Telegram Profiline Bakanları Görme Mümkün Mü? Merak Edilenler

Telegram profilime bakanlar görme gibi bir sistem ya da ayar uygulamada yoktur. Android, İOS, Mac ya da herhangi sistemde görüntülemek doğrudan mümkün değildir. Telegram’ın güncel versiyonunda profil resmine veya profile bakan kişileri gösterebilecek bir ayar bulunmamaktadır. İleri sürümlerde de böyle bir ayarın gelip gelmeyeceği bilinmemektedir.

Bunun dışında 3. parti uygulamalar kullanıp Telegram profiline bakanları öğrenme adı altında karşı tarafı dolandırmaktadır. Çoğu uygulama ücretsiz olup kullanılması durumunda hesabın kişisel bilgilerini riske atmaktadır.

Telegram Profiline Bakanları Görme Mümkün Mü?

Telegram Profilime Bakanları Görebilir Miyim?

Telegram profilime bakanları öğrenme imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca 3. parti yazılımlarda bulunmamakta ya da kişinin bilgilerini ele geçirmek için kullanılmaktadır. Son yıllarda Telegram kullanımının artış nedeni kişinin bilgilerini paylaşmaması ve gizliliğe önem vermesidir. Bu tür nedenlerden dolayı profile bakanları görme ve benzeri özellikler bulunmamaktadır.

Telegram Profil Fotoğrafına Bakanlar Nasıl Görülür?

Telegram profil fotoğrafına bakanlar görme için uygulamada herhangi bir ayar bulunmamaktadır. Telegram gizliliğe önem veren bir platform olduğu ve insanlar bunun için tercih ettiği için uygulamada öyle bir özellik bulunmamaktadır. Sonradan güncelleme ile öyle bir özellik gelir mi bilinmemektedir.

Telegramda Profile Bakanlar Görülür Mü?

Telegram profile bakanları öğrenme ya da görme şu an için mümkün değildir. Fazla istek olursa Telegram ileri güncellemeler ile getirme ihtimali bulunmaktadır. Platforma her yeni kişi katıldığında kişiye bildirim gitmesi sağlanırken, Telegram profilime bakanları görme imkanının hiçbir yolu yoktur.

Whatsapp ya da diğer sosyal siteler gibi, insanların profil resmini kimin kontrol ettiğini görmesini sağlayan seçeneğe sahip değildir. Bu tür bilgileri öğrenmek için üçüncü taraf yazılım uygulamaların kullanılması gerekmektedir. Fakat bu tür yazılımlar büyük ihtimalle kişinin cihazına virüs girmesini sağlayacaktır. Kişisel bilgilerin ele geçirilmesine neden olacaktır.

Telegram’da Profil Resmimi Kimler Görebilir?

Telegram’da profil resmi gizlenmediyse herkes görmektedir. Profil fotoğrafı dışında; son görülme, çevrimiçi, telefon numarası, aramalar, iletilen mesajlar, gruplar ve kanalları ayarlar değiştirilerek herkese açık ya da kısıtlama yapılmaktadır. Uygulama da profil resmi gizleme için;

 • Adım 1: İlk olarak profil resmini gizleme için uygulamaya giriş yapılmalıdır.
 • Adım 2: Ekranın sol üst köşesinde yer alan alt alta üç çizgiye girilmelidir.
 • Adım 3: Açılan menüden ‘’Ayarlar’’ sekmesine dokunulmalıdır.
 • Adım 4: Ayarlar bölümünden ‘’Gizlilik ve Güvenlik’’ seçeneğine giriş yapılmalıdır.
 • Adım 5: Açılan pencereden ‘’Profil Fotoğrafları ve Videolar’’ seçeneğine girilmelidir.
 • Adım 6: ‘’Herkes’’ seçeneği ‘’Kişilerim’’ olarak değiştirildiğinde sadece ekli olan kişiler profil resmini görecektir.

Telegram profile bakanlar

Telegram’da Birinin Profiline Bakınca Bildirim Gider Mi?

Telegram’da birinin profiline bakınca bildirim gitmemektedir. Uygulama içi sadece kişi katıldığında ya da mesaj geldiğinde bildirim yollanmaktadır. Rehberdeki kişi uygulamayı yükleyip kayıt olursa bildirim gelmektedir. Telegram profilime bakanları görme olmadığı gibi profile bakınca da bildirim gitmemektedir.

Telegram bu tür bilgileri saklı tutsa da önceden konuşup silinen kişiler tekrar uygulamaya tekrar katıldığında bildirim gelmektedir. Uygulamadan silinse hatta telefondan numarası silinse dahi bildirim gelme ihtimali yüksektir.

Telegram’da Birinin Profiline Bakınca Anlar Mı?

Telegram’da birinin profiline bakınca anlaması mümkün değildir. Karşı tarafa profile bakıldığına dair herhangi bir bildirim gönderilmemektedir. Uygulamada kişi bildirimi alınmaktadır. Rehberde kayıtlı olan kişiler uygulamaya katılırsa kişiye bildirim gönderilmektedir. Profile bakma ya da profile bakanları görme bildirimi karşıya gitmemektedir.

Telegram Engellediğim Kişi Beni Görür Mü?

Telegram engellenen kişi karşı taraftan herhangi bir bildi almamaktadır. Eğer engellenen kişinin çevrimiçi özelliği açıksa onun çevrimiçi olup olmadığı gözükmektedir. Fakat sizin çevrimiçi olup olmadığını görmeyecektir. Sizi ‘’Uzun Zaman Önce’’ şeklinde görecektir. Engellenen kişinin profil resmi görünmekte fakat sizin profil resmini görememektedir. Engellendiği anda profil fotoğrafınız karşı tarafa görünmez olacaktır.

