İşletmeler için Instagram Yönetimi

Merhabalar,

Öncelikle, instagram takipçi siparişleriniz artık çok daha hızlı teslim edilmektedir. Yenilediğimiz paypal apimiz sayesinde eğer güncelleme veya instagram kaynaklı bir problem mevcut değilse 10-15 dakika içerisinde siparişiniz aktif olmaktadır.

Lütfen taklit sitelerimizden uzak durunuz, destek sistemimize gelen ve çeşitli sitelerde bizim hakkımızda gibi lanse edilen şikayetlerin %95’i taklit sitelerimizin sebep olduğu mağduriyetlerden dolayıdır.

Instagram takipçi satışına başladığımız günden beri, kişisel profillerin yanı sıra bir çok müşterimiz ise ticari profiller için takipçi satın almakta. Bunların bir kısmı bir işletme veya markanın sosyal medya sayfası olurken; bir kısmı ise direkt olarak instagram üzerinden satış yapmak üzerine kurulmuş sayfalardır.

Instakip olarak siz değerli müşterilemize ticari profillerinizi geliştirmek adına bazı materyaller ve kurslar paylaşmak istiyoruz. Bunlardan ilki ise küçük ticari işletmelerin instagram sayfaları için vereceğimiz bazı tüyo ve bilgilerden oluşmakta.

Örnek olarak, bir kafenin instagram sayfasını yönettiğinizi ele alalım;

  1. İlk olarak instagram uygulamasının bir fotoğraf paylaşma uygulaması olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle yükleyeceğiniz fotoğraflarımız kaliteli olmalıdır. Mekanınızı çeşitli yerlerinde çekilmiş fotoğrafları birbirine ekleyerek kullanabilirsiniz. Direkt olarak fotoğrafların üzerine logonuzu koymaktansa, örnek olarak servis yaptığınız bir tabağın üzerindeki logonuzun görünmesini sağlamak size daha profesyonel bir görüntü sağlar.
  2. İşletmenizde müşterilerinize sunduğunu ürünleri, instagram sayfasından paylaşabilirsiniz.
  3. Fakat asıl önemli olan, bu ürünlerin müşterilerinizin tarafından tüketildiğini göstermeniz. Örnek olarak nescafe reklamlarını hatırlarsanız çoğunda bir bayan kahveyi içiyor, sadece kahveyi çekip koymaktan daha etkili olduğu kesin. Aynı şekilde kola reklamlarında da bardağa konulup içmeye hazır hale getiriliyor. Şampuan reklamlarını da hatırlarsınız. Biz reklamcılık konusunda uzman değiliz fakat dünya devi firmalar bu şekilde reklamlar kullanıyorsa, biz de kahvaltı tabağını çekmek yerine kahvaltı eden bir aile kullanmamız daha etkili olacağını düşünüyoruz.
  4. Bir diğer konu ise takipçi arttırma konusu, instagram sayfanıza güven veren bir görünüm sağlamak için öncelikle instakip’ten bir miktar takipçi satın almanızı öneriyoruz. Bizim gönderdiğimiz takipçilerin gelip kafenizde çay içme ihtimali çok düşük olsada, hashtaglar kullanarak kazanacağınız takipçilerinde sizin potansiyel müşteriniz olma ihtimali düşüktür.
  5. Hastaglar konusunda bizim düşüncemiz, küçük işletmeler için yerel taglar kullanmanızdan yanadır. Örnek olarak özel bir meyve tabağınız var ve bunu instagram sayfanıza koyduğunuzda kullanacağınız hashtagler meyve, meyve tabağı olabilir. Fakat like4like, followme gibi taglar size itibar kaybettirir. Bunları kullanıcağınıza örnek olarak kafeniz yalovadaysa bir adet yalova hashtagı kullanabilirsiniz. Belki görüp etkilenen biri sizin müşteriniz olur.
  6. Mekanınızdaki özel etkinlikleri instagram sayfanızdan bidirebilirsiniz. Örnek olarak akustik bir müzik dinletisi organize ettiniz, bunu bir kaç gün önceden sayfanızda paylaşabilirsiniz, veya milli takımın bir maçı var ve mekanınızda maç yayınlanacak. Bunu da aynı şekilde sayfanızdan paylaşabilirsiniz. Maç zamanı gelince, mekanınızın atmosferi hakkında bir görüntüyü takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.
  7. Cafenize gelen grupları asla kaçırmayın, yani örnek olarak Kerem Bey ve misafirleri iftar yemeğinde şeklinde bir fotoğraf çekip, ilgili kişileri etiketleyebilirsiniz. Doğum günü organizasyonları, evlenme teklifleri gibi özel günlerin fotoğraflarını instagram sayfanızda paylaşabilirsiniz.
  8. Bunlar dışında toplumu ilgilendiren özel günler hakkında paylaşım yapmaktan kaçınmayınız. Örnek olarak, önümüzdeki 29 Ekimde takipçilerinizin Cumhuriyet Bayramını kutlayan bir görsel paylaşabilirsiniz.

Son olarak, instakip.com ‘a işletmeleriniz için instagram ve diğer sosyal medya sayfalarının yönetimi hakkında aklınıza gelen tüm soruları sorup yanıt bulabilirsiniz. Alt bölümdeki yorum kısmından sorularınızı iletirseniz, çok kısa süre içerisinde sizin için yanıtlarız. Görüşmek üzere. 🙂

Similar Posts

3 Comments

  1. Gerçekten sosyal medya yönetimi konusunda, çok yararlı bir makale olmuş. Bu işin şuan için okulu yok ve biz işletmeciler de mecburi olarak, kendimizi geliştirmek adına internette araştırma yapıyoruz. Bir çok site gezdim fakat elle tutulur bilgiler vermiyorlardı, bu yazınız çok özenli ve anlaşılır örneklerle profesyonel şekilde yazılmış. Teşekkür etmek istedim, iyi çalışmalar dilerim.

  2. Gerçekten çok güvenilir bir site, geri dönüş çok hızlı yanlış işlem yapıp beğeni yerine takipçi yolladılar ama geri hemen düzelttiler mutlaka geri dönüş oluyo param kalır diye düşünmeyin ayrıca piyasadaki en ucuz yer!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.