Instagram Hesabım Kendi Kendine Takip ve Beğeni Yapıyor

Son günlerde bir çok kişi “Instagram hesabım kendi kendine beğeni yapıyor” ya da “Tanımadığım kişileri kendiliğinden takip ediyor” gibi durumlardan şikayetçi. Daha önce bu tarz durumlar yaşamış yeni müşterilerimiz takipçi satın almak istediğinde “Benim hesabım da birini takip edecek mi?” gibi sorular yöneltmekte.

Sitemizden takipçi ya da beğeni satın aldığınızda bu tarz durumlarla karşılaşmazsınız, fakat hesabınız istem dışı takip veya beğeni yapıyorsa  bunun nedenlerini ve nasıl çözebileceğinizi bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

instagram hesabım tanımadığım kişileri beğeniyor

Instagram Hesabım Tanımadığım Kişileri Beğeniyor

Instagram hesabımızın bilgimiz dışında kişilerin gönderilerini beğenmesi önemsiz gözükse de büyük bir problem. Genellikle kullanıcılar aman beğensin ben zaten çok fazla kullanmıyorum gibi düşünse de beğenilen fotoğrafın açıklaması ya da profilinde virüslü bir site olabilir ve bizi takip eden diğer kişiler bizim beğendiğimizi düşünüp, güvenip bu bağlantıya tıklayabilir. Aynı zamanda günlük yaşantımızdaki ilişkilerimize de zarar verebiliyor, bir anda sevgilimizden “Sen bu kızın fotoğrafını niye beğendin?” gibi bir mesajla tartışma başlayabiliyor.

instagram hesabım tanımadığım kişileri takip ediyor

Instagram Hesabım Kendi Kendine Başkasını Takip Ediyor

Instagram hesabımızın kendi kendine başkalarını takip etmesi ise daha büyük bir sorun. Hiç tanımadığımız veya ilgimiz olmayan bir sayfayı takip ediyoruz ve genellikle hesabımız bu şekilde bir durumdaysa sürekli başka profilleri her gün onlarca alakasız profili istemsizce takip ediyoruz. Bu durum instagram hesabımızı riske atıyor, bir anda hesabımız kapatılabiliyor ya da gerçekten takip etmek istediğimiz bir arkadaşımızı takip edemiyoruz.

Neden Instagram Sürekli Birilerini Takip Ediyor veya Beğeniyor?

Bir kaç sene öncesinde Instagram API uygulamaları mevcuttu, çeşitli uygulamalar vasıtasıyla beğeni ve takip işlemi yapılabiliyordu. 2018 yılı itibariyle Instagram API uygulamasını kaldırdı artık bu durum artık geçerli değil. Peki nasıl oluyor derseniz?

 

1) Bedava Instagram Takipçi Hileleri

instagram bedava takipçi kazanma hileleri

Bedava Instagram takipçi hileleri nedir derseniz, Google’a instagram takipçi yazdığımızda karşımıza çıkan siteler diyebiliriz. Bu sitelere giriş yaptığınızda sanki Instagram’a giriş yapıyormuş gibi düşünsekte, kesinlikle böyle bir durum yok. Bu sitelere girdiğimizde instagram kullanıcı adı ve şifremiz sitenin sahibine gitmektedir. Hesabınızla ne yapacağı sitenin sahibinin insiyatifine kalmış. Takip ve beğeni bir yana, sizin adınıza yorum yapabilirler veya özel mesajlarınızı okuyup başka kişilerle mesajlaşabilirler bile. Bu nedenle bu uygulamalara, sitelere kullanıcı adınız ve şifreniz ile kesinlikle girmeyiniz.

2) Takibi Bırakanları Görme Stalker Uygulamaları

instagram stalk uygulamaları

Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi almak için uydurulmuş kılıflardan bir diğeri ise takibi bırakanlar ve kim takip ediyor gibi uygulamalardır. Siz yine sanki instagrama giriş yapıyormuş gibi düşünseniz de kullanıcı adı ve şifreniz yöneticinin paneline gitmektedir. Bu şekildeki sitelerin yanı sıra Google Play Store gibi uygulamalardan indireceğiniz bedava takipçi kazanma arttırma uygulamalarının %90’ı bu şekildedir.

