Facebook Arşivlenen Mesajlar Nerede? Uygulama ve Web

Facebook uygulamasında bir konuşma ve sohbeti arşivlediğinizde arşivlenen mesajlarınız, gelen kutunuzda gizlenecektir, eğer bu konuşmalara tekrar ulaşmak ve tek bir yerde görmek isterseniz aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

Facebook arşivlenen mesajların yeri masaüstünde şuradadır;

  1. İlk olarak sağ üst tarafta sohbet alanına giriniz.
  2. Sohbetler sekmesinin yanında yer alan (…) simgesine tıklayınız.
  3. Ardından önünüze çıkan “Arşivlenen Sohbetler” sekmesine tıklayarak, daha önceden arşivlediğiniz sohbetlere ulaşabilirsiniz.

Facebook sohbette arşivlenen mesajlar uygulama üzerinde şuradadır;

  1. Uygulamanın sağ üst tarafında yer alan mesajlar bölümüne giriniz.
  2. Mesajlar bölümüne girdikten sonra sol üst tarafta profil fotoğrafınıza tıklayınız.
  3. Profil fotoğrafınıza tıkladığınızda karşınıza gelen menüde aşağıya inin ve ‘’Arşivlenen sohbetler’’ sekmesine tıklayınız. Burada arşivlenen mesajlarınızı bulabilirsiniz.
Facebook arsivlenen mesajlar

Daha önceden arşivlediğiniz bir konuşmaya ulaşmanın yollarından biri de site uygulamasında “Ara” sekmesine tıklamaktır. Arama için çıkan yere daha önce konuştuğunuz kişinin adını yazınız. Çıkan isme tıklayınız.

Messenger’da Arşivlenen Mesajları Nasıl Görebilirim?

Messenger’da bir konuşmayı arşivlediğinizde o kişi ille yeniden bir sohbet başlatana kadar eski konuşmanız gelen kutusunda saklanacaktır. Tekrar arşivlenen konuşmalara ulaşmak istiyorsanız, Sohbetler sekmesinin yanındaki (…) ifadesine tıklayınız. Buradan “Arşivlenen Mesajlara” tıklayabilirsiniz. Masaüstü uygulamasından erişim sağladığınızda, site uygulamasında “Ara” kısmına tıklayınız. Buradan ulaşmak istediğiniz kişinin adını yazarak, arşivlenen sohbet bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yine “Sohbetler” kısmında Messenger’da Ara sekmesine tıklayınız. Arama kutusunda, ulaşmak istediğiniz kişinin adını arattığınızda arşivlenen konuşmaya ulaşabilirsiniz.

Messenger’da Silinen Mesajlar Bulunur Mu?

Facebook üzerinden mesajlaşma işlemi gerçekleştirilen Messenger uygulaması üzerinden silinen sohbetler ve mesajlar bir daha geri getirilemez. Bir sohbeti veya mesajlaşma balonunu sildiğinizde onu tamamen kaybetmiş olur ve geri getiremezsiniz. Silmek istemediğiniz ama görmek de istemediğiniz mesajları arşivlemeyi tercih edebilirsiniz. Böylelikle mesajlarınız kaybolmaz ve Messenger arşivlenen mesajları görme işlemi ile istediğiniz zaman karşınıza çıkmış olur ancak bir sohbet silindiğinde bunun henüz geri getirilme yolu yoktur.

Messenger Arşivle Ne Demek?

Messenger uygulaması üzerinde görmek istemediğiniz ama silmekte istemediğiniz mesajları Messenger Arşivleme yöntemi ile depolayabilirsiniz. Bir konuşmayı arşivlediğinizde, bir sonraki sohbete kadar, eski konuşmanız gelen kutusunda saklanır. Konuşmayı silerseniz bir daha ulaşamazsınız. Messenger arşivleme için, site uygulamasından erişim sağlıyorsanız, arşive atmak istediğiniz konuşmaya sağ tıklar ve konuşmayı gizle diyebilirsiniz. Messenger’a site üzerinden erişiyorsanız “Sohbetler” kısmına gelin ve fareyi arşivlemek istediğiniz konuşmanın üzerine getirin. (…) simgesine tıklayarak, “Gizle” sekmesine tıklayın.

Keşfedin: Facebook Beğeniyi Geri Alınca Bildirim Gider Mi?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.