Instagram Profilime Kim Baktı? Bakanları Görmek Mümkün Mü?

Instagram kullanan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri olan “Instagram profilime kim baktı” ya da “Instagram profilime bakanları görme” mümkün mü? Sorusunu bu yazımızda cevaplıyoruz.

instagram profilime kim baktı

Bu konu hakkında birçok uygulama ve site bulunsa da bunların instagram profilimize bakan kişileri görme şansı maalesef yok. Bu uygulamalar genellikle instagram şifremizi öğrenip takipçi, beğeni gönderimi gibi işlemler için kullanılmaktadır. Instagram hesabım kendi kendine takip ve beğeni yapıyor yazımızda buna değinmiştik. Fakat bir kısmı ise ciddi şekilde zarara uğramamıza yol açabilmektedir.

Instagram Profilime Kim Baktı Uygulamaları

Her gün binlerce kişi instagram profiline bakan kişileri merak ediyor ve acaba görebilir miyim ümidiyle arama motorlarına;

 • “instagram profilime kim baktı”
 • “instagram profilime bakanları gör apk”
 • “instagram profiline kim baktı ios”

Şeklinde aramalar yaparak profillerini takip eden kişilerin kim olduğunu görmek istiyor. Fakat maalesef profilimize bakanları görmemiz mümkün değil. Bu uygulamalara kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yaptığımızda bu bilgiler uygulamaların sahiplerine gidiyor. Bu şekilde profillerimizi onlarla paylaşıyoruz ve diledikleri gibi kullanıyorlar.

Bu nedenle bu tarz uygulamalar giriş yapmamalıyız. Aksi takdirde hesabımızı kaybedebiliriz, ya da hiç tanımadığımız kişileri takip edebilir fotoğraflarını beğenebiliriz.

Instagram Profiline Bakanları Görmek Mümkün Değil!

Instagram kullanıcılarının stalkerlarını merak etmesinden yararlanan bu sitelere giriş yaptığımızda instagram hesabımızı kaybedebiliriz. Fakat instagram profilinizi bakanları göreceğinizi iddia eden ios ya da android altyapılı telefonlarınıza indireceğiniz uygulamalar çok daha büyük zararlara yol açabilir.

Bu tarz içeriğini bilmediğiniz uygulamaları telefonunuza yükleyerek tüm özel hayatınızı hackerlar ile paylaşmış olursunuz.

Görünüşte instagram profilinize bakanları görebileceğiniz stalker uygulaması olarak görünen bu yazılımlar sizin fotoğraflarınızı beğenen kişilerin verilerini çekerek sizi kandırır. Sizin profilinizi takip eden arkadaşlarınızı gördüğünüzde gerçekten çalıştığını düşünebilirsiniz. Fakat bu uygulama sizin konumunuzu, mesajlarınızı, telefon konuşmalarınızı hatta mobil şube üzerinden yaptığınızı bankacılık işlemlerinizi kaydedip sizin yerinize işlem yapabilir. Bu nedenle bu tarz uygulamaları kesinlikle indirip telefonunuza yüklemeyiniz.

Instagram’ın şu anki haliyle zaten gizli bir profiliniz var ise kimse profilinize bakamaz. Eğer herkese açık bir profiliniz var ise web üzerinden zaten anonim şekilde herkes profilinizi görüntüleyebilir. Instagram gizli profilleri görme adı altında olan uygulamaları da aynı şekilde kullanıcıları kandırmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Instagram Profilime Bakanları Görme Hilesi

Bu uygulamaları adında hile geçse de asıl hile kendi uygulamalarının özelliklerinde ve yaptıklarındadır.

Instagram profilime kim baktı diye öğreneyim derken indireceğiniz yanlış bir yazılım telefonunuzu kullanarak haberiniz olmadan bitcoin madenciliği dahi yapabilmektedir. Tek bir satır kod ile telefonunuzun ya da bilgisayarınızın tüm işlemci gücünü kullanabilmek mümkündür. Bazı sitelere girdiğinizde bilgisayarınızın takıldığınız, olağan dışı fan sesi çıkardığını fark etmişsiniz. Bu siteler sizin bilgisayarınızın gücünü kullanarak para kazanmaktadır. Fakat ayarsız şekilde işlemci gücünüzü kullandığı için bilgisayarınızın, telefonunuzun ömrünü azaltmaktadır.

Bu tarz uygulamaları indirerek 24 saat boyunca telefonunuzu, bilgisayarınızı fark etmeden başkaları için çalışmasına yol açabilirsiniz. Bu nedenle zaten asılsız bir iddia olan “instagram profilime kim baktı” gibi isimler altına gizlenmiş zararlı uygulamaları kullanmamakta fayda var.

Instagram takipçi satın almanın yıllardır tek adresi olan instakip olarak, bu konu hakkında bildiklerimizi sizinle paylaşmak istedik. Sizin de eklemek ya da sormak istedikleriniz var ise yorum olarak paylaşabilirsiniz. Görüşmek üzere. 🙂

Similar Posts

15 Comments

  1. Benim kullandığım da aynı şekilde beğenenleri gösteriyor. Anlaşılmasın diye bir kaç tane daha tanımadığım yabancı hesaplar eklemişler. Hemen sildim.

  1. Ben de profilme kim baktı stalkerlar kim gibi isimli bir uygulama indirdim telefonum bozuldu. Format attırmak zorunda kaldım. Boşuna bir sürü masrafa girdik.

 1. Artık hikayelerden görebiliyoruz zaten bakanları 🙂 Bu tarz profilime bakanları görme gibi uygulamalara gerek kalmadı.

 2. Ben de profilime kim baktı gibi saçma bir uygulamaya girme hatasında bulundum. Sürekli hesabım birilerini takip edip beğeniyor ve bu durumdan çok rahatsızım. Şifremi de hatırlamadığımdan değiştiremiyorum. Başka bir çözümü yok mu acaba yardımcı olur musunuz?

 3. Benim hesabım kapatıldı bunun gibi uygulamalar yüzünden hem de göstermiyordu. Tamamen kandırmacadan ibaret. Paylaştığınız için teşekkürler.

 4. Profilime kim baktıysa baktı ne fark edecek. İnsanların ne dertleri var anlamak mümkün değil. Instagram kitlesi gerçekten çok düştü yeni bir uygulama lazım. Resmen ergen ortamı lise kantini gibi oldu. 🙂

 5. Kim baktıysa baktı ne farkeder ki eğer kimse bakmasın istiyorsanız gizlersiniz olur biter. Herkese açık durumdaki hesaba zaten instagram hesabı olmadan da bakılabiliyor. Ip adresinden size özel kim olduğu mu bulunacak sanki komik olmayın.

 6. Facebook hesabını baglarsan sifreni ordan degistirebilirsin yada telefon numaranı kullanarak yenileyebilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.