Telegram’da engellenen kişi; profil fotoğrafı, çevrimiçi bilgisi ve mesajı karşı tarafa iletilmemektedir. Hatta karşı tarafa ‘’Sizi Engelledi’’ şeklinde bir bildirim gönderilmemektedir. Engellendiğini anlamak için; profil fotoğrafı gözükmüyorsa, mesajlar sürekli tek tık ile sınırlı kalıyorsa son görülme zamanı ‘’Son Görülme Uzun Zaman Önce’’ yazıyorsa engellendiği anlaşılmaktadır.

Telegram Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: ilk olarak Telegram profil gizleme için uygulamaya giriş yapılmalıdır.
 • Adım 2: Açılan pencerenin sol üst kısmında yer alan alt alta üç çizgiye dokunulmalıdır.
 • Adım 3: Ekrana gelen menüden ‘’Ayarlar’’ seçeneğine girilmelidir.
 • Adım 4: Ayarlar bölümünden ‘’Gizlilik ve Güvenlik’’ sekmesine giriş yapılmalıdır.
 • Adım 5: Profili tamamen gizlemek için tek tek ‘’Telefon Numarası’’, ‘’Son Görülme ve Çevrimiçi’’, Profil Fotoğrafı ve Videolar’’, ‘’İletilen Mesajlar’’, ‘’Aramalar’’ ‘’Grup ve Kanallar’’ seçeneklerine giriş yapıp ‘’Kişilerim’’ ya da ‘’Hiç Kimse’’ bölümleri seçilmelidir.

Not: Eğer kişiye özel profil saklama yapılacaksa ‘’Hiç Kimse’’ yazısının altında ‘’Ayrıcalık Ekle’’ seçeneği bulunmaktadır. ‘’Kullanıcı Ekle’’ yazısına dokunulmalı ve istenen kişi seçilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Tiktok Keşfet Saatleri

Telegram Açtığında Kimlere Bildirim Gider?

Telegram katıldıktan sonra, platforma giriş yapıldığına dair rehberde kayıtlı olan herkese gidecektir. Fakat bildirimler sadece sizden önce uygulamayı kullanan kişilere gönderilecektir.

Telegram’dan Engelleyince Profil Görünür Mü?

Telegram’dan engellenen kişi profili görse bile herhangi bir şekilde iletişim kuramayacaktır. Kişinin görülmesi karşı tarafa ‘’Uzun zaman önce’’ şeklinde gidecektir. Karşı taraf çevrimiçi yazısını göremeyecektir.

Telegram’da Aktif Olduğunu Nasıl Anlarız?

Telegram’da aktif olduğunu anlamak için sohbet kısmına girilmelidir. Ekranın üst kısmında ne zaman aktif olduğu yazacaktır. Eğer son görülmenin gözükmesi istenmiyorsa ‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’Gizlilik ve Güvenlik Ayarları’’ sekmesine girilmelidir. Buradan ‘’Son Görülme ve Çevrimiçi’’ sekmesine tıklanmalıdır. Tercihe göre ‘’Kişilerim’’ ya da ‘’Hiç Kimse’’ seçilmelidir.

Telegram’da Son Görülme Yakında Ne Demek?

 • Telegram’da ‘’Son Görülme Yakınlarda’’ 1 saniye ya da 2 ile 3 gün arasında,
 • ‘’Son Görülme Bir Hafta İçinde’’ 2 ile 3 gün ya da 7 gün kapsamında,
 • ‘’Son Görülme Bir Ay İçinde’’ 6 ile 7 gün veya 1 ay arasında,
 • ‘’Son Görülme Uzun Zaman Önce’’ ise 1 aydan fazla ya da daha fazla anlamında kullanılmaktadır.

Not: ‘’Son Görülme Uzun Zaman Önce’’ yazısı kullanıcılar kişiyi engellediği zamanda kullanılmaktadır.

Telegram Silinen Hesap Nasıl Görünür?

Telegram’dan silinen hesap tekrar görülmemektedir. Kalıcı şekilde silinen hesaba ilişkin veriler geri getirilmemektedir. Uygulamanın özelliği gizliliği korumak olduğu için kullanıcıların verilerine ulaşmak mümkün değildir. Hesap silme işleminden sonra bilgiler tamamen silinmektedir.

Telegram Ne kadar Sürede Silinir?

Uygulamaya 6 ay içinde giriş yapılmazsa hesap kendiliğinden silinmektedir. Bu süreyi kişi isterse uzatabilmektedir. Süreyi uzatmak ya da kısaltmak için;

 • Adım 1: Telegram hesap silme süresini uzatmak için uygulamaya giriş yapılmalıdır.
 • Adım 2: Ekranın sol üst bölümünde yer alan alt alta üç çizgiye dokunulmalıdır.
 • Adım 3: Açılan menüden ‘’Ayarlar’’ sekmesinde girilmelidir.
 • Adım 4: ‘’Gizlilik ve Güvenlik’’ seçeneğine giriş yapılmalıdır.
 • Adım 5: Ekranın alt kısmında ‘’Bu Kadar Süre Yoksam’’ yazısına dokunulmalıdır.
 • Adım 6: Buradan süreyi 1 aya kadar kısaltıp, 1 yıla kadar uzatılmaktadır. İstenen süreye dokunulduğunda işlem tamamlanacaktır.

Not: Telegram’ı anında silmek için buraya tıklanmalıdır. İstenen numaranın başına +90 yazılmalı ve ‘’Next’’ tuşuna dokunulmalıdır. Güvenlik kodu gelip giriş yapıldıktan sonra ‘’Why are you leaving?’’ yazısı gelecektir. Hesap silme yazılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Keşfet Saatleri

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.