Spotify Premium Ne Kadar? 2023 Abonelik Ücretleri

Spotify Premium, Spotify uygulamasında bulunan tüm şarkı, podcast ve albüme reklamsız ve çevrim dışı olarak erişim imkanı sunan bir özelliktir. Spotify Premium ücretleri, Premium paketinin detaylarına göre aylık 14,99 ila 49,99 TL arasında değişim göstermektedir. Aboneler Premium uygulaması ile birlikte kesintisiz müzik dinleme imkanı yakalamakta ve internet ya da mobil ağ bağlantısı kullanmadan önceden indirilmiş içeriklerin gösterilmesini sağlamaktadır.

Spotify Abonelik Ücretleri

Spotify, abone olmak isteyen kullanıcılar için dört farklı abonelik modeli sunmaktadır. Bu abonelik şekilleri ise şu şekildedir:

  • Bireysel Abonelik: Bireysel abonelik paketi reklamsız olarak her  yerde müzik dinleme imkanı sunmaktadır. Paket ilk ay deneme paketi nedeni ile ücretsizdir ve aylık 29,99 TL’dir.
  • Duo: Duo abonelik paketinden aynı yerde yaşayan iki kişi faydalanabilmektedir. Bu sayede iki premium hesabına erişim sağlanmaktadır.  Ücreti ise aylık 39,99 TL’dir.
  • Aile: Aile paketi ile birlikte aynı yerde yaşayan altı kişi premium hesabı sahibi olabilmektedir. Spotify aile paketinin ücreti ise aylık 49,99 TL’dir.
  • Öğrenci: Üniversite öğrencileri için geçerli olan öğrenci paketi, premium uygulamasının aylık 14,99 TL’ye öğrencilere sunulmasını sağlamaktadır. Öğrenci belgesi ile abone olunması gereken öğrenci paketi sadece bir hesap için geçerlidir.

Spotify Premium Nasıl Alınır?

Spotify Premium özelliğini satın almak için yapılması gerekenler şu şekildedir:

  • Adım 1: Telefonunuza veya akıllı cihazınıza “Spotify” uygulamasını indirin.
  • Adım 2: Uygulamaya giriş yapın veya üye olarak hesap oluşturun.
  • Adım 3: Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üste köşede bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Adım 4: Ayarlar sekmesinden “Hesap” kısmına tıklayarak “Premium Edin” seçeneğine tıklayın.
  • Adım 5: Ödeme yönteminizi tanımlayarak üyelik adımlarını tamamlayın.

Spotify Öğrenci Nasıl Alınır?

Spotify premium öğrenci olabilmek için yüksek okul veya üniversite öğrencisi olunması ve SheerID formunun doldurularak gönderilmesi gerekmektedir. SheerID listesinden okulunuzu bularak gerekli belgeleri yükledikten sonra onay maili gönderilecektir. Gönderilen onay maili ile birlikte Spotify hesabınız indirimli ve aylık olarak öğrenci tarifesi ile olacaktır.

SheerID formu için tıklayın.

Spotify Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

Spotify öğrenci ve bireysel plandaki kullanıcılarına 3 aya kadar gün ile ücretsiz deneme sürümü sunmaktadır. Duo ve aile paketlerinde ise 1 aylık ücretsiz deneme imkanı vardır. Ücretsiz deneme sürümleri tamamen kullanıcıya Spotify’ın tüm imkanlarını ve rahatlığını göstermek için sunulmaktadır. Bu sayede kullanıcılar Spotify uygulamasını satın almadan önce deneyimleyerek karar verme imkanı bulmaktadır.

Keşfedin: Instagram Giyim Butikleri

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.