Instagram’ın Altın Kuralları

Instagram harika bir resim paylaşma platformu, ama diğer insanlar sizi takip ettiği sürece. Eğer ki yeni üye olduysanız ne yazık ki arkadaş ortamınızdan başka bir takipçiniz olmayacaktır. Ama üzülmenize gerek yok, insanları rahatsız etmeyecek metotlarla daha fazla takipçi edinebilirsiniz. İşte size Instagram takipçi arttırma yöntemlerinden bazıları:

instagram

Öncelikle amacınızın ne olacağını belirlemeniz lazım. Eğer hedefiniz çektiğiniz en iyi resimleri yayınlamaksa o hedefe bağlı kalmalısınız ve asla arkadaşlarınızla çekildiğiniz düşük kalite resimleri paylaşmamalısınız. İlla arkadaşlarınızla birlikte bir resim paylaşacaksanız tabi ki yüksek kalite olmasına önem göstermeniz gerekecek. Unutmayın, sizin sanatçı ruhunuzla ortaya çıkan resimleri görmek isteyenler öğle yemeğinde hangi sandviçi yediğinizi görmek istemeyeceklerdir. Başka bir amaç olarak kendi hayatınızdan kesitler göstermektedir, böylelikle takipçileriniz sizi daha iyi tanıyacaktır. Tabii ki bunun en başarılı örneklerini ünlülerde görebiliriz.

Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta hesabınızın beğenilirliğini arttırmaktır. İlginç bir açıklama yazabilirsiniz ya da hoş gözükecek bir profil resmi seçebilirsiniz. Vitrindeki kıyafetleri baz alarak dükkâna girip içerideki ürünlere bakıyorsanız aynı durum Instagramda da geçerli. Aynı zamanda günümüze yakın fotoğraf geçmişinizde amacınıza en iyi hizmet eden 20 fotoğrafı barındırmanız gerekiyor. Eğer sıkıcı resimler ya da saçma yazı görüntüler paylaşırsanız takipçilerinizin sayısını arttırmak yerine daha da düşüreceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Gerekirse eski resimlerinizi silin, bu sayede emin olun kendinize olumlu bir katkıda bulunacaksınız, kalite sayıdan daha önemlidir unutmayın.

Yukarıda saydığımız noktalardan sonra sıra pazara açılmaya geldi. Mevcut kullandığınız sosyal paylaşım ağlarında, e-mail aracılığıyla Instagram sayfanızın URL’sini paylaşarak pek çok insanın profilinize girmesini sağlayabilirsiniz. Ne kadar çok kişi sizin profilinizi görürse ve beğenirse o kadar çok kişiye yayacak ve instagram takipçi sayınız artacaktır.

Bunu yaparken başkalarının sizle ilgilenmesini elbette ki bekleyemezsiniz. Siz de hem kendinizi geliştirmek adına hem yeni insanlarla tanışmak, yeni teknikler edinmek adına pek çok kullanıcıyı takip etmeye başlayabilirsiniz. İnternet ortamında da kibarlık çoğu kapıyı açar, siz insanlara nasıl davranırsanız onlar da size o şekilde davranacaktır.

Dolayısıyla kibar olmayı, teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Pek çok kullanıcının sizi takip etmesini sağlamak için sayısız hashtag kullanmak yerine aldığınız beğeniyi başka kullanıcının başka resminde karşılığını vermek, takibine takiple karşılık vermek her zaman için daha çok kabul görür. Ayrıca birisinin resmine güzel ve iltifatlı bir yorum yazmak, o kişinin ya da diğer takipçilerin sizin profilinize girmesini belki de sizi takip etmesine yol açacaktır. Ama sadece “güzel” ya da “hoş” şeklinde bir şey yazmayın, ona o resmin neden güzel olduğunu açıklayın, kusur görüyorsanız yapıcı olarak eleştirin. Herkes daha iyiye gitmeyi ister, siz de buna ön ayak olun. Bu sayede çok fazla resim paylaşmayan bir insan da olsanız, iyiliğinizden insanlar sizi takip etmeye belki de onlara da yapıcı eleştiride bulunmanız için sizi takip etmeye başlarlar.

İnsanlara sizi takip etmesi için yalvarmayın, hele ki tanımadığınız kişilere bunu yapmaktan kesinlikle kaçının. Çünkü bunu yaptığınız takdirde onları mutlu etmekten ziyade rahatsız edersiniz ve bu da size olumsuz puan olarak geri döner.

Yüzlerce hatta binlerce yorum yapmak ve sonunda deliye dönmemek sizin için ilk aşamada zor olacaktır, hatta basmakalıp bir yorumu herkese yapıyor gibi hissedecek hatta yapacaksınız. Bunu yapmayın, çünkü eğer ki birisi sizin bu şekilde hareket ettiğinizi görürse bunu etrafa yayabilir, sizin iyi olan ününüzü zedeleyerek takipçi sayınızın azalmasına yol açabilir.

Yukarıda sıralanan noktalar herkesin takip etmesi gereken şeylerdi. Bu bilgileri günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi günlük hayatımızın bir yan kolu artık sosyal medyalar, bunlar aracılığıyla ne kadar tanınırsanız gerçek hayattaki tanınırlığınız da o kadar artacaktır. En kolay yoldan instagramda popüler olmak istiyorsanız, sitemizden instagram takipçi satın alabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.