Görselli Anlatım Instagram Bilgisayardan Fotoğraf ve Video Yükleme

Instagram’a telefondan kolaydan bir şekilde video ve fotoğraf yüklemek mümkün ancak bilgisayarda bu durum biraz daha farklı. Instagram, son güncellemesi ile bilgisayardan da fotoğraf ve video yüklemesini mümkün hale getirdi. Bu yazımızda Instagram bilgisayardan fotoğraf ve video yüklemeyi detaylı bir şekilde ele aldık. Detaylar şu şekilde;

Görselli Anlatım Instagram Bilgisayardan Fotoğraf ve Video Yükleme

Adım 1: Instagram bilgisayardan fotoğraf yüklemek için ilk olarak Instagram masaüstü sitesine buraya tıklayarak giriş yapınız.

Adım 2: Platforma girdiğinizde sol tarafta yer alan ”Oluştur” seçeneğine tıklayınız.

Adım 3: Oluştur seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen ”Yeni gönderi oluştur” ekranının ortasında bulunan ”Bilgisayardan seç” mavi renkli butona tıklayınız.

Adım 4: Bilgisayardan seç kısmına tıkladıktan sonra yüklemeniz gereken fotoğrafı veya videoyu seçmeniz gerekecek. İlgili dosyayı seçtikten sonra Instagram bilgisayardan görsel yükleme için bir sonraki aşamaya geçiniz.

Adım 5: Karşınıza kırpma, etiketleme vs. bölümü çıkacaktır. Bu bölümde ilgili düzenlemeleri yaptıktan sonra sağ üstte yer alan ”İleri” seçeneğine tıklayınız.

Adım 6: Bu aşamada ise karşınıza filtreler çıkacak. Dilerseniz, buradan kendinize uygun filtre seçimi yapabilirsiniz.

Adım7: Instagram bilgisayardan video yükleme aşamasının sonuna geldik. Bu aşamada ise fotoğraf veya videonuza açıklama yazabilir ve paylaşabilirsiniz.

Facebook İçerik Stüdyosu İle Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bilgisayardan Instagram web fotoğraf yüklemenin bir diğer yöntemi ise Facebook içerik stüdyosunu kullanmaktır. Facebook içerik stüdyosu, Instagram paylaşımınızı zaman ayarlı bir şekilde yapmanıza olanak tanırken aynı zamanda bilgisayardan paylaşım yapmanızı sağlamaktadır. Buna ek olarak Instagram’da paylaşmak istediğiniz fotoğrafı hem Instagram’da hem de Facebook hesabınızda eş zamanlı olarak paylaşabilirsiniz. Dilerseniz, Facebook içerik stüdyosu ile Instagram fotoğraf yükleme adımlarına geçelim;

Önemli uyarı: Bu özellikten faydalanabilmeniz için Facebook hesabınızla Instagram hesabınızın birbirine bağlı olması gereklidir. Bunu Instagram üzerinden Facebook hesabı bağlı alanından yapabilirsiniz.

Adım 1: Bilgisayardan Instagram fotoğraf yüklemek için ilk olarak buraya tıklayarak Facebook içerik stüdyosuna giriş yapınız. Buraya, Facebook hesabınızla giriş yapacağınızı unutmayın.

Adım 2: Platforma girdikten sonra Instagram simgesine dokunun.

Adım 3: Sol tarafta yeşil renkte olan ”Yeni oluştur” seçeneğine tıklayınız.

Adım 4: Tıkladıktan sonra karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Instagram akış gönderisi ve reels videosu olmak üzere. Burada fotoğraf yüklemek istiyorsanız gönderiyi, video yüklemek istiyorsanız reels seçeneğini işaretleyin ve ardından ilerleyin.

Adım 5: Son aşamamızda ise fotoğraf veya video ile detaylar sizden istenmektedir. Gerekli alanları doldurduktan sonra dilerseniz anlık dilerseniz de zaman ayarlı bir şekilde gönderinizi paylaşabilirsiniz.

Instagram Bilgisayara Yüklenir Mi?

Instagram bilgisayara yüklenebilmektedir. Instagram’a web tarayıcısı üzerinden ulaşabilirsiniz. Buna ek olarak BlueStacks gibi uygulamalardan mobil versiyonunu bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Reklam Çeşitleri

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.