Instagram Roleplay Nedir? RP Instagram Anlamı

Instagram Roleplay, Instagram kullanıcıların aslında yaşamadıkları bir hayatı yaşıyormuş gibi gözükmelerine denir. Örneğin çok mutsuz giden bir ilişki konusu., bu kişiler komşunuz ve her gün kavga seslerini duyuyorsunuz. Ancak kavga seslerini duyarken Instagram’a girdiğiniz zaman o kişileri el ele fotoğraf paylaşmış ve aşk sözleri yazmış halde görüyorsunuz. Bu durumda bir Roleplay ile karşı karşıyasınız demektir. Ya da maddiyatı lüks yerlere el vermeyen kişilerin Instagram profillerinde çok zengin imajı ve her gün lüks mekânlarda olduklarına dair gördüğünüz fotoğraflar da Roleplay örneğidir.

instagram-roleplay

Instagram’da Roleplay Yapmak Ne Demek?

Instagram’da Roleplay yapmak aslında yaşanmayan bir hayatı yaşanıyormuş gibi göstermek anlamına gelmektedir. Kullanıcılar Roleplay sayesinde yaşadıkları değil yaşamak istedikleri hayatları sanki gerçekten yaşıyormuş gibi gözler önüne sermektedir. Roleplay sayesinde fazla beğeni toplayan kullanıcı sayısı azımsanamayacak kadar çoktur.

RP Ne Demek Instagram

Instagram RP, adeta bir hayal dünyasında yaşamaktır ve kişilerin Instagram hesapları aracılığı ile kendilerini olduklarından çok daha fazlasıymış gibi göstermelerine denir. Bu sayede çok sayıda takipçiye erişmiş ve kendini sevdirmiş kullanıcı sayısı da oldukça fazladır.

RP Nasıl Yapılır?

RP yapmak aslında çok kolaydır. Instagram’da

RP yapabilmeniz için gerekenler ise şu şekildedir:

  • Öncelikle bir Instagram hesabı edinin.
  • Daha sonra, takipçilerinizin önüne nasıl biri olarak çıkmak istediğinize karar verin.
  • Karar verdiğiniz imajı yaratmak için gereken detayları düşünün (örneğin çok zengin biri olarak çıkacaksanız, gece kondu da fotoğraf çekemezsiniz, lüks bir villaya ihtiyaç duyacaksınız)
  • Gönderilerinizi istediğiniz doğrultuda edinip, takipçilerinizle paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Tüm bu adımları izleyerek siz RP yapabilirsiniz.

Yayınlarda RP Ne Demek?

Yayınlarda RP, yayıncının olduğundan farklı biri gibi konuşarak yayın yapmasına denir. Örneğin normalde çok sert ses tonuna sahip bir yayıncı yayında çok neşeli ve hatta bebek sesi ile konuşuyorsa RP yapıyor demektir. Ya da alıngan olmayan bir yayıncının yayını esnasında gelen yorumlara bakarak üzülme ve ağlama taklidi yapması da RP örneklerinden sayılabilir.

Yayınlarda RP yapan yayıncılar takipçi ve beğeni sayılarını attırmak için en işe yarar yöntemlerden birini bulmuşlardır denilebilir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Gizli Hesap Görme Uygulamaları

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.