Instagram Reklam Değerlendirmede Kalıyor Neden? Ne Kadar Süre Kalır?

Instagram reklam değerlendirmede kalıyor sorunu için ilk 24 saat beklenmelidir. 24 saat içinde incelemeler yapılıp reklam içeriğinde herhangi bir kural dışı durum var mı? kontrolü yapılmaktadır. Genelde 24 saat içinde değerlendirme yapılsa da bu süreç zaman zaman uzayabilir. Kısaca, reklamlar mutlaka değerlendirmeden çıkıp sonuç belli olacaktır. Burada beklemek önemlidir.

Instagram Reklam Değerlendirmede Kalıyor Neden?

Instagram Hikaye Reklam Veremiyorum

Instagram hikaye reklam veremiyorum sorununun kaynağı reklam ilkelerinin ihlalinden kaynaklanmaktadır. Reklamın içindeki görsel, yazı oranı, ifade ve içerik gibi birçok konuya bakılmaktadır. 24 saatlik değerlendirme sürecinde yapay zeka ve uzmanlar tarafından incelenmektedir. Uygulama eğer uygun görmezse Instagram reklam yayınlanmıyor hatası karşınıza çıkacaktır.

Eğer reklamın yanlışlıkla ya da iyi incelenmediği düşünülüyorsa yeni bir değerlendirme talebinde bulunulmalıdır. Kararın incelenmesi sonucunda reklamı düzenlemek ya da yeni bir reklam oluşturmak daha kısa sürecektir. Yaptırım çalışmalarının etki düzeyini korumak için ihlal edilen yerleri detaylı biçimde paylaşmama ihtimalleri bulunmaktadır. Bunun nedeni insanların değerlendirme sistemlerinizi atlatmak için bu bilgileri kullanmak istemeleridir.

Instagram Reklam Para Harcamıyor Neden?

Instagram reklam para harcamıyor nedeni shopping reklamlarının Search sayfasındaki gösterimi Türkiye’deki tüm reklam verenler için kaldırıldı. Manuel bidding kullanılıyorsa artık reklamlar işlevsiz hale geldi. Akıllı teklif stratejileri kullanılıyorsa Merchant ürünler display ve Gmail’de gösterilmeye devam edecektir.

Instagram Tanıtım Değerlendirme Ne Kadar Sürer?

Instagram tanıtım değerlendirme genel olarak 24 saat sürmektedir. Yoğunluk nedeni ile bu süreç uzayabilir. Reklamlar yayınlandıktan sonra bile tekrar değerlendirilmeye alınabilmektedir.

Instagram Tanıtım Yapma Ücreti Nasıl Ödenir?

  • Adım 1: İlk olarak Instagram tanıtım yapma ücreti ödeme için profile girilmeli ve sağ üst köşede yer alan üç çizgiye dokunulmalıdır.
  • Adım 2: Menüde yer alan ‘’Ayarlar’’ seçeneğine giriş yapılmalıdır.
  • Adım 3: Ekranda yer alan ‘’İşletme’’ yazısına girilmelidir.
  • Adım 4: ‘’Reklam Ödemeleri’’ seçeneğine dokunulmalıdır.
  • Adım 5: ‘’Ödeme Yöntemleri’’ bölümünden ücret ödenmektedir.

Not: Bu işlemleri yapmak için Instagram’ın profesyonel hesabına geçiş yapılması gerekmektedir. İşletme hesabına geçmek için ‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’hesap’’ seçeneğine girilmelidir. Ekranın en alt kısmında yer alan ‘’Profesyonel Hesap Ekle’’ seçeneğine girilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Kaç Şikayetle Kapanır?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.