Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? 4 Yöntem

Telegram’da engellendiğinizde size bildirim gelmez. Dolayısıyla engellendiğinizi anlamak amacı ile birtakım testler yapmanız gerekir. Şu yöntemler ile Telegram engellendiğini anlama mümkün olacaktır;

1.Karşı Tarafı Arayın

Telegram’da engellendiğinizi düşüyorsanız karşı tarafı arayın. Karşı taraf arandığında bağlantı kurulamadı hatası geliyorsa yüksek ihtimalle engellenmişsinizdir. Sesli ya da görüntülü arama yapmak fark etmez, bağlantı kurulamıyorsa büyük ihtimal engellenmişsinizdir.

2.Biyografiye Bakın

Engel yediğinizi düşündüğünüz kişinin biyografisini incelemeye çalışın. Daha önceden gördüğünüz kişinin biyografisini göremiyorsanız yüksek ihtimalle engellenmişsiniz demektir.

3.Son Görülme Tarihine Bakın

Telegram’da engellendiğiniz kişinin son görülme tarihine bakın. Sohbet ekranında kişinin son görülme tarihi genellikle ‘’Yakınlarda’’ yazar. Engel atılırsa bu yazı ‘’Çok Uzun Zaman Önce’’ yazar. Kişinin son görülmeyi kapatması da ihtimaller arasında yer alabilir.

4.Fotoğraf Güncel Mi Kontrol Edin

Karşı taraf Telegram’dan engellediyse kişinin güncel fotoğrafını göremezsiniz. Başka bir hesap üzerinden fotoğrafın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kişi Telegram’dan ‘’Profil Fotoğrafını Gizle’’ yönetimini de kullanmış olabilir.

Telegram Beni Kim Engelledi

Telegram’da engellendiğini anlamanın en basit yolu engelleye kişinin biyografisine bakmaktır. Biyografisini daha önceden gördüğünüz kişiyi şimdi göremiyorsanız engellenmişsiniz demektir. Son görülme tarihine bakarak da anlayabilirsiniz. Engellediğini düşündüğünüz kişinin son görülmesinde ‘’Çok Uzun Zaman Önce’’ yazıyorsa büyük ihtimalle engellemiştir. Son görülme tarihi ayarlardan kapatıldığında da ‘’Çok Uzun Zaman Önce’’ yazısı çıkacağından ilk son görülme tarihine bakmayın. Engel attığından şüphelendiğiniz kişiyi arayabilirsiniz. Aradığınızda bağlantı kurulamadı hatası alıyorsanız engellenmişsiniz demektir.

 Telegramda Engelleyince Mesaj Gider Mi?

Telegram’da engelleyince mesaj karşı tarafa gitmez. Mesaj iletilmese de profil gözükmeye devam eder. Whatsapp uygulamasında olduğu gibi beyaz profil resmi olmaz. Profil gözükse de güncel biyografiyi, son görülme tarihi ya da profili göremez.

Keşfedin: Telegram ID Nedir?

Telegram’da Kişiyi Silince Ne Olur?

Telegram’da kişiyi silerseniz artık sizin Telegram rehberinizde yer almaz. Telegram’da kişiyi silmek için;

 • Adım 1: Uygulamaya giriş yapın.
 • Adım 2: ekranın sol üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun.
 • Adım 3: Ekrana gelen menüden ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
 • Adım 4: Açılan pencereden ‘’Gizlilik ve Güvenlik’’ seçeneğine dokunun.
 • Adım 5: ‘’Kişiler’’ seçeneğini bulun.
 • Adım 6: Kişileri eşitle seçeneğini pasif durumuna getirin.
 • Adım 7: ‘’Eşitlenen Kişileri Sil’’ yazısına dokunun.

Telegram Engelleyen Kişiye Mesaj Atma

Telegram’da engelleyen kişiye mesaj atılmaz. Mesaj atılsa dahi kişiye ulaşmaz. Kişi karşı tarafı engellediği için ulaşılması imkansız olur. Sadece başka hesap ya da yeni açılan hesap üzerinden ulaşılabilir. Bunun dışında Telegram dışındaki uygulamalar üzerinden iletişim kurulabilir. Telegram’da karşı taraf engel attıysa mesaj gönderilmez.

Telegram’da Son Görülme Uzun Zaman Önce Ne Demek?

Kişi, Telegram’a bir aydan daha fazla süre girmezse son görülme uzun zaman önce yazar. Karşı taraf engellediyse ya da son görülmesini kapattıysa yine son görülme uzun zaman önce yazısı çıkar.

 • Son görülme yakınlarda, 2 ile 3 gün arasında,
 • Son görülme bir hafta içinde, 3 ile 7 gün arasında,
 •  Son görülme bir ay içinde, 7 ile 30 gün arasında,
 • Son görülme uzun zaman önce, bir aydan fazla ise yazar.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.