3) Instagram Basit Şifre Kullanmak

instagram şifre oluşturma

Hesabınız istemsizce takip ve beğeni yapıyor fakat siz hiç bir takipçi arttıma hilesi gibi uygulamalara girmediyseniz, bunun nedeni tüm sitelerde aynı mail ve şifreyi kullanmanız olabilir. Mesela bir forum sitesine üye oldunuz aynı maille ve şifreyle instagram’a da kayıt oldunuz diyelim, bir süre sonra forum sitesi hacklendiğinde ya da bir açığı olduğunda tüm mail ve şifreler artniyetli kişiler tarafından tüm platformlarda denenmekte ve hesaplar çalınmaktadır. Bir diğer yöntem ise direkt cracking olarak bilinmektedir. Bu nasıl bir yöntem derseniz, örneğin bir instagram sayfasının tüm kullanıcıları bir metin belgesine kopyalanıyor ve teker teker şifreleri “123456” şeklinde deneniyor. Bu tabiki elle yapılmıyor, çeşitli programlar ile dakikada yüzlerce hesap deneniyor. Instagram “123456” gibi şifrelere izin vermiyor derseniz, mantıken zor görünen fakat kolay olan şifreler bir çok instagram hesabında kullanılıyor. Örnek olarak “fenerbahce1907“, “karakartal1903” gibi şifrelerin sadece görünürde zor şifreler olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle şifrenizi seçerken başka birinin kullanmayacağı bir şifre seçiniz.

instagram takip beğeni çözümü

Bu Durumdan Nasıl Kurtulabilirim?

Instagram hesabınız artık tanımadığınız kişileri beğenip takip etmesin istiyorsanız, problemin çözümünü hemen anlatalım. Öncelikle instagram şifrenizi değiştirmelisiniz.

 1. Mail adresinizde de aynı şifreyi kullanıyorsanız, onun da şifresini değiştirmelisiniz.
 2. Eğer telefonunuzla instagram hilesi, beğeni arttırma gibi uygulamaları indirdiyseniz telefonunuzdan siliniz.
 3. Instagram hesabınız telefon onaylı değil ise telefon onayı yapınız.
 4. Sonrasında 2 faktörlü doğrulamayı aktif ediniz. Bunun için öncelikle profilimize giriyoruz, sonrasında sağ üst bölümde bulunan “…” kısmına tıklayarak “Seçenekler” bölümüne giriyoruz. “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması”‘ seçeneğine tıklayarak aktif hale getiriyoruz. Bu durumda başka bir cihazdan hesabımıza giriş yapmak için aynı bankaların internet şubesindeki cepşifreler gibi sms onayı gelecektir.

Açıkladığımız gibi, sadece bir kaç dakikalık bir işlemle hesabımızın istediğimiz dışında tanımadığımız kişileri takip edip beğenmesinin önüne geçebiliyoruz. Hesabınızda böyle bir durum yoksa dahi, iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanmanızı öneriyoruz, bu şekilde hesabınızın çalınmasının önüne geçmiş olursunuz.

Instagram takipçi satın almanın tek adresi Instakip olarak, müşterilerimiz tarafından sorulan soruya da yanıt verelim. Bizim sitemizden takipçi satın aldığınızda herhangi bir uygulamaya girmenizi ya da şifre gibi bilgilerinizi sizden istemiyoruz. Sadece kullanıcı adı bilginizi istiyoruz ve sonrasında sizin bir arkadaşınız sizi nasıl takip ediyorsa o şekilde instagram takipçilerinizi gönderiyoruz. Sitemizden güvenle takipçi ve beğeni satın alabilirsiniz.

Bu yazımızın da sonuna geldik, bu konu ya da aklınıza takılan diğer konular hakkındaki tüm sorularınızı yorum olarak gönderebilirsiniz. Görüşmek üzere. 🙂

Similar Posts

24 Comments

 1. Tamamen bedava instagram takipçi kazanma hilelerinden kaynaklanıyor. Bu uygulamaların yasaklanması lazım.

  1. Benim hesabım telefon onaylı değil. İki faktörlü korumayı mail olarak yapabilmemiz mümkün mü acaba steam hesabındaki gibi?

 2. Bedava takipçi kazanma siteleri zaten yararsız bir de boşu boşuna hesabımızdan oluyoruz. Bu sitede baktığımızda 500 instagram takipçi 13 tl olarak zaten bence saçma site ve uygulamalarla uğraşmaya bile deymez.

 3. Ben de bir siteye girdim takipçi arttırma hilesi isimli, hesabım resmen sapıttı 2 dakika bakmamıştım bir sürü kişiyi beğendi. Şifremi değiştirip telefon onayı yaptım sonunda kurtuldum.

 4. Benimki de beğeniyordu şifremi değiştirdim düzeldi. Ayrıca iki faktör koruma da yaptım. Artık kimse giremez 🙂

 5. Sosyal medya hesaplarının kendi kendine takip yapması çok kötü bir olay. Profilin kapatılmasıyla da sonuçlanabilir. Bu nedenle iki faktörlü koruma kullanmak mantıklı geliyor. Şifremi ise genellikle tahmin edilemeyecek bir sözcüğün yanı sıra sayı ve işaretlerle kombin ederek seçiyorum. Herhangi bir site ya da uygulamada kullandığımız şifreyi tekrar kullanmamak önemli. Unutmamak için site adresini içeren şifre kullanabiliriz. Ben şahsen bu şekilde yapıyorum ya da not alıyorum. Zaten unutursam da telefonuma şifre ya da bağlantı geliyor. Biraz zahmetli ama İnstagram hesabımın kendi kendine başkalarını takip etmesi ya da fotoğraflarını beğenmesi sonucunda yaşayacağım mahcubiyetin yanında çokta önemli değil açıkçası.

