Tiktok Mavi Tik Nedir? Kolayca Nasıl Alınır?

Tiktok mavi tik, eskiden Tiktok kullanıcılarının tanınan ve bilinen kişiler olduğunu ifade ederken artık belli şartları sağlayan herkesin alabildiği bir onay rozetidir. Hesabın güvenirliği, tanınması için önemli olan mavi tik sahibi hesaplar aynı zamanda çok daha hızlı takipçi arttırabilir. Daha fazla takipçi daha fazla kazanç anlamına gelir. Mavi tik sahibi hesaplar, aktif bir kullanımın yanında izlenmesi yüksek organik takipçili hesaplar olmalıdır.

Tiktok Mavi Tik nasıl alınır

Mavi tik sahibi hesapların, içerik üretiminin de fazla olduğu görülür zaten bu mavi tik alabilmenin ilk şartlarından biridir. Takipçi sayısının da yüksek olması gereken hesaplar alacakları mavi tik ile kendilerini onaylatmış olur ve daha çok kişiye ulaşırlar.

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Hesabınızı aktif bir biçimde kullanıyorsanız ve mavi tik alarak bilinirliğinizi arttırma peşindeyseniz bazı şartların sağlanması gerekir. Tiktok hesabınızdaki profilinizden Tiktok mavi tik alma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Mavi tik alabilmek için yeterli takipçi yoğunluğunuz varsa, aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz:

 • Tiktok platformu üzerindeki hesap profilinizi açınız.
 • Ayarlar bölümüne giriniz.
 • Ayarlar bölümünde bulunan “hesap bilgileri ve hesap doğrulama” bölümüne giriş yapınız.
 • Bu aşamada karşınıza çıkacak olan formu eksiksiz biçimde doldurunuz,
 • Bundan sonra mavi tik alma talebiniz incelenmeye alınmış olacaktır.
 • Formu doldurduktan sonra onaylanma sürecini bekleyiniz.

Not: Tiktok mavi tık almak için takipçi sayınızın 1000’i geçmesi gereklidir.

Tiktok Mavi Tik Alma Şartları Nelerdir?

Önceden sadece tanınmış kişilerin bir göstergesi olan ve onlara verilen mavi tik, şu an itibariyle bazı şartları sağlayan herkese verilebiliyor Tiktok’ta mavi tik almak için bazı şartlar ise şunlardır:

 • Mavi tik talebinde bulunan hesabın en az 1000 takipçiye ulaşmış olması gerekir.
 • Hesapta üretilen içeriklerin kaliteli ve düzgün olması gerekir.
 • Tiktok hesabının doğrulanmış olması gerekir (Telefon numarası ve e-mail adresi).
 • Hesabın aktif bir biçimde kullanılması da önemlidir (Düzenli içerik paylaşımı).
 • Tanınmış bir isim olmakta mavi tik alma sürecini hızlandırır.
 • İçeriklerin izlenme oranları da mavi tik alımını kolaylaştırır.
 • Takipçi sayısının yüksek oluşu kadar organik takipçi sayısı da önemlidir.
 • Hesap herkese açık olmalı ve aynı zamanda profil fotoğrafı olmalıdır.
 • Hesapta doğrulanmış bir e-posta olmalıdır.
 • Hesaba son 6 ayda giriş yapılması gereklidir. Tiktok’ta 6 ay giriş yapılmayan hesaplar aktif sayılmayarak silinme ihtimalleri vardır.

Tiktok’ta Mavi Tik Alınca Ne Olur?

Eskiden sadece ünlü ve tanınmış kişilere verilen mavi tik için artık herkes başvuru yapabilir. Aktif hesaplar üzerinden kolayca yapılabilen mavi tik başvuruları sonrasında ne olur? TikTok ve benzeri birçok uygulamada var olan mavi tik için, doğrulanmış hesap da denilebilir. Mavi tik sahibi olmak demek, Tiktok platformunun hesabınızı onayladığı anlamına gelir. Bu sayede sahte hesaplar da büyük ölçüde engellenmiş olur. Mavi tik sahibi olan hesaplar, daha hızlı büyür ve ses getirebilir.

Tiktok Mavi Tik Başvuru Formu Nerede?

Tiktok mavi tik alma şartlarını taşıyorsanız Tiktok profilinize giriş yaparak hesabınıza erişin. Ayarlar kısmından hesap ve hesap doğrulama sekmesi üzerinden ilerleyerek karşınıza çıkacak olan formu doldurunuz. Bu forma herkes artık kendi hesabı üzerinden ulaşabilir. Formu doldurarak tiktok mavi tik başvurusu ve mavi tik talebinizi Tiktok’a iletmiş olursunuz.  Ardından onaylanma sürecini beklemeniz gerekir.

Tiktok Mavi Tik Kaç Takipçide Alınır?

Tiktok onaylı rozet almak için 1000 takipçinizin olması gereklidir.. Sadece Tiktok kullanıcısı iseniz ve mavi tik almak istiyorsanız, bazı şartları taşımanız gerekir. Takipçi sınırı noktasında ise en az 1000 üzerinde takipçiye sahip olmanız gerekir. Bu en az sayı olabilir, daha yüksek takipçi oranlarında da mavi tik başvurusu yapabilirsiniz. Takipçilerin organik, etkileşimli kişiler olması da önemlidir. İçeriklerinizin kalitesi ve sürekliliği de sizi mavi tik almaya bir adım daha yaklaştırabilir. Kullanıcı profilinizden ilerleyerek “hesap doğrulama” linki ile karşınıza çıkan formu doldurabilirsiniz.

Tiktok Mavi Tik Ne Kadar?

Tiktok kullanıcısı iseniz bazı şartları taşıdığınız halde mavi tik talebinde bulunabilirsiniz. Tiktok mavi tik için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Takipçi sayısı olarak ise ne kadar çok sayıda organik takipçiniz olursa bu bir avantajdır, ancak en az 1000 kişinin sizi takip etmesi gerekir. Çok daha yüksek sayıda takipçi ile de mavi tik talebinde bulunmanız mümkündür. Tiktok mavi tık alma işlemi ile hesabınızı daha ön plana çıkartabilir ve fenomen olabilme yolunda ilerleyebilirsiniz. Bunun için hesabınızın doğrulanmış olması gerekir.

İlginizi Çekebilir: Tiktok Para Hesaplama 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.