Facebook Dil Değiştirme Nasıl Yapılır? 2023 Güncel

Facebook dil değiştirme ayarları, güncelleme sonrasında uygulama dilinin İngilizce veya farklı bir dil olmasından sonra araştırılır. Güncelleme kaynaklı problem olan dil değişme sorunu, basit adımlarla düzeltilebilir. Facebook İngilizce olduysa ve dili tekrar Türkçe yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz;

facebook dil değiştirme
  • Adım 1: Facebook dili değişti problemi yaşıyorsanız telefonunuzdan Facebook uygulamasına girin ve diğer adıma geçin
  • Adım 2: Sağ üst tarafta yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın karşınıza ”Menü” gelecektir. Menünün en alt tarafında bulunan ”Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine dokunun.
  • Adım 3: ”Ayarlar” bölümüne giriş yapın. Karşınıza çıkan ekranda ”Hesap” adı altında yazan ”Gönderilerin çevirisi” bölümüne tıklayın.
  • Adım 4: Bu alanda ”Dil ve bölge ayarları” panelinde bulunan ”Gönderilerin çevrilmesini istediğin dil” seçeneğine tıklayın.
  • Adım 5: Son olarak Facebook dilini Türkçe yapmak için seçenekler arasından ”Türkçe” seçeneğine tıklayın ve ardından kaydedin. Bu adımdan sonra Facebook dil İngilizce oldu probleminiz çözülecektir.

Bu adımlardan sonra uygulama değişmezse hesabınızdan çıkış yapıp girin ve uygulama önbelleğini temizleyin. Bu düzeltmeleri yaptıktan sonra dil ayarları olacaktır.

facebook türkçe  yapma

Keşfedin: Facebook Arkadaş Ekleme Limiti

Bilgisayardan Facebook Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Mobilde güncelleme sonrasında dil ayarları değişebilir, bu ayarlar bilgisayara da yansıyabilir. Bunun yanı sıra keyfi olarak dili İngilizce, Arapça, Türkçe ve diğer diller olarak yapabilirsiniz. Bunun için dil ayarları paneline girmeniz yeterlidir. Bilgisayardan Facebook dil değiştirme için aşağıdaki adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirin:

Adım 1: İlk olarak buraya tıklayarak Facebook’un sitesine giriş yapın.

Adım 2: Sağ üst tarafta bulunan küçük profil fotoğrafınıza tıklayın. Açılan pencereden ”Ayarlar ve gizlilik” sekmesine tıklayın.

Adım 3: Karşınıza çıkan ekranda ”Ayarlar” bölümüne tıklayın.

Adım 4: Sol tarafta yer alan panelden ”Hesap ayarları” kısmına tıklayın.

Adım 5: Karşınıza gelen ekrandan ”Dil ve bölge” ayarlarına tıklayın.

Bu bölümde Facebook dilini Türkçe olarak değiştirin ve ardından değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın. Bu aşamadan sonra Facebook dili değiştirme başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. Facebook dil ayarı resimli olarak bu şekildedir. Diğer dilleri de aynı yerden seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Şifresi Unutulan Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.