Instagram Çok İnternet Yiyor Ne Yapmalıyım? 5 Adımda Çözüldü

Instagram çok internet yiyor probleminin ana kaynağı yüksek kalitede görseller ve videolar yüklenmesidir. Instagram çok internet yeme problemini çözmek için uygulama üzerinden şu adımları atmanız gerekmektedir;

Instagram Çok İnternet Yiyor Ne Yapmalıyım?

  • Adım 1: Sağ alt tarafta ‘’Profil’’ sekmesine tıklayarak profil sayfanıza giriş yapınız.
  • Adım 2: Sağ üstte yer alan üst üste üç çizgi sembolüne tıklayınız. Tıkladığınızda karşınıza bir panel gelecektir. Buradan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş yapınız.
  • Adım 3: Karşınıza gelen ekranda ‘’Hesap’’ bölümüne giriş yapınız.
  • Adım 4: Hesap bölümüne giriş yaptıktan sonra Instagram internet kullanımını azaltmak için ‘’Hücresel veri kullanımı’’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım 5: Bu bölümde ‘’Daha az veri kullan’’ alanında yer alan ‘’Veri tasarrufu’’ seçeneğini aktif ediniz. Yine aynı yerde bulunan ‘’Yüksek çözünürlüklü medya’’ kısmını ‘’Sadece WiFi’’ şeklinde değiştiriniz. Bu ayarlardan sonra yüksek boyutlu videolar ve görseller yalnızca wifi üzerinden açılacaktır. Buna ek olarak açtığımız veri tasarrufu sayesinde video ve görsellerin kalitesi düşürülecek ve bu noktada da daha az veri harcanmış olacaktır.

Instagram İnternet Kullanımı Azaltma Tüyoları

  • Hücresel veri seçeneğini yukarıda gösterilen şekilde açınız. Bu seçeneği aktif ettiğinizde kalite düşürülür ve veri kullanımında ciddi oranda düşüş görülür.
  • Yüksek boyutlu video ve görselleri sadece WiFi ile aç seçeneğini seçtiğinizde mobil veriye yüklenmeyeceksiniz. Mobil veriden daha düşük kaliteli içeriklere bakarak internet tasarrufu sağlayacaksınız.
  • Dışarıda Instagram kullanımını azaltın. Instagram video ve görsele dayalı bir uygulama olduğu için az etkin dahi olsanız ciddi oranda internet tüketimi yapabilir. Bu nedenle de bulunduğunuz yerlerin WiFi’lerinden faydalanın dışarıda olabildiğince Instagram’a az girmeye çalışın. Tüm ihtiyaçlarınızı WiFi üzerinden görmeye çalışın. Böylelikle Instagram internet çok yiyor probleminden de kurtulmuş olacaksınız.

1 Saat Instagram Ne Kadar İnternet Yer?

Yapılan araştırmalara göre 1 saat Instagram’da geçirilen süre zarfında 400 – 500 MB civarı internet harcanıldığı tespit edilmiştir. Bu durum kişinin takip ettiği sayfalar ve videoların kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Kişiler, video izlemediğinde bu kullanım yarı yarıya kadar düşmektedir. Instagram’da daha az internet harcaması yapmak için yukarıda verdiğimiz çözüm önerilerini yapmanız gerekmektedir. Instagram çok internet yiyor problemine çözüm önerilerimiz bu şekildeydi . Problem devam ediyorsa yorum kısmından belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Önerilenlerde Çıkmak İstemiyorum

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.