Instagram Arşiv Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook tarafından satın alınmasının ardından sık sık güncelleme alarak yeni özelliklerin eklendiği ve her geçen gün popülerliğini arttıran instagram, kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Öyle ki bazı özelliklerini kullanıcılar sadece kulak aşinalığı ile bilmekten öte gidemiyor ve ne olduğu nasıl kullanıldığına dair hiçbir fikir sahibi olamıyorlar. Kullanıcılar tarafından belkide en fazla sevilen ve aranılan özelliklerden birisi kuşkusuz instagram arşiv özelliği olmalı.

Sık sık kavga edip tekrar barışan iki sevgili düşünün. Gençler arasında oldukça popüler olan bir durum var ki ayrıldıkları an sosyal medya üzerinden fotoğraflarını kaldırmak, ama tekrar barışacaklarını biliyorlar ve bu fotoğraflar sonradan tekrar oraya nasıl konulacak derdi bir soru işareti olarak duruyor. Bu özellik tam olarak burada yardıma koşuyor.

instagram arşiv özelliği nedir

Nedir Bu Instagram Arşiv Özelliği?

Instagram’ın belkide bugüne kadar getirdiği en önemli sayılabilecek özelliklerden birisidir. Profilinizde paylaştığınız fotoğrafları silmenize gerek kalmadan takipçilerinizden gizlemenize şans tanır. Profil sayfanızda görüntülenmesini istemediğiniz bir fotoğrafınızı arşiv özelliği sayesinde gizleyebilir ve adı üstünde arşive kaldırabilirsiniz. İstediğiniz zaman tekrar profilinize geri aktarılmasını sağlayabileceğiniz gibi bu fotoğraflar asla kaybolmazlar. Onları silmenize gerek yok, istediğinizde tekrardan takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

instagram arşiv nasıl kullanılır

Instagram Arşiv Özelliği Nasıl Kullanılır?

İşin en güzel yanlarından biriside kullanımı. Herkesin rahatlıkla yapabileceği, birkaç saniye içerisinde istediğiniz fotoğrafı arşive kaldırabilirsiniz. Bunun için öncelikle profil sayfanıza giriş yaparak gizlemek veya rafa kaldırmak istediğiniz fotoğrafınızı bulun. Daha sonrasında her şey oldukça basit zor kısım fotoğrafı bulmaktı. Hemen fotoğrafı açarak sağ üstünde yer alan üç nokta işaretine basın ve karşınıza gelen seçenekler arasında çoğunlukla en tepede yer alacak “Arşivle” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. Fotoğraf profilinizden saniyeler içerisinde kaybolacak ve arşivinize taşınacaktır.

instagram arşiv fotoğrafı geri getirme

Fotoğrafı Geri Getirmek İstiyorum

Arşivlediğiniz bir fotoğrafı geri aktarmak da yine saniyeler sürecek, tek yapmanız gereken profilinize girdiğinizde sağ üstte yer alacak saat ve saatin tersine doğru yön gösteren ok işaretinin birleşimi butona tıklamanız. (Kullanıcı adınızın sağında yer alır genellikle) Daha sonra burada birçok fotoğraf görürseniz meraklanmayın, hikayelerinizde artık burada saklanıyor. Üstte yer alan “Arşiv” yazısına tıklayın ve Hikayeler ile Gönderiler arasında geçiş yapın. Daha sonra fotoğrafınızı seçerek yine sağ üstte yer alan üç “…” nokta butonuna tıklayın muhtemel en üstte yer alacak “Profilde Göster” yazısına basmanız yeterli olacaktır. Hepsi bu kadar.

Similar Posts

3 Comments

  1. Ben de denemek için bir fotoğrafımı arşivledim, sonradan geri almak istediğimde gözükmüyordu. Meğersem ilk önce kaydedilen hikayeler gözüküyormüş. Ortadaki arşiv yazısına tıklayınca “Hikâyeler” ve “Gönderiler” olarak iki seçenek açılıyor.

    Profilden kaldırdığımız gönderi, gönderiler kısmında gözüküyor. Buradan geri getirebiliyoruz.

  2. Instagram arşiv uygulaması yani sevgililerin birbirlerine naz yapmasını sağlayan teknoloji. Yok efendim ayrıldım fotoğrafları kaldırayım gibi triplerin bir numaralı kurtarıcısı. Artık ilişkiler bu özellik sayesinden daha uzun ömürlü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.