Facebook’da Bir Günde Kaç Kişi Eklenir? Limit Uyarısı Verince Ne Yapmalı?

Facebook’da günde 50 – 70 kişi eklenmelidir. Bunun sebebi ise engel yememektedir. Facebook uygulamasının 5000 arkadaş kotası vardır. Eğer düzenli bir şekilde arkadaş eklemeyi düşünüyorsanız kotanızı hemen doldurmamak için günlük 70-  90 arkadaş ekleyerek devam ederek arkadaş eklemeyi uzun bir süreye yaymanız mümkündür. Facebook arkadaş ekleme limiti ve genel kota size yeterli gelmiyorsa Facebook uygulamasının abonelik özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede arkadaş olarak eklemenize gerek kalmadan dilediğiniz kişiyi abone olarak takip edebilir ya da sizin profilinize arkadaş olarak eklenmeden abonelik yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook’da Bir Günde Kaç Kişi Eklenir?

Facebook Limit Uyarısı Verdi Ne Yapmalıyım?

Facebook, limit uyarısı aldığınızda aşağıda ki işlemleri yapıp yapmadığınızı kontrol etmelisiniz:

  • Yakın zamanda çok sayıda arkadaşlık isteği gönderdiniz mi?
  • Geçmişteki arkadaşlık istekleriniz yanıtsız kaldı mı?
  • Geçmişteki arkadaşlık istekleriniz, isteği gönderdiğiniz kişiler tarafından istenmeyen olarak işaretlendi mi?
  • Kısa sürede çok fazla arkadaş isteği gönderildi mi?

Eğer bu durumlar söz konusu değilse bir süre bekleyip daha sonra arkadaşlık isteği göndermeye devam etmelisiniz. Bu durum geçici bir durumdur ve birkaç gün içerisinde otomatik olarak düzelecektir.

Facebook’ta Neden Bazı Kişilere Arkadaşlık İsteği Gönderemiyorum?

Bazen Facebook’ta karşınıza çıkan profilde “arkadaş olarak ekle” butonu olmadığını göreceksiniz. Bu durumun sizinle bir ilgisi yok. Tamamen gördüğünüz profilin gizlilik ayarları ile ilgili. Eğer arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişi gizlilik ayarlarını mevcut bir bağlantısı olmayan hiç kimsenin kendisine arkadaşlık isteği gönderemeyeceği şekilde düzenlediyse, o kişiye arkadaşlık isteği gönderemezsiniz.

Bazen de birini takip edebilirsiniz ancak takip etmenize rağmen arkadaşlık isteği gönderemezsiniz. Bu durumda yine aynı şekilde kişinin gizlilik ayarları ile ilgilidir.

Facebook’ta Arkadaş İsteğini İptal Edince Bildirim Gider Mi?

Facebook’ta arkadaş isteğini iptal ederseniz karşı tarafa bildirim gitmez. Ancak bunu anlamanın bir yolu vardır. Arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişinin profiline girdiğinizde isteği göndermiş olmanıza rağmen “arkadaş olarak ekle” ibaresi çıkıyorsa bu, karşı tarafın isteğinizi onaylamadığını gösterir. Ancak bu durum size herhangi bir bildirim yolu ile bildirilmez. Ayrıca Facebook gönderilen istekler bölümünden de henüz onaylanmamış arkadaşlık isteklerinizi görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Facebook Profil Kilitleme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.