Neden Instagram Kullanıyoruz?

2010 yılında ortaya çıkmasıyla birlikte kendini çok geliştiren, önceleri sadece iphonelarda kullanılabilen, şimdilerde ise tüm akıllı telefonlarda kullanılmasıyla birlikte hayatımıza giren instagram uygulamasını neredeyse herkes kullanıyor. 5 senelik bir süreç sonunda bu kadar insan tarafından kullanılıyor olması başarısını kanıtlıyor. İnstagram uygulamasını kullanmıyorsanız bile mutlaka duymuşsunuzdur. Bir şekilde facebook, twitter gibi çok fazla kullanıcıya sahip sosyal ağlarda karşınıza çıkmıştır.
 
Instagram fotoğraflarınızı daha fazla insanla paylaşmanızı sağlayan, ios, android ve windows phone işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılan ve kullanım kolaylığı açısından herkes tarafından tercih edilen bir uygulama. Ulaştığı kullanıcı sayısındaki büyük artış, sosyalleşmeye katkısı ve bunun gibi nedenlerle artık günümüzde sosyal ağ olarak nitelendirilmekte.
 
Bir instagram hesabına sahip olmak çok kolay. Hangi işletim sistemini kullanıyorsanız telefonunuzdaki o işletim sistemine ait uygulama mağazasından indirdikten sonra kendi adınıza ya da bir şirket adına hesabınızı oluşturduktan sonra kullanmaya başlıyorsunuz. Programın bir kamerası mevcut, bununla fotoğraflar çekip değişik filtreleri deneyip, en uygununu seçerek süsleyip, bu fotoğrafı takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz. Aynı işlemi telefonunuzun galerisindeki önceden çektiğiniz ya da bir yerden kaydettiğiniz fotoğraflar üzerine de yapabiliyorsunuz. Bunun için bir çok filtre seçeneği ve efekt var instagramda.
 
Paylaştığınız fotoğraflarınızla sosyal ağ kurarken, aynı zamanda ticaret ya da reklam da yapabiliyorsunuz. Ticaret amaçlı kullanılan instagram hesaplarından alışveriş yapmak artık hem çok kolay, hem bir çok çeşit var, hem de el emeği göz nuru ürünlere yoğun rağbet oluşturduğundan dolayı bu ürünler artık çok önemli. Annelerimiz bile evde ördükleri hırkaları, kazakları, atkıları, tasarladıkları kolyeleri, bileklikleri, yüzükleri, küpeleri vs instagram hesabı oluşturarak satmaya başladı. Instagramda takipçi sayısını arttırma programlarını kullanarak çok fazla takipçiye sahip olup ciddi paralar kazanabilmek çok mümkün.
 
Instagram hesabınızdan paylaştığınız fotoğrafları diğer sosyal ağlarda örneğin facebook, twitter, foursquare, tumblr hesaplarınızda çok kolay bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.
Birçok markanın ürünlerine rahatlıkla ulaşabiliyoruz artık instagram sayesinde. Hemen hemen her markanın bir ya da daha fazla instagram hesabı var. Bu markaların kampanyalarından hemen haberdar olabiliyorken aynı zamanda modayı daha yakından takip edebiliyoruz. Hatta bazı markaların sadece instagram üzerinden düzenledikleri kampanyalar bile olabiliyor.

Similar Posts

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.