Instagram Akış Yenilemedi Sorunu Neden Olur? Nasıl Çözülür

Instagram akış yenilemedi sorunu, genellikle Instagram sunucularına bağlı olarak ortaya çıkan sorunlardan kaynaklanır. Bunun yanı sıra Insta akış yenilememe sorunun bir diğer sebebi de internetiniz o an kapalı olması veya şebekenizin çekmiyor olmasıdır. Bu problemi çözmeden önce ilk olarak problem kaynaklarına göz atalım ve daha sonra çözüme geçelim.

Instagram akış yenilenemedi

1.Instagram Sunucularında Çöküş Olmuş Olabilir

Instagram sunucuları bazı durumlarda hata vererek çökebilir. Bu çöküşler sonucunda da Instagram’a erişim sağlanamaz. Alt yapının çökmesi ile bilgisayar ve telefondan bağlantı kopar. Bunun sonucunda da akışlarınız belirli bir süre yenilenemez. Instagram’da akış yenilemiyor hatasının yüksek ihtimalle sebebi bu maddemiz olabilir.

2.Bağlantınız Kötü Olabilir

Instagram akış yenileme hatası, internet bağlantınızdan dolayı da olabilir. Mobil verinizi veya Wi-fi bağlantınızı kontrol edin. İnternet bağlantınızın olduğuna emin olun. Bazı durumlarda internetiniz var gibi görünse de şebeke çekmeyebilir, bu durum da şebekenin gelmesini bekleyin.

Tüm kontrollerini yaptığınızda internetiniz varsa ve bu hatayı alıyorsanız yüksek ihtimal ile Instagram sunucu hatası yaşanıyordur. Instagram akış yenilemedi gibi Instagram’dan kaynaklı problemler genel olarak birkaç saat içerisinde çözülür.

3.Instagram Güncel Olmayabilir

Instagram, güncel olmadığı durumlarda birçok hata verebilir. Bu nedenle bu tarz hatalarda Instagram’ın güncel olduğundan mutlaka emin olun.

İlginizi Çekebilir: Instagram görsel boyutları

Instagram Akış Yenilemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram akış yenilenemedi sorun çözümü için aşağıdaki yöntemleri deneyiniz;

  • Sorunun kaynağını bulun
  • Telefonunuzu kapatın ve yeniden
  • Instagram’ı kaldırın ve yeniden yükleyin
  • Instagram’ı güncelleyin.

Instagram Akış Yenİlemedİ

1.Sorunun Kaynağını Bulun

Instagram akış yenilemedi çözümü için ilk olarak sorunun kaynağını bulmanız gerekir. Bunun için şunları kontrol edin;

  • Bağlantınızı kontrol edin eğer bağlantınızda bir problem yoksa Instagram’a girin.
  • Downdetector adındaki siteyi kontrol edin. Çünkü, bu sitedeki kullanıcılar yaşadıkları problemi buraya yazıyorlar ve kaynak bulunuyor.
  • Instagram’ın güncel olduğundan emin olun.

2.Telefonunuzu Kapatın ve Yeniden Açın

İnternet bağlantınızda olan problemler hatanın çıkmasına neden olur. Bu yüzden mobil veriyi kapatın ve açın. Eğer, wi-fi ile bağlıysanız kapatın ve açın. Eğer, wi-fi bağlantısı ile bağlanıyorsanız ek olarak wifiye reset atın ve yaklaşık olarak 5 dakika bekleyin. Tüm bunlar işe yaramazsa telefonunuzu tamamen kapatın ve açın. Bağlantı tabanlı bir problem yaşıyorsanız düzelecektir.

3.Instagram’ı Kaldırın ve Yeniden Yükleyin

Instagram’da çerezleri ve verileri temizlemek için uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin. Bazı durumlarda Instagram akış yenilenmiyor probleminin kaynağı çerezler olabilir. Dilerseniz, buna ek olarak ayarlar kısmından uygulamalar bölümüne girerek Instagram’ı seçip önbelleğini temizleyebilirsiniz.

4.Instagram’ı Güncelleyin

Instagram’a gelen güncellemeler ile çeşitli hatalar düzeltilebilir. Daha önceden var olan bir problem güncelleme ile çözülmüşse ve güncellemeyi yapmadıysanız problem yaşayabilirsiniz. Bu nedenle her ihtimale karşı güncelemelerini yapmalısınız. Instagram akış yenilemesi normal haline dönecektir.

5.Problemi Instagram’a Bildirin

Eğer problem çökmeden dolayı yaşandıysa yetkililerin bundan haberi vardır. Ancak problem sizden kaynaklıysa ve herhangi bir çözüm olmuyorsa bu durumda Instagram’a haber vermeniz gerekir. Bunun içinde şu adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Akış Yenilemedi Problemi Ne Zaman Düzelir?

Instagram akış yenilenemedi problemi, genel olarak Instagram’dan kaynaklıdır ve birkaç saat içerisinde çözülmektedir. Instagram akış yenilenemedi hatası 2022’de de uygulama kaynaklı olmaktadır ve çözüm uygulama programcılarına bağlı olabilmektedir.

Instagram Akış Yenilemedi Beyaz Ekran

Instagram akış yenilemedi hatası varsa ve beyaz ekran görünüyorsa bunun çözümü Instagram’ı silip tekrar yüklemektir. Buna alternatif olarak veri bağlantınızı kapatıp yeniden açabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.