Instagram Hesap Dondurma 2018

Instagram, sosyal medya uygulamaları arasında en popüleri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak birçok kişi çok zamanını aldığı için ya da farklı sebeplerden dolayı instagram hesap dondurma işlemi yapmaktadır.

Peki nasıl yapılıyor bu olay, "Hesabı tamamen silmeden bir süre dondurmak mümkün mü?" ve "Telefondan instagram hesabı dondurma nasıl yapılır?" gibi sorularınızı bu yazımızda cevaplayacağız.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Öncelikle hesap dondurma işlemi uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Hesabımızı geçici olarak kapatmamız sadece instagram.com üzerinden giriş yapılarak sağlanabiliyor. Şimdi adım adım ilerleyelim.

instagram giriş

İlk olarak instagram giriş sayfamızı açıyoruz. Kullanıcı adı ve şifremizi girerek giriş yapıyoruz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız e-posta, telefon ya da kullanıcı adınızı "Şifreni mi unuttun?" kısmından girerek sıfırlayabilirsiniz.

instagram dondurma

Giriş yaptıktan sonra kendi profilimizin bulunduğu bölüme geçiyoruz. Burada kullanıcı adımızın yanında "Profili Düzenle" bağlantısını tıklıyoruz.

instagram dondurma 2018

Profili düzenle bölümüne tıkladığımızda; isim, kullanıcı adı, bio ve diğer bilgilerimizi değiştirebileceğimiz alanların hemen sağ alt bölümünde "Hesabımı geçici olarak kapat" kısmına tıklıyoruz.

instagram hesap dondurma linki

Hesabınızı geçici olarak kapatabileceğiniz yani dondurabileceğiniz sayfaya artık ulaşmış bulunuyoruz. Burada karşımıza "Çok fazla reklam var", "Takip edecek kişiler bulamıyorum" gibi seçenekler çıkıyor. Bunlardan birine tıkladığınızda instagram sizi kaybetmemek adına önerilerde bulunuyor. Ara vermek istiyorum seçeneğine tıklayarak kolay şekilde instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Yukarıdaki adımlar toplamda 1-2 dakikamızı dahi almasa da bunlarla uğraşmak isteyen kişiler ya da hata yapmak istemeyenler instagram hesap dondurma linkini arıyorlar. Bu link ise https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ olaraktır. İngilizce içerikli gibi gözükse de eğer instagram'ı Türkiye'den kullanıyorsanız Türkçe olarak işlem yapabilirsiniz.

Telefondan Instagram Hesap Dondurma

Açıkcası instagram kullanıcı sayısının ve bunların aktifliğiyle ayakta kalıyor. Bu nedenle daha önceleri sadece telefon uygulaması üzerinden kayıt olabiliyorken şimdi hem web tarayıcılar üzerinden hem de iphone ya da android telefonlarımızın uygulamalarından kolayca üye olabiliyoruz.

Ancak instagram hesap dondurma uygulama üzerinden yapılamıyor. Bu nedenle hemen yukarıda paylaştığımız link üzerinden işlem yapmalısınız ya da safari, chrome gibi telefonunuzda yüklü olan uygulama aracılığıyla instagram.com adresine giriş yaptıktan sonra hesap dondurabilirsiniz.

Son olarak, instagram hesap dondurma işlemini haftada sadece bir kez yapabilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurduğunuzda profilinizin gözükmez ve hesabınızı silmiş gibi olursunuz. Sadece profilinizin değil yorumlarınızın, arkadaşlarınızı etiketlediğiniz fotoğrafların ve beğenilerinizin de gözükmeyeceğini unutmayınız. Fakat dilediğiniz zaman hesabınızı tekrar aktifleştirebilirsiniz. Tüm beğeni, takipçi ve fotoğraflarınız geri gelecektir.

Instagram Hesap Dondurma 2018” üzerine 10 yorum

 1. Çok zamanımı alıyordu hesabımı dondurmakla iyi bir karar verdim diye düşünüyorum. Zaten bir süredir maddi sıkıntı çekiyorum arkadaşlarımın gezdiği yerleri sürekli görüp daha fazla psikolojimi yıpratmama gerek yok. Gün olur da işlerim düzelirse tekrar açabilirim en azından.

  1. Aynı şekilde zaman kaybı konusuna katılıyorum. Emin ol herkesin durumu kötü ancak öncelikler konusunda gösteriş bazı insanlar için yüksek önem arz ediyor. Boğazda çay içip instagram hikayesine attıktan sonra 3 gün evde ekmek arası peynir yiyen ev arkadaşım var. Bu kız daha önce gittiği mekanlardaki fotoğrafları farklı günlerde gitmiş gibi de paylaşıyor aynı şekilde. Üzülüyorum ama kızamıyorum, çünkü günümüz yaşantısı ve kapitalizm bu şekilde olmaya zorluyor insanları.

 2. Çok teşekkür ederim. Erkek arkadaşım gereksiz yere kıskandığı için instagram hesabımı silmemi söylüyordu. Ben de resimlerim için kapatmak istemiyordum, dondurmak bir nebze ikimizi de rahatlattı.

 3. Tamamen zaman kaybı milletin nerede ne yaptığı beni ilgilendirmiyor. Eskiden çok daha kaliteliydi dondurmak şart oldu. Umarım eski haline döner ama sanmıyorum. Yeni bir uygulama çıksa ona geçsek artık.

 4. Linke tıklayınca otomatik donduruyor mu acaba? Bir de benim hesabımda birkaç farklı profil var. Kapattığımızda hepsi mi gidecek sadece bir tanesi mi?

 5. Aman dur instagram dondurma, lazım olur sakın ha. Burası çok güzel hikayeler gönderiler sayısız miktarda. Gel vazgeç bu sevdadan ne gerek var kapatmaya. Aranız açılmasın, zaman geçir sosyal medyada. Aşık Umut derki hesabını dondurma, eğer sevmediğin varsa engelle gitsin hiç takılma.

  1. Instagram şart mıdır? Hayat telefonda mıdır? Umut kardeşim çık bir dışarıya, her yer zaten ayrı bir hikaye uzan da bak kapıya. Ben neden geldim diye sorarsan instagram dondurma konusuna, yalandan sıkıldım derim ama asıl sebep filtresi sadece fotoğrafta kalmayanlardır gerisine karışma.

 6. Kapatmak istemiyordum çünkü daha sonra ara sıra girmem gerekebilir. Dondurmak daha mantıklı oldu. Anlaşılır şekilde bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

 7. Kapattım gitti, siz de boşuna yabancı insanlara kişisel verilerinizi vermeyin. Her davranışınız kaydoluyor sosyal medya sitelerinde. Yoksa nasıl bizim aradığımız şeylerin reklamları çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir