Instagram Fotoğraf Yükleyemiyorum Neden? Nasıl Çözülür?

Instagram fotoğraf yükleyemiyorum nedeni genellikle telefonun hafızası dolu olmasından kaynaklanmaktadır. Uygulama tüm hareketleri depolamaktadır. Depolanan veriler bir süre sonra silinmezse fotoğraf yükleme işlemi başarısız olacaktır. Sorunu çözmek için Instagram’ın önbelleği temizlenmelidir. Telefonun görev yöneticisi bölümünden Instagram uygulaması seçilmelidir. Ardından önbelleği temizle seçeneği işaretlenmelidir.

Instagram Fotoğraf Yükleyemiyorum Neden? Nasıl Çözülür?

Instagram Posting Sorunu Nasıl Çözülür?

  1. Telefonu yeniden başlatın
  2. Dosya boyutunu küçültün
  3. İnternet bağlantınızı kontrol edin
  4. Instagram önbelleğini temizleyin
  5. Veri tasarrufu özelliğini devre dışı bırakın

1.Telefonu Yeniden Başlatın

Instagram fotoğraf paylaşma sorunu düzeltme için akıllı telefon yeniden başlatılmalıdır. Cihaz yeniden başlatma ile verilerini düzenleyecek ve hataları düzeltecektir. Daha sonra Instagram hesabına girip fotoğraf paylaşımı denenmelidir.

2.Dosya Boyutunu Küçültün

Instagram posting sorunu genelde yüksek çözünürlüklü fotoğrafların uygulama üzerinden paylaşılması ile ortaya çıkmaktadır. Instagram üzerinden 4K ya da Ultra HD çözünürlüklü içerikler paylaşıldığında bu tür hatalar ortaya çıkmaktadır. Problemi çözmek için dosya boyutu küçültülmelidir. Bu işlem üçüncü taraf uygulamalar ile yapılmalıdır.

3.İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Instagram üzerinden post paylaşılma esnasında internet kötü olabilir ya da internete bağlı olmayabilir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için bağlantı kontrol edilmelidir. İnternet bağlantısı kontrol edildikten sonra uygulamaya giriş yapıp işlem tekrar yapılmalıdır.

4.Instagram Önbelleğini Temizleyin

Instagram yükleniyor sorunu ve fotoğrafın yüklenmemesi depolama alanının dolu olmasıdır. Akıllı telefonun görev yöneticisi sekmesine girilmeli ve Instagram seçilmelidir. Ekranda yer alan ‘’Önbelleği Temizle’’ seçeneğine dokunulmalıdır.

5.Veri Tasarrufu Özelliğini Devre Dışı Bırakın

Uygulamada yer alan veri tasarrufu özelliği, mobil verisi açık olan telefonlarda veri kullanımı sınırlıdır. İçerik yükleme işlemi internet harcayacağı için fotoğraf ya da video yüklemez. Bu işlemi kapatmak için;

  • Adım 1: Instagram’a giriş yapılmalıdır.
  • Adım 2: Profil sayfası açılmalı ve sağ üst köşede yer alan üç çizgiye girilmelidir.
  • Adım 3: Ekrana gelen pencereden ‘’Ayarlar’’ seçeneğine dokunulmalıdır.
  • Adım 4: ‘’Hesap’’ menüsüne girilmeli ve ‘’Hücresel Veri Kullanımı’’ yazısına dokunulmalıdır.
  • Adım 5: Ekrana gelen sayfadan ‘’Veri Tasarrufu’’ özelliği devre dışı bırakılmalıdır.

Instagram’da Paylaşım Yapamıyorum Sebebi Nedir?

Instagram paylaşım yapamıyorum temel sebebi internet bağlantısının kötü olması ya da bağlantının olmamasıdır. Bağlantının zayıf, düşük ya da hiç olmaması durumunda paylaşım sorunu oluşmaktadır. Bunun dışında uygulamanın depolama alanının dolması veya veri tasarruf modunun açık olması Instagram fotoğraf paylaşılmıyor sorunu oluşturmaktadır.

Instagram Fotoğraf Paylaşma Engeli Kaldırma

Instagram fotoğraf paylaşım engeli bir süre sonra kendiliğinden kalkmaktadır. Yeni hesaplarda engel genelde 3 gün içinde kalkmaktadır. Hesabın engel durumuna göre bu süreç 2 haftaya kadar da uzamaktadır. Yapılan paylaşımlar düşük sayıda olmasına rağmen bu hata alındıysa ‘’Sorun Bildir’’ kısmından yardım alınmalıdır. ‘’Ayarlar’’ kısmından ‘’Yardım’’ seçeneğine ardından ‘’Sorun Bildir’’ yazısına dokunulmalıdır.

Instagram Gönderin Paylaşılamadı Lütfen Tekrar Dene

Instagram gönderin paylaşılamadı lütfen tekrar dene sorunu İnternet bağlantısından ya da cihazdaki VPN, Proxy kullanımından kaynaklanmaktadır. İnternet bağlantısının güçlü olduğu bir yere gidip tekrar gönderi paylaşılmalıdır. Eğer Opera tarayıcısı kullanılıyorsa, tarayıcının ayarlar bölümüne girilmeli VPN yazısının karşısında yer alan ‘’Ayarlarda Etkinleştir’’ seçeneğine dokunulmalıdır. En üst kısımda yer alan ‘’VPN’i Etkinleştirin’’ bölümü kapatılmalıdır.

Instagram mümkün Olduğunda Otomatik Paylaşılacak Hatası

Instagram mümkün olduğunda otomatik paylaşılacak hatası gönderinin formatı ya da telefondaki uygulama belleğidir. Eğer gönderi telefon ile çekildiyse ve belirtilen süre aşılmıyorsa, sorunun nedeni Instagram’ın telefonda kullandığı belleğin yetersizliğidir. Sürekli fotoğraf, video, canlı yayın ve hikaye paylaşımı sonucunda depolama alanı dolmaktadır. Telefonun ‘’Ayarlar’’ bölümünden ‘’Uygulama Yönetimi’’ kısmına girilmelidir. Instagram bulunmalı ve ‘’Saklama Alanı Kullanımı’’ seçeneğinde dokunulmalıdır. ‘’Önbelleği’’ temizle seçeneği işaretlenmelidir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Kimseyi Takip Edemiyorum

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.