Priv Ne Demek? Instagram Priv Hesap Nedir?

Son zamanlarda sosyal medyada sıklıkla görülmeye başlanan priv hesap, ikincil bir hesap olarak kullanılan ve yakın çevreye paylaşım yapılan hesap türüdür. Bu hesap türünde belirli kişilere paylaşım yapılı ve diğer kişilerin bu paylaşımları görmemesi sağlanır. Genel olarak takipçi sayısı çok olan ya da paylaştıkları belirli kişilere hitap eden kişiler priv hesabı açmayı tercih eder.

Örneğin, uzaktan arkadaşlarının veya akrabalarının paylaşımlarını görmemesini isteyen bir kişi, 2. Bir priv hesabı açarak sadece en samimi olduklarına paylaşım yapabilir. Z kuşağının görüşleri ve modern paylaşımları çevresine hitap etmediği için genel olarak saklama yoluna gidebilir.

Priv ne demek
  • Priv hesaplarda farklı isimler kullanılarak, gizlenilir.
  • Bu hesaplarda özel kişilere paylaşım yapılır.
  • Tanınmayan kişiler bu hesabı takip edemez.

Instagram Priv Hesap Ne Demek?

Instagram priv hesap, paylaşımın özel kişilere yapıldığı hesap türüdür. Ana hesap dışında 2. Ya da 3. Hesap olarak kullanılan priv hesaplar, belirli kişilere paylaşım yapar. Genel olarak gençler tarafından kullanılan bu hesap türünde farklı nickler tercih edilerek gizlilik sağlanır. Genel olarak profil fotoğrafı bulunmaz ve kullanıcı adı değişiktir.

Neden PRIV Hesap Açılır?

Paylaşımlarını yalnızca arkadaş çevresine göstermek isteyen ve kendini soyutlamak isteyen bir kişi priv hesap açar. Eğlence amacı ile kullanılan bu hesaplar, özel paylaşımlar içerdiği için herkese gösterilmez. Genel olarak samimi olunan kişiler bu hesaplara dahil edilebilir. Sadece o kitlenin anlayabileceği espriler, arkadaşların eğlence videoları gibi birçok paylaşım yapılabilir.

Sosyal Medyada Priv Hesap Nasıl Anlaşılır?

Sosyal medyada genel olarak prive hesaplar aynı şekildedir. Şu belirtiler size yardımcı olacaktır;

  • Fake profil fotoğrafı varsa
  • Takip ettiği ile takipçi sayısı eşitse
  • Takip isteklerini kabul etmiyorsa
  • Fake ad ile hitap ediyorsa

Instagram Priv Hesap Nasıl Açılır?

  • Adım 1: Instagram priv hesabı açmak için ilk olarak kayıt olmanız gerekir.
  • Adım 2: Daha sonra kullanıcı adı seçimi yapmanız lazım. Kullanıcı adını, kimsenin sizi bulamayacağı şekilde yapmanız gerekir.
  • Adım 3: Profilinizi gizli hesap haline getirdikten sonra fake profil fotoğrafı ve bilgileri eklemeniz gerekir. Bu aşamadan sonra paylaşımlarınızı göstermek istediğiniz kişilere istek gönderebilirsiniz.

Yeni Servisimiz: Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.