklar görünmüyor problemi ile karşılaşırsınız. Bu problemle karşılaşmamak için gönderiyi düzenleyip geri tuşuna basın. Geriye gitmek isterken kaydetmek istiyor musunuz seçeneği çıktığında kaydedin. Bu seçenek çıkmadıysa gönderiniz kaydedilmez.

Keşfedin: Facebook Arşivlenen Mesajlar Nerede?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.