Instagram Takipçi İsteği Gönderemiyorum Neden? Engel Ne Zaman Kalkar?

Instagram takipçi isteği gönderemiyorum şikayetinin nedeni, hesabın engellenmiş olmasıdır. Eğer normalden fazla sayıda aktivite varsa hesap bloklanmış olabilir. Peş peşe çok sayıda kişi takip edilirse ya da takip bırakılırsa hesap bir süreliğine engellenebilir. Bunun yanı sıra fazla beğeni  veya yorum yapıldığında da Instagram kısıtlamaları ile karşılaşabilirsiniz.

Diğer sebep ise internet bağlantısının Instagram’ı engelliyor olmasıdır. Bunu anlamak için cihazın browser bölümüne girip https://instagram.com/ yazıp denenmelidir. Sayfa geç cevap veriyor ya da açılmıyorsa bunun nedeni internet bağlantısıdır.

Instragram takip isteği gönderemiyorum

Instagram Takip Etme Engeli Ne Kadar Sürer?

Instagram takip isteği engellendi yazısı genellikle 24 saat ile 48 saat arası değişiklik göstermektedir. Özellikle yeni açılmış hesaplar ile birkaç saat içinde yüzlerce yorum, beğeni, ve takip işlemleri yapmak spam olarak kabul edilmektedir.

Instagram Takip Engelin Kalktığını Nasıl Anlarım?

Instagram’da takip engelinin kalktığını anlamak için 48 saat beklenmeli ve herhangi birine istek atılmalıdır. Instagram Takipçi isteği gönderemiyorum sorunu devam ediyorsa, uygulamanın profil kısmından ‘’ayarlar’’ sekmesine ardından ‘’yardım’’ seçeneğine girilmelidir. Buradan ‘’sorun bildir’’ yazısına dokunup görsel ile problem anlatılmalıdır.

Instagram Takipçi Engeli Nasıl Kaldırılır?

  • Adım 1: İlk olarak Instagram takip edememe engeli kaldırma sorunu için uygulamaya giriş yapıp profil kısmına gidilmelidir.
  • Adım 2: Ekranın sağ üst kısmında yer alan alt alta üç çizgiye dokunulmalıdır.
  • Adım 3: Açılan menünün üst kısmında bulunan ‘’ayarlar’’ sekmesine girilmelidir.
  • Adım 4: ‘’Yardım’’ seçeneğine dokunulmalıdır.
  • Adım 5: Ekranın en üst bölümünde yer alan ‘’sorun bildir’’ yazısına girilmelidir.
  • Adım 6: Bu kısımda ister telefonu sallayarak ister ‘’sallamadan sorun bildir’’ yazısı seçilmelidir.
  • Adım 7: her yolda da yaşanılan sorun kısa ve sade biçimde anlatılmalıdır.

Not: En geç 48 saat içinde geri dönüş sağlanacaktır. Eğer hesapta yapılan işlemler aşırı spam, özel yazılım kullanımı, sahte takipçi gibi veriler içermiyorsa Instagram takip isteği gönderemiyorum problemi çözülecektir.

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Eğer spam derecesinde beğeni yaparak beğeni sınırı aşıldıysa Instagram genellikle 24 ile 48 saat arasında beğeni engellini kaldıracaktır. Sürekli spam yapılmamasına özen gösterilmelidir. Devamlı spam yapılmaya devam edilirse uygulama daha sert cezalar verebilir.

Beğeni sınırı aşılmadıysa ve farklı bir nedenden dolayı sorun yaşandığı düşünülüyorsa ‘’ayarlar’’ bölümüne gidip ‘’yardım’’ seçeneğine girilmelidir. Ardından ‘’sorun bildir’’ seçeneğinden yararlanılmalıdır.

Instagram’da Takip Ediyorum Geri Atıyor Ne Yapmalıyım?

Instagram’dan istek atamıyorum geri atıyor sorunu genelde takipçi limiti aşıldığı için gerçekleşmektedir. Bu durumda uygulama kişiye yaklaşık 24 saatlik bekleme süresi vermektedir. Süre dolduktan sonra hesap normale dönecektir.

Bunun dışında Instagram’dan kaynaklanan sorunlar meydana gelmiş olabilir. Bu durumda kişinin yapabileceği pek bir şey yoktur. Uygulama teknik ekip ile oluşan sorunu çözecektir.

Instagram Beğeni Yapamıyorum Neden?

Uygulama içi beğeni yapılamamasının sebebi hesabın geçici süreliğine engel almış olmasıdır. Uygulamanın yapay zekası yapılan aktiviteleri illegal olarak algılamasından kaynaklanır. Örneğin gün içinde 150’den fazla içeriği beğenmek, 1 dakika içinde 10’dan fazla fotoğrafı beğenmek ya da 1 gün içinde 500’den fazla kişiyi takip etmek olabilir.

Instagram’dan neden istek atamıyorum ile benzer olaylardır. Engel 24 ile 48 saat arasında kalkacaktır. Fakat tekrar engel yememek için illegal aktivitelere devam etmemek gerekir.

Instagram Beğeni Engelinin Kalktığını Nasıl Anlarım?

Beğeni engelinin kalktığını anlamak için 48 saat geçmesi gerekmektedir. Süre dolduktan sonra herhangi bir içeriği beğenerek anlaşılabilir. Eğer hala beğenme ve takip etme özellikleri kısıtlıysa ‘’ayarlar’’ bölümünden ‘’yardım’’ sekmesine ardından ‘’sorun bildir’’ seçeneğine gidilmelidir. Yaşanılan sorun yazılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.