Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Kişi İle Yapılır?

Whatsapp görüntülü konuşma, 32 kişiye kadar yapılabilmektedir. Bulunduğunuz grupta 32 kişi veya bunun da altında katılımcı mevcutsa görüntülü arama isteği gönderebilirsiniz. Eğer, yalnızca 4 kişi ile görüntülü Whatsapp konuşması yapmak istiyorsanız; görüşme yapmak istediğiniz kişilerle ayrı bir grup kurun. Grupta yalnızca görüşme yapmak istedikleriniz olsun. Böylelikle sadece arkadaşlarınızla görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Buna ek olarak Whatsapp’da 32 kişiden fazla bir grupta görüntülü arama yapmak istiyorsanız, ayn şekilde görüntülü arama butonuna dokunun. Ardından konuşmak istediğiniz kişileri işaretleyin ve arayın.

Whatsapp’da 8 Kişi Görüntülü Arama Yapılır Mı?

Whatsapp’da 8 kişilik görüntülü arama yapılmaktadır. Görüntülü grup araması yaptığınızda 7 kişiyi aramış olursunuz. Kendinizle birlikte topla 8 kişiyi aramış olursunuz. Sonuç olarak Whatsapp da sekiz kişilik görüntülü konuşma yapmak mümkündür.

Whatsapp 8 Kişi Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Whatsapp’da sekiz kişilik görüntülü konuşma yapabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • Adım 1: İlk olarak Whatsapp uygulamasına giriş yapınız ve sağ üst tarafta yer alan ”Aramalar” seçeneğine tıklayınız.
  • Adım 2: Sağ alt tarafta yer alan yeşil telefon simgesine dokunun. Bu simge aracılığı ile Whatsapp görüntülü grup konuşması yapabileceksiniz.
  • Adım 3: Tıkladıktan sonra karşınıza kişi seç alanı çıkacaktır. Burada en üstte yer alan ”Yeni grup araması” seçeneğine tıklayınız.
  • Adım 4: Yeni grup araması başlığı altında katılımcı ekleyiniz. Eklemek istediğiniz katılımcıları seçiniz ve aramayı başlatınız.

Not: Whatsapp görüntülü grup konuşmasına 7 kişiye kadar insan ekleyebilirsiniz, siz de eklendiğinizde 8’li konuşma olacaktır. 4 lü görüntülü grup konuşması için de aynı adımları takip edebilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Saat Sürer?

Whatsapp görüntülü konuşma için saat sınırı yoktur. Şarjınız bitene kadar Whatsapp görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Ancak, görüntülü konuşma sırasında internetin daha fazla gideceğini unutmamanız gereklidir.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Güvenilir Mi?

Whatsapp görüntülü konuşma güvenilirdir. Whatsapp’da görüntülü konuşma yaptığınızda program tarafından kayıt altına alınmamaktadır. Kişi, özel olarak programlarla ekran görüntüsü alırsa bu güvenlik problemi oluşturabilmektedir. Konuşma yaparken herhangi bir veri sızıntısı vs. söz konusu değildir.

Whatsapp’dan Görüntülü Konuşma Ücretli Mi?

Whatsapp’da yapacağınız görüntülü konuşmalar ücretsizdir. Whatsapp, bunun için sizden ücret talep etmez. Telefondan yapacağınız konuşmalarda dakika kesintisi veya ücret tarifesi uygulanabilmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız konuşmalarda yalnızca internetinizden kesinti olmaktadır. Bunun için de Whatsapp görüntülü konuşma bir dakika için ortalama olarak 5 mb internet harcamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Video İndirme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.