Instagram Reklam Hesabım Kısıtlandı Ne Yapmam Lazım?

Instagram’ın reklam politikalarını ihlal ettiğinizde, spam reklam yaptığınızda, şikayet edildiğinizde ve kullanım koşullarını ihlal ettiğinizde reklam hesabı kısıtlanır. Instagram reklam hesabım kısıtlandı diyorsanız ve çözüm önerileri arıyorsanız şunları deneyin;

Instagram Reklam Hesabım Kısıtlandı

1)Instagram Bildirimlerini Kontrol Edin

Instagram genelde hesap kısıtlamasının neden olduğuna dair size bildirim gönderir. Bu bildirimde hesabınızın reklam ayarlarının neden kısıtlandığı açık bir şekilde yazar. Burada yazan duruma göre hareket etmeniz ve sorunu düzeltmeniz sizden istenir. Instagram reklam veremiyorum gibi bir durumun çözümü için bu duruma dikkat etmeniz gerekir.

2)Kısıtlama Nedenini Araştırın

Instagram bildirimlerini kontrol ettiğinizde size durumun neden kaynaklı olduğunu söyler. Örnek verecek olursak herhangi bir politika ihlalinden kaynaklı olarak size reklam durdurma işlemi yapmış olabilir. Burada ihlal yaratan durumu kısa sürede çözmeniz istenir. Bu şekilde reklam kısıtlama sorunu ortadan kalkar.

3) İtiraz Edin

Kısıtlamanın haksız bir durumdan kaynaklı olarak yapıldığını düşünüyorsan burada Instagram’a itiraz hakkın vardır. Hesabı aç ve kısıtlama bildirimine tıklayarak “itiraz et” seçeneğine tıkla. Bu durumun yanı sıra “destek al” seçeneğine basarak da sorun hakkında bilgi alman ve kaldırman mümkün olur.

4) Politika İhlali Varsa Düzenleyin

Eğer kısıtlama herhangi bir nedenden dolayı politika ihlaline girmişse bu durumda düzenlemek için gerekli adımları yapmanız gerekir. Örneğin, spam veren içerikten dolayı böyle bir sıkıntı yaşanıyorsa o içeriği hemen kaldırmanız gerekir.

5) Destek Alın.

Instagram reklam verilmiyor sorunu yaşandığında yapılması gereken en net çözüm yolu destek almaktır. Özellikle kısıtlama kaldırılmadıysa kesinlikle Instagram ile iletişime geçmen gerekir. Bunun için;

  • Adım 1: Hesabınızı açın
  • Adım 2: Hesabınız içerisinde bulunan “Ayarlar” bölümüne tıklayın.
  • Adım 3: Burada karşınıza gelen ekran üzerinde “Yardım” veya “Destek” seçeneğine girin.
  • Adım 4: Sorunu burada detaylı bir şekilde anlatın. Sonrasında Instagram’ın size geri dönmesini bekleyin.

Instagram destek merkezine ulaşmak için buraya tıklayın.

Instagram Reklam Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır?

Instagram reklam kısıtlamasını kaldırmak için;

1.Instagram Ekibi İle İletişime Geçin

Instagram reklam bir sorun oluştu bildirimini aldığınızda ilk yapmanız gereken Instagram ile iletişime geçerek durumun nedenini anlamaktır. İletişime geçmediğiniz takdirde hesabınızın kendiliğinden düzelmesini uzun bir süre beklemeniz gerekir. Beklemek istemiyorsanız kesinlikle hemen iletişime geçin ayrıca bazen beklemenin de faydalı olmadığını da bilmeniz gerekir.

2.Sorunun Nedenini Anlayın Ve Neden Olan Durumdan Kurtulun

Yaşadığınız sorun hakkında Instagram size bildirim gönderir. Eğer sorunun nedeni hakkında bilgi aldıysanız ve sıkıntının neden kaynaklı olduğunu biliyorsanız kesinlikle hemen harekete geçin ve sorunu çözün. İlgili postları ve içerikleri silin.

İlgili İçerik: Instagram Reklam Değerlendirmede Kalıyor Neden?

3.Reklam İçin Sayfa Yönetimine Dikkat Edin

“Instagram reklam para harcamıyor” probleminin yaşanmasının en büyük nedeni Facebook ile Instagram arsındaki iletişimin kopuk olmasından kaynaklıdır. Bu durumda Profil ayarlarınızdan hesabınıza bir Facebook sayfası ekleyin. Sıfırdan sayfa kurduğunuzda para ve reklam sorunu ortadan kalkacak ve sıkıntısız bir şekilde reklam verme adımlarını gerçekleşecektir.

Keşfedin: Instagram Reklam Çeşitleri

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.