Telegram ID Nedir? Telegram ID Bulma

Telegram ID, sizin uygulama içerisindeki kimliğinizdir. ID özelliği Telegram’ın gizliliğe verdiği önemi gösterir. Uygulamanın kullanıcılarına gizlilik açısından birçok noktada olduğu gibi ID özelliği ile de gizliliği destekler. Uygulama içi kanallarda ID ile kendini gizleyebilmeniz mümkün olur. Özellikle telefon numaranızı istemediğiniz insanlardan kurtarmanızda size yardımcı olur.

Telegramda bulunan çeşitli gruplarda herkesin telefonunun açık bir şekilde görülmesi engellenir. Bu durum sayesinde Whatsapp’da yaşanan WP gruplarında herkese açık numara özelliği Telegram üzerinde bulunmaz. Böylece hem kendinizi gizleyebilir hem de istediğiniz gibi Telegram uygulaması üzerinde gruplara katılabilirsiniz.

Telegram id bulma

Telegram ID Nasıl Bulunur?

Telegram ID bulma bilgisayardan ve telefondan olmak üzere iki farklı şekilde bulunması mümkün. Hangisini seçerseniz seçin işlemleriniz otomatik olarak her iki cihaz için de aynı ID karşınıza gelecektir. Telegram ID bulmak için;

Bilgisayar üzerinden Telegram ID bulma;

 • Adım 1: Tarayıcınızdan “Telegram Web” sayfasını açın.
 • Adım 2: Gelen ekranda giriş bilgilerinizi girerek sayfaya girin. Telegram sizden telefon numarası isteyecek ve ekrana mesaj gelecek. Bu şifre ile giriş gerçekleştirin.
 • Adım 3: Karşınıza Telegram sohbet ekranınız gelecek. Burada yukarıda alt alta üç çizgiye basın (Sol üstte bulunuyor).
 • Adım 4: Şimdi açılan panelde “Settings” bölümüne giriş yapın.
 • Adım 5: Gelen ekranda “Profili Düzenle” seçeneğine giriş gerçekleştirin. Burada profili düzenleme işlemini gerçekleştirin.
 • Adım 6: Şimdi Telegramı’n ana ekranına gelin. Arama bölümüne “@userinfobot” yazın.
 • Adım 7: Gelen panel üzerinde açılan ilk konuşma bölümüne girin ve sohbet bölümünün altındaki “Başlat” seçeneğine basın.
 • Adım 8: Başlat seçeneğinden sonra size mesaj gelecek. Burada ID, Adınız, Soyadınız gibi bilgileriniz size gösterilecek.
Telegram ID bulmak

Telefon üzerinden Telegram ID bulmak için;

 • Adım 1: Telegram uygulamasını telefonunuzdan açın.
 • Adım 2: Sağ üst panelde bulunan arama bölümüne gelin.
 • Adım 3: Arama ekranına “@RawDataBotArama” yazın.
 • Adım 5: Telegram üzerinde karşınıza “Telegram Bot Raw” bölümü gelecek. O bölüme giriş yapın.
 • Adım 6: Konuşma ekranını açtığınızda altta bulunan “Başlat” bölümüne tıklayın.
 • Adım 7: Gelen ekranda “Chat” ya da “Sohbet” bölümünü bulun. Burada istediğiniz bilgiler karşınıza çıkacak. Gelen ekranda ID, Adınız, Soyadınız gibi bilgiler bulunacak.

Telegram ID Ne İşe Yarar?

Telegram ID sizin gizliliğinizi sağlayan ve herkesin sizin telefon numaranıza ulaşmanızı engelleyecek bir uygulama içi özelliktir. Bu özellik sayesinde dilediğiniz gibi Telegram üzerinde gizliliğinizi sağlamanız mümkündür. Gizlilik sayesinde kimsenin telefon numaranızı görmeden gruplara katılıp bilgi alabilir ya da bilgilendirme yapabilirsiniz.

Telegram ID’den Numara Bulma

Telegram ID numara bulmak için en kolay yöntem cihazınızda kayıtlı olan kişiler üzerinden yönlendirilir. Eğer bir kişi telefon rehberinizde kayıtlı ise kolay bir şekilde telefon numarasını görebilirsiniz. Numara kayıtlı değilse;

 • Telegram numara bulucu uygulamaları kullanın.

Güvenilir bir araç bularak araç üzerinden kimin telefon numarasını bulmak istiyorsanız onun adını yazın. Biraz bekledikten sonra karşınıza istediğiniz kişinin numarası düşecek. Bu yöntem ne kadar kolay olsa da farklı bir uygulama üzerinden işlem yaptığınız için güvenilir olma olasılığı düşüktür. Dikkatli olmanızda gerek var.

 • Doğrudan sormak.

Bir telegram kullanıcısının numarasını öğrenmek için en kolay yol kişiye sormaktır. Çözüm aslında en net ve en güvenilir şekilde böyle olur. Karşınızdaki kişi size telefon numarasını vermek isterse bu şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer uygulama kullanarak öğrenmek istiyorsanız sizin gizliliğinize zarar verebilecek durumların karşınıza çıkma olasılığı yüksektir. Bu yüzden de en güvenilir yöntem doğrudan sormaktır.

Keşfedin: Telegram Profile Bakanları Görme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.