Instagram’da Tanıyor Olabileceğin Kişiler Neye Göre Çıkıyor?

Instagram’da tanıyor olabileceğin kişiler; takip edilenler, ortak arkadaşlar, telefon rehberinde kayıtlı olan kişilere erişim izni verildiyse kayıt işlemi sırasında verilen telefon numarası ve mail adresi ile bağlantılı tüm kişiler önerilmektedir. Bu Instagram senkronize etme özelliği ile sağlanmaktadır.

Instagram’da Tanıyor Olabileceğin Kişiler Neye Göre Çıkıyor?

Instagram’da birinin tanıyor olabileceğin kişilerde çıkmak istiyorum için kişinin ortak arkadaş sayısı fazla olmalıdır. Kullanıcılar arkadaşlarını takip ettikçe ortak arkadaşlar çoğalacak ve bu yönde öneri almaya başlayacaktır. Kişi özelliklerine bakılarak aynı meslek icra edenleri, aynı okuldan mezunları ve aynı şehirde yaşayanları birbirine önermektedir.

Instagram’da Mesaj Önerileri Neye Göre Çıkıyor?

Takip edilenler, kişiyi takip edenler, Uygulamaya kayıt olurken verilen cep numarası ya da mail adresi, beğeniler veya yorum yapılan profiller, takip edilen kullanıcıların takip ettiği kullanıcılar bile Instagram DM önerileri sunmaktadır.

Direkt mesaj önerileri bu kadar karmaşık yapıda olduğu durumda da kişinin bu önerileri kontrol etmesi ve öneri mesajlarını kaldırması imkansız olmaktadır. Fakat, Instagram mesaj önerilerini silmek için uygulamanın önbelleğini silmek yöntemler arasında yer almaktadır. Bu durumda uygulamada depolanan ve kullanım sırasında elde edilen tüm veriler silinmektedir.

Instagram Önerilenlerde Çıkmak İstiyorum

  • Adım 1: İlk olarak Instagram önerilerde çıkmak için üretilen içerik kaliteli olmalıdır. Özgün içerikler ve hedef kitlenin dikkati çekilmelidir. Herkes için paylaşımlar yapıldığında algoritma anlayamaz ve öneriler de çıkma ihtimali daha düşük olur.
  • Adım 2: Topluluk kurallarına mutlaka bağlı kalınmalıdır. Önerilerde çıkma ihtimali artırdığını ya da takipçi sayısını arttırdığını iddia eden üçüncü yazılımlara güvenilmemelidir. Kazanılan takipçiler, hesabı yetkili bir hesap olarak göstermez ve nitelikli müşteri adayları oluşturmaz.
  • Adım 3: Uygulama, yayınlanan içeriğin kalitesine göre önerilen kullanıcı listesine kişileri ekleyip çıkarmaktadır. Bu nedenle kullanıcı olarak seçilme şansını arttırmak için içerik kalitesine özen gösterilmelidir.
  • Adım 4: Takipçi sayısı ne kadar yüksek olursa uygulamanın önerilen kullanıcı listesine girme şansı artar. İnsanların takip etmesini sağlamak için düzenli ve kaliteli içerik eklenmelidir.
  • Adım 5: Birinin taklit edebileceği bir marka bulunuyorsa rozet başvurusunda bulunulmalıdır. Uygulama mavi tik vererek popülerlik seviyesi artacak ve Instagram Önerilerde çıkma ihtimali yükselecektir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Kaybolan Mesaj Modu

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.