Instagram’da Aktif Olmadığım Halde Online Görünüyorum Neden? Çözümü?

Instagram kullanıcısı iseniz ve hesabınızı aktif bir biçimde kullanmadığınız halde, çevrenizden online göründüğünüze dair şikâyetler alabilirisiniz. Hesapta olmadığınız halde online görünmeniz bir problemdir. Bunun bazı sebepleri olabilir:

Instagram’da Aktif Olmadığım Halde Online Görünüyorum Neden?

  • Öncelikle Instagram hesabınızdan güvenli çıkış yapılmadıysa ve siz uygulamada gezinirken bir başka bildirim geldiyse, uygulamadan çıktığınızı düşünseniz bile, takipçilerinize hala aktif görünebilirsiniz.
  • Telefonunuza gelen herhangi bir güncelleme de sizi aktif olmadığınız halde aktif gösterebilir.
  • Instagram online olmadığım halde online görünüyorum problemi için arka planda çalışan uygulamalarınızı kontrol ediniz. Eğer, Instagram arka planda açıksa şu adımları uygulayınız ve arka plandan kaldırınız.  Ayarlara girin > Uygulama Y öneticisi/uygulamalar> Instagram Arka plan erişimini engelle.

Bu sebepler kontrol edildikten sonra hala Instagram sürekli aktif görünmek ile ilgili şikâyetleriniz var ise, Instagram’a sorun bildiriminde bulunabilirsiniz.

Instagram Neden Çevrimiçi Görünüyor?

Instagram’da aktif olmadığınız halde aktif ve online görünüyorsanız, uygulamanızı arka planlardan da kapatmayı deneyebilirsiniz. Yine aynı şekilde “güvenli çıkış” yapmadan telefonunuzu kullanmaya devam ediyor olmak da sizi takipçilerinize online gösterebilir. Bu yüzden programdan tamamen çıkmayı ve arka plan uygulamanızı da kapatmayı deneyebilirsiniz. Çözüm bulamadıysanız, Instagram’a sorun bildiriminde bulunabilirsiniz.

İnternet Açıkken Instagram Açık Görünür Mü?

Bazı kullanıcılar Instagram’da aktif olmadığı halde online göründüğünü söyleyebilir. Bu durumun bazı sebepleri olabilir. Örneğin; İnstagram uygulamanız hala arka planda çalışıyorsa takipçilerinize online görünebilirsiniz.

İnternetiniz açıkken de bu durum söz konusu olabilir. Bazı kullanıcılar, internetleri açık olduğunda da online göründüklerini fark etmiştir, Instagramda aktif görünmek istemiyorsanız, arka plandan çıkın, güvenli çıkış yöntemleri Instagram profilinizi kapatınız.

Instagram’a Girmeden Aktif Olunur Mu?

Instagram hesabınız içinde aktif bir biçimde değilseniz, karşı tarafa yine de online olarak görünebilirsiniz. Bunun çeşitli sebepleri olabilir, öncelikle arka planda hala çalışan bir Instagram profili sizi hala online gösterebilir. Bunun için Instagram’dan tamamen çıkmanız gerekebilir. İnternetinizin açık olduğu durumlarda da çoğunlukla hesabınız kapatılmadığı için aktif görünebilirsiniz. Çözemediğiniz sorunlar için Instagram Yardım Merkezine ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram İletişime Geç Butonu

Instagram’da Aktif Olma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram’da Aktif Olma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram’da aktif görünmeyi kapatmak için izleyeceğiniz adımlar şunlardır:

  • Adım 1: Profilinize gidiniz.
  • Adım 2: “Ayarlar” sekmesine tıklayınız.
  • Adım 3: Burada bazı butonlar göreceksiniz, “Hareket Durumunu Göster” özelliğinizi kapatıp, insanların en son ne zaman aktif olup olmadığınızı görmelerini engelleyebilirsiniz.

Instagram’da Aktif Olmadığın Halde Online Görünüyorsan Ne Olabilir?

Instagram online olmadığım halde online görünüyorum diyorsanız arkadaşlarınız sizi sürekli aktif sanabilir. Size mesaj atıldığında direkt olarak görüldü olarak kalabilir. Cevap da vermediğiniz için arkadaşlarınızdan tepki alabilirsiniz.

Instagram’da Bazı Kişilerde Neden Yeşil Nokta Var?

Instagram’da yeşil nokta olmasının sebebi o kişinin o anda açık olmasıdır. Uygulama içerisinde aktif olan kişiler yeşil nokta ile gösterilir. Böylelikle hangi arkadaşlarınızın açık olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Aynı şekilde Facebook’da da yeşil nokta ile açık olan kişiler gösterilir. Bu uygulama başlarda yoktu ancak güncellemeler ile birlikte online kişileri göstermek amacı ile ortaya çıkartıldı. Kısacası, yeşil nokta ile kullanıcıların online veya offline olma durumu gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir: İşletmem Instagram’da Çıkmıyor

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.