Instagram Sende Ekle Nasıl Yapılır? 8 Soru 8 Cevap

Instagram sende ekle özelliğini kullanmak için ilk olarak bir hikaye paylaşmak için hikaye alanına girmek gerekiyor. Detaylar ise şu şekilde;

 • Adım 1: İlk olarak Instagram uygulamasını açın ve ardından hikaye ekle butonuna basın.
 • Adım 2: Hikaye ekle butonuna bastıktan sonra hikaye alanı açılacaktır. Paylaşmak istediğiniz hikayeyi seçin.
 • Adım 3: Sağ üstte yer alan çıkartmalar butonuna dokunun(Aa yazan seçeneğin yanında).
 • Adım 4: Karşınıza kullanabileceğiniz birçok özelik çıkacak. Siz buradan ”Sen de ekle” seçeneğine tıklayacaksınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra bir açıklama girmeniz gerecek. Açıklamayı girin ve daha sonra hikayenizi paylaşın. Böylelikle takipçileriniz de eklemeler yapabilecek.

Instagram Sen de Ekle Özelliği Nedir?

Instagram sen de ekle özelliği ile takipçileriniz hikayelerinize kendi hikayeleri ile cevap verebilmektedir. Böylelikle ciddi oranda etkileşim ortamı oluşmaktadır. Hikayeler bölümünden kolaylıkla kullanabileceğiniz bu özellik ile birçok kişiye erişim sağlayabilirsiniz.

Instagram Sende Ekle Özelliği Nerede?

Instagram sende ekle özelliği hikayede yer alan çıkartmalar kısmında bulunmaktadır. Ayrıca başka bir hikayede bulunan ‘’sende ekle’’ çıkartmasına dokunarak kullanılabilir. Çıkartmayı kullanan farklı kullanıcıların hikayelerine de erişilebilir.

Instagram Sende Ekle Neden Olmuyor?

Uygulama güncel değilse sende ekle özelliği olmaz. Bunun için App Store ya da Play Store’dan Instagram’ın son sürümü indirilmelidir. Uygulama güncelse gerekli izinler verilmediğinden aktif olmuyor olabilir. Aktif etmek için;

 • Adım 1: Telefondan ‘’ayarlar’’ bölümüne girilmelidir.
 • Adım 2: Ekrana gelen sayfadan ‘’uygulamalar’’ seçeneğine dokunulmalıdır.
 • Adım 3: ‘’Instagram’’ bulunmalı ve dokunulmalıdır.
 • Adım 4: Ekrana çıkan menüden ‘’izinler’’ kısmına girilmelidir.
 • Adım 5: ‘’Depolama ve Kamera’’ kısmı aktif edildiğinde tekrar çalışmaya başlayacaktır.

Instagram sen de ekle

Instagram Sende Ekle Ne İşe Yarar?

Instagram sende ekle özelliği sayesinde hikaye sekmesi üzerinde çıkartmalar aracılığı ile aynı tema üzerine peş peşe paylaşımlar yapılmaktadır. Uygulamaya yeni gelen özellik çıkartmalar menüsünde yer almaktadır.

Kullanıcılar bu çıkartma sayesinde çeşitli akımlar için kullanabiliyor. Sende ekle çıkartmasıyla yapılan paylaşımlar sayesinde hikaye zinciri oluşturabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Instagram Paylaşım Saatleri

Instagram Diziye Ekle Ne Demek?

Instagram diziye ekle, IGTV’ye video yüklemek anlamına gelmektedir. 1 dakikalık kısa videolar yerine daha uzun süreli videoları izlemek için açılmış bir özelliktir. Mevcut bir videoyu bir diziye eklemek için;

 • Adım 1: Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra profile girmek için sağ alt kısma dokunulmalıdır.
 • Adım 2: ‘’Hikayelerde öne çıkanlar’’ yazısının altında yer alan sembole girilmelidir.
 • Adım 3: Diziye eklenmek istenen videoya dokunulmalıdır.
 • Adım 4: iPhone Ya da Android simgesine girip ‘’düzenle’’ işareti seçilmelidir.
 • Adım 5: ‘’Diziye ekle’’ seçeneğine girilmelidir.
 • Adım 6: Yeni bir dizi oluşturulup ya da mevcut diziyi seçip sağ üst köşede yer alan ‘’Bitti’’ seçeneğine dokunulmalıdır.

Instagram’da Sende Ekle Özelliği Yok

Instagram sende ekle özelliği bulunmuyorsa uygulamanın son sürümü yüklü olmadığından kaynaklanmaktadır. Play Store ya da Apple Store üzerinden uygulamanın son sürümü indirilmelidir.

Instagram Sende Ekle Özelliği Yok Iphone

Genellikle uygulamanın son sürümü yüklü olmadığı için bu özellik bulunmamaktadır. Apple Store üzerinden uygulamanın güncellenmesi gerekmektedir. Diğer sorun ise depolama ve kamera izinlerin aktif edilmemesindendir.

‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’gizlilik’’ seçeneğine girilmelidir. Uygulama ve gizlilik raporundan Instagram bulunmalıdır. Instagram’a girildikten sonra depolama ve kamera izni aktif edilmelidir.

Instagram Sen De Ekle Özelliğine Ne Yazılır?

Örnekle ilerlemek daha doğru olur. Eğer, ders çalışma konulu hikaye paylaştıysanız ve sen de ekle akımı yapmak istiyorsanız ”Ders çalışma ortamınızı görelim”, ”Senin ders çalışma ortamın nasıl” gibi sorularla kullanıcıları bu işe dahil etmeniz gerekir.

Fikir belirtilen bir hikaye attıysanız ”Senin fikrin nedir?” ”Sen ne düşünüyorsun” gibi sorularla sen de ekleye teşvik edilebilir. Bu tarzda stratejiler ile ciddi etkileşimler kazanabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.