Instagram Hesabınız Geçici Olarak Kilitlendi Ne Zaman Açılır?

Instagram hesabınız geçici olarak kilitlendi hatası alıyorsanız hesabınızın açılması 3 – 4 haftayı bulur. Bu süre hiçbir şekilde müdahale etmediğiniz takdirde karşınıza çıkan süredir. Eğer hesabın kitlenmesi ile ilgili harekete geçer ve gerekli adımları atarsanız çok kısa süre içerisinde Instagram hesabınızı açmanız mümkün olur. Bunun yanlışlıkla olduğunu ve Instagram politikalarına uyduğunuzu düşünüyorsanız kısa sürede hesabınız açılacaktır.

Herhangi bir müdahale olmadığında bazı durumlar hesabın hiç açılmaması da mümkün. Bazı hesaplar aktif olmadığından dolayı geçici olarak kitlenebilir. Bu durumda 1 ay içerisinde harekete geçilmediğinde ve mail atılmadığında hesap açılmayabilir. Bu duruma düşmemek için yaşadığınız soruna bağlı olarak gerekli adımları atmanız gerekir.

Instagram Hesabınız Geçici Olarak Kilitlendi Hatası Nedir?

Instagram hesabınız geçici olarak kitlendi hatası, hesabınız üzerinde şüpheli hareketler bulunduğuna ve güvenlik önlemi nedeniyle hesabın geçici olarak kitlendiği anlamına gelir. Güncellenen Instagram uygulaması sizin hesabınızı güvence altına almak adına bu şekilde kitleme faaliyetleri yapar. Özellikle şifrenizi farklı bir telefondan birçok kez deneyen kişilerin olduğunda hesaplar kilitlenir.

Hesabınızı güvence altına aldığınızda hesabınıza tekrar giriş yapmanız için kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Kimlik doğrulaması yapmadığınız zaman Instagram hesabını açmanız mümkün değildir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta herhangi bir farklı kullanıcının hesabınıza giriş yapma durumu olmasa bile hesabınızın kitlenme olasılığı vardır. Bundan dolayı Instagram kullanımında dikkat etmeniz gerekir.

Hesabım Geçici Olarak Kilitlendi Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınız kilitlendiğinde yapmanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir;

  • Adım 1: Instagram uygulamasında karşınıza bir hata çıkacak. Hata hesabınızın kitlendiğine yönelik bir açıklama içerir. Hatanın alt bölümünde bulunan ” devam et” seçeneğine tıklayın.
  • Adım 2: “kullanıcılar için güvenlik kodu gönder” sekmesine Tıklayın ve kendi e-posta adresinize kod gelmesini sağlayın.
  • Adım 3: posta adresinize 6 haneli bir kod gelir. Bu kodu kullanarak hesabında ilgili bölüme yazın.
  • Adım 4: yazdıktan sonra bir süre bekleyin gerekli adımdan Instagram tarafından atılır ve hesabınız yeniden açılır.

Yukarıdaki gibi adım adım ilerlediğinizde Instagram hesabınızı yeniden açmanız mümkün. Bu adımları uygulamadığınız takdirde hesabınızın kendiliğinden aktif edilmesi zordur. E-postanın bulunmadığı durumlarda cep telefonunuza 6 haneli bir kod gönderilir. Bu kod olmadan güvenlik doğrulaması yapamaz ve hesabın kilidini kaldıramazsınız.

Instagram Hesabım geçici Olarak Kilitlendi Kaç Günde Açılır?

Instagram hesabınız geçici olarak kitlendiğinde anında müdahale ederseniz hesabınızın çok kısa bir sürede açılabilir. Hesabın açılması için herhangi bir işlem yapmadığınızda Instagram’da sizin adınıza hesabı aktif etmez.

Süreç üç dört haftaya kadar uzayabilir. Sürecin uzamaması ve Instagram hesabınıza ulaşmanız için ” Hesabım Geçici Olarak Kilitlendi Ne Yapmalıyım? ” başının altındaki adımları uygulayın. 10 dakikalık bir süre içerisinde hesabınızı geri alabilirsiniz.

Instagram Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Kod Gelmiyor?

Hesabınız kilitlendiğinde kod gelmeme gibi bir sorunla karşılaşmanız sizin VPN kullanımı, telefonunuzdaki çerezleri ve Ön belleği temizlememe ya da internet ayarlarınıza bağlı olarak yaşanır. Kod gelmediği zaman VPN kullanımında ve buradaki temizlemelere dikkat etmeniz gerekir. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra yeniden kod istediğinizde Instagram tarafından kodu almanız mümkün olur. Spam kutusuna ya da tanıtımlar sekmesine bakmanız kodu kısa zamanda bulmanıza yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir. Instagram Rehberdeki Kişiler Beni Görmesin

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.