Whatsapp Çevrimiçi Gizleme Nasıl Yapılır? Basit Çözüm

Whatsapp çevrimiçi gizleme özelliği, son güncelleme ile birlikte kullanıcılara sunulan bir özelliktir. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar, aktif oldukları zaman görünmeyecektir. Eskiden sadece son görülme kapatma özelliği ile birlikte aktiflik durumu gizlenebiliyordu. Son gelen güncelleme ile birlikte ise Whatsapp çevrimiçi özelliğini kapatma, kullanıcılara tamamen gizlilik seçeneğini getirdi. Bu özelliği açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  • Adım 1: İlk olarak Whatsapp uygulamasına giriş yapın.
  • Adım 2: Sağ üst tarafta üst üste üç nokta seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3: ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın.
  • Adım 4: Karşınıza çıkan ekranda ‘’Hesap’’ seçeneğine dokunun ve ilerleyin.
  • Adım 5: Hesap alanında ‘’Gizlilik’’ seçeneğine dokunun.
  • Adım 6: ‘’Son görülme ve çevrimiçi bilgileri’’ alanına giriş yapın.
  • Adım 7: Eğer, Whatsapp son görülme bilgilerini kapatmak istiyorsanız; ‘’Son görülme bilgimi kimler görebilir?’’ başlığının altında yer alan ‘’Hiç kimse’’ seçeneğine tıklayınız. Çevrimiçi özelliğini kapatmak için hiç kimse seçeneğine tıklayınız ve bir sonraki adıma geçiniz;
  • Adım 8: ‘’Çevrimiçi olduğumu kimler görebilir’’ başlığı altında yer alan ‘’Son görülme bilgisiyle aynı’’ seçeneğini işaretleyiniz.

Bu adımlarla birlikte Whatsapp’ta çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek mümkündür. Ek olarak okunma bilgisini de kapattığınızda uygulamada olduğunuz bile belli olmayacaktır.

Whatsapp’ta Ekli Değilken Çevrimiçi Olduğunu Görülür Mü?

Whatsapp’da biri ekli değilse onun çevrimiçi olduğunu görme şansınız vardır. Eğer, karşı taraf başkası ile yazışıyorsa veya o an aktifse o kişinin çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz. Son gelen güncelleme ile birlikte kişiler, çevrimiçi bilgilerini sakladığı için artık görmeniz pek de mümkün değildir.

Whatsapp’ta Çevrimiçi Olmadığım Halde Neden Çevrimiçi Gözüküyorum?

Bazı durumlarda Whatsapp, arka planda çalıştığı için çevrimiçi görünmenize neden olmaktadır. Whatsapp’da çevrimiçi olmadığım halde çevrimiçi görünüyorum diyorsanız mutlaka arka plandaki Whatsapp’ı kapatın. Son çare olarak telefonu yeniden başlatın.

Diğer bir neden ise başka bir cihazda Whatsapp Web üzerinden hesabınıza giriş yapılmış olabilir. İlk etapta sorun çözülmediyse bütün bağlı Whatsapp web uygulamaları devre dışı bırakın.

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma Özelliği Geldi Mi?

Eylül ayında Whatsapp çevrimiçi kapatma özelliği gelmiştir. Whatsapp kullanıcıları aktifken çevrimiçi özelliklerini kapatabilecekler. Bunu yapmak için takip etmeniz gereken 8 basit adımı sizlerle yukarıda paylaştık.

Whatsapp Çevrimiçi Olduğumu Herkes Görebilir Mi?

Whatsapp’da çevrimiçi olma özelliğinizi kapatmadıysanız çevrimiçi olduğunuzda listenizde kayıtlı yer alan bütün kişiler çevrimiçi olduğunuzu görebilir. Bunu engellemenin tek yolu yukarıda da bahsedilen Whatsapp çevrimiçi gizleme özelliğidir. Bu özellikle birlikte çevrimiçi olarak görünmeyeceksiniz.

Whatsapp’ta Çevrimiçi Olduğunu Göremiyorum

Karşı tarafın çevrimiçi olduğunu göremiyorsanız yüksek ihtimal ile son gelen Whatsapp çevrimiçi kapatma özelliğini kullanıyordur. Bu özelliği açan kişilerin çevrimiçi olup olmadığını hiçbir şekilde anlayamazsınız. Eğer, kişi kayıtlıysa ve bu özelliği açmadıysa Whatsapp’a giriş yapmıyor olabilir.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç Kişi İle Yapılır?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.