Instagram Hikaye Ters Dönüyor Nasıl Çözülür? Neden Olur?

Instagram hikaye ters dönüyor sorunu hikayeye müzik eklendiğinde ortaya çıkar. Bu problem, güncelleme yapılmayan cihazlarda ortaya çıkar. Bu problemi ayırt etmek için; ilk olarak fotoğrafı müziksiz bir şekilde ekleyin eğer ters dönmüyorsa problem güncelleme kaynaklıdır. Fotoğraf ilk eklemede ters dönmediyse ve müzik eklendiğinde ters döndüyse kesin olarak güncelleme problemi diyebiliriz. Instagram hikaye yan dönme gibi problemleri de şu yöntemlerle düzeltebilirsiniz;

instagram hikaye ters donuyor cozumu

Instagram’ı Güncelleyin

Büyük oranla güncelleme kaynaklı bir problem olduğu için uygulamayı güncelleyiniz. Uygulamayı güncelledikten sonra problem çözülmezse aşağıdaki kontrolü yapın.

Instagram Android güncellemesi için buraya tıklayınız

Instagram iOS güncellemesi için buraya tıklayınız

Uygulamayı güncellemek, video ters dönme problemini de düzeltir. Uygulamanın güncel olmamasından kaynaklanan video ve fotoğraf ters dönme problemleri güncelleme ile birlikte çözülecektir. Bazı telefonlarda otomatik güncelleme açık olmasına rağmen güncelleme yapılmayabilir, bu durumda manuel olarak kontrol etmeniz gerekir.

Telefonunuzdaki 3.Parti Uygulamaları Kontrol Edin

Son zamanlarda yüklediğiniz 3.parti uygulamalar buna sebebiyet vermiş olabilir. Bu nedenle de problemin ortaya çıktığı zamanki uygulamayı bulun ve kaldırın.

Instagram’ı Kaldırıp Yeniden Yükleyin

Genelde çoğu yazılımsal problemin çözümü uygulamayı kaldırmak ve yeniden yüklemektedir. Güncellemenin hatalı olduğu zamanlarda son çare olarak bu yöntemi kullanabilirsiniz. Uygulamayı kaldırmadan önce verilerinizi kaybetmemeniz için kullanıcı adı ve şifrenizi bir köşeye not etmenizde fayda var.

Bir önceki yayın: Priv Hesap Ne Demek?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.