 6. Merhaba ; şifreleri değiştirdim iki faktör koruma da yaptım . Artık beğeni yapmıyor ama binlerce saçma sapan fotoğraf beğenilmiş onlardan nasıl kurtulabilirim

  1. Merhabalar,
   Makro yardımıyla tüm beğenileri geri alabilirsiniz bunun dışında ne yazık ki tek tek işlem yapmanız gerekiyor.

   Otomatik işlem için öncelikle instagram uygulamasını bilgisayarınızda kullanmalısınız. Bu nedenle Bluestacks programını kurup instagram yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca sizin mouse hareketlerinizi taklit eden Jbit Macro Recorder isimli programı yükleyiniz.

   Sonrasında “Beğendiğiniz Gönderiler” kısmını açmalısınız. Buradan sol üst fotoğrafı tıklayıp sonrasında kalp butonuna tıklayıp beğeniyi geri alacak şekilde makro kaydediniz.

   Makroyu çalıştırdığınızda otomatik olarak aynı işlemi tekrarlayacaktır. Bu şekilde beğenilerinizin tamamını geri alabilirsiniz.

 7. İnstagram kullancı adı, şifre ve eposta değiştirmeme rağmen yinede tanimadigim insanlarin gönderilerini beğeniyor. Ve iki faktörlü kimlik doğrulaması yaptım ve hala beğeniyor malesef 🙁

  1. benimde bir önce ki öyle olmuştu ilk düzelmiş gibi görünüyor 3-4 gün sonra yine yapıyor.
   çok pis bir virüs her şeyi değiştirip bir müddet dondurmakta fayda var
   eğer olabliyorsa farklı maille yeni hesap en temizi ilk başta insan üzülüyor ama sonra önceki çöplükmüş valla böyle iyi oldu diyor.
   ama hesabına kıyamayanlar içinse ciddi bir virüs temizliği gerek.

 8. Tanımadığım kişilerin fotolarını beğenilmiş kendi kendine ama şimdi kaldırmak istiyorum o beğenileri toplu şekilde kaldırma şansım var mı? Bir de hiç biryere beğeni hilesi vb. şeylere kaydolma yada giriş olmadığı halde bu olmuş neden acaba?

 9. Arkadaşlar ben de aynı durumdaydım 4 bini askin beğeni yapılmış bunların hiç biri benim değil tek tek 1 haftada sildim ama sürekli silemiyorsun belli bir silme işleminden sonra engel koyuyor insigram silmeyi yapamıyorsunuz 1 kaç saat sonra tekrardan yapıyorsun uz

  1. Benim hesabımda aynı şekilde oldu. Aslında bu tarz uygulamalara izin vermemeleri lazım. Saatlerce uğraştım takipleri geri çekmek için anca düzeldi hesabım. Yazıda geçen ikili doğrulama yapılınca ve şifre değiştirince artık kendi kendine takip etmiyor kimseyi.

 10. Ilk once sifremi degistirdim olmadi sonra kullanici adimi ve sifremi tekrar degistirdim yine olmadi simdi de gmail adresimi sildim yeni actim onunla baglandim kullanici adimi ve sifremi tekrar degistirip 2 adimili guvenlik etkinlestirdim yine olmadi hala kendi kendine begeniyor lutfen yardim edin

 11. Birşey sorucam benim hesabımı bir arkadaşım nasıl yaptıysa bir şekilde hack ledi ve hesabımı paneline aldığını söyledi ve bu panelde de dolayısıyla herkesi takp ettiriyor ve beğendiriyor. Bu iki adımlı şifre sayesinde artık bu panelden çıkabilirmiyim? Ve bunu yapmayı nasıl başardı telefonumdan giremez şifre var bir uygulama da yüklemedim. Bunun cevabını verebilirseniz sevinirim.

 12. Abuk subuk uygulamalara giriyorsunuz sonra yok beğeni yapıyor takip ediyor. Her gördüğünüz yere şifre girerseniz yarın öbür gün banka hesabınıza da girerler. Hemen atlamayın her şeye.

 13. Bu durum yasal mı? Haberim olmadan instagramım kullanılmış. Özel hayatın gizliliğine aykırı bir durum var. Günlerdir begeni siliyorum.. olmadık videolar izlenmiş birde. Arkadaş teklifi geliyor habire.

 14. Ben takipçi kazanma beğenme gibi uygulama kullanmıyorum takipçi bırakan uygulama kullanıyordum herpa kendin çıkış yaptı sonra takipi bırak uygulamadan sürekli çıkış yaptı takipi bırakmadı ohalde olunca isimlere bakıp hesabımdan çıkarttım tek tek çıkartamadım tam tersi takip ettiklerim çoğaldı kendin kendin takip engeli yedi ne yapmam gerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.