3 Yöntemle Youtube Videolar Kendi Kendine Duruyor Çözümü

Youtube videolar kendi kendine duruyor sorunu güncelleme problemi, bağlantı hataları, Youtube tarafından yapılan çalışmalar gibi birçok problemden kaynaklı olarak yaşanabilmektedir. Özellikle zaman geçirmek için eğlenceli videolarda ya da ders çalışmak için eğitici videolarda böyle bir durumla karşılaşıldığında büyük sorunlar oluşmaktadır. Bu sorunların çözümleri aşağıda verilmiştir.

 1. Uygulama güncellemesi yapın.
 2. Bağlantı problemini çözün.
 3. Önbellek sorununu çözün.
Youtube Videolar Kendi Kendine Duruyor Problemi

Çözüm 1: Uygulama Güncellemesi Yapmanız Yapın

Youtube videolarında temel sorunlardan biri kesinlikle uygulamanın güncel olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu tip durumlar genellikle eski ve yeni sürümün tam olarak koordinasyonlu olmamasına dayanmaktadır. Eğer videolarda donma problemi yaşıyorsanız kesinlikle YouTube uygulamasının son sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Bunun için;

 • Adım 1: İlk olarak Google Play Store uygulamasını açın.
 • Adım 2: Şimdi arama bölümüne YouTube yazın.
 • Adım 3: Karşınıza çıkan uygulama panelinde eğer “Güncelleme” butonu buluyorsa güncelleme işlemini gerçekleştirin.  Güncelleme bittikten sonra sistemi kontrol edin. Eğer duraklama sorunu yaşamıyorsanız işleminiz tamamlanmış demektir.

Çözüm 2: Bağlantı Problemini Çözün

Bazı durumlarda bağlantı sıkıntısından dolayı videolarda duraklama sorunu yaşamanız mümkündür. Özellikle internetinizin bağlantı problemi varsa Youtube videolar kendi kendine duruyor gibi bir durum karşınıza çıkmaktadır. Eğer güncelleme yoluyla çözüm gerçekleşmediyse yapmanız gereken internet bağlantınıza bakarak internetinizin yeterli düzeyde çekip çekmediğini görmektir. İnternet bağlantınızı düzelttiğinizde problem de çözülecektir.

Çözüm 3: Önbellek Sorununu Çözün

Youtube uygulamasının ön belleğini temizleme işlemi gerçekleştirdiğinizde istediğiniz hızda donmadan videoları izlemeniz mümkündür. Önbelleği temizlemek için;

 • Adım 1: İlk olarak telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasına giriş yapın.
 • Adım 2: Burada “Uygulamalarım” bölümünü bulun ve giriş gerçekleştirin.
 • Adım 3: YouTube uygulamasını burada bulun ve üzerine tıklayın.
 • Adım 4: Karşınıza gelen panelde “Ön Belleği Temizle” seçeneğini girin.

Yukarıda bulunan çözümleri denemenize rağmen istediğiniz gibi bir sonuca varamadığınızda YouTube servis sağlayıcılarının uygulama üzerinde çalışma yapıyor olması büyük bir olasılık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tip durumlarda yapılması gereken beklemek ve hizmetin eski yapısına dönmesini beklemektir.

Telefonda Youtube Video Kendiliğinden Duruyor

Youtube videoları kendiliğinden duruyor gibi bir durumda genellikle internet bağlantısından kaynaklı olarak çözümü gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İnternet ayarlarınızda ya da bağlantınızda bir kopukluk olduğunda çoğunlukla böyle bir durum ile karşılaşmanız mümkündür. Bu durumu çözmek için ayarlarınızı kontrol etmeniz ve modem bağlantılarınızı denetlemeniz gerekmektedir. İnternet bağlantınızı hız testleri ile de kontrol etmeniz mümkündür. Hız testini yapmak için;

 • Adım 1: İlk olarak cihazınızda kullandığınız internet tarayıcısına giriş yapın.
 • Adım 2: Şimdi arama bölümüne “İnternet Hız Testi” yazın.
 • Adım 3: Çıkan ilk sekmeye giriş yapın ve internet hızınızı ölçün. Eğer düşükse ya da bağlantı alınamıyorsa modeminizi yeniden açıp kapatın. Sorunun uzun süre devam etmesi durumunda internet bağlantınızı sağlayan kurum ile iletişime geçin. Servis sizin için gerekli düzenlemeleri yapacaktır.

Youtube Kendi Kendine Video Açıyor

Youtube kendi kendine video açma sizin izninize bağlı olarak yaşanan bir durumdur. Oynatma listelerinde otomatik oynatmayı aç simgesine tıklarsanız izlediğiniz video bittikten sonra algoritma bir sıralama yaparak sıradaki videoyu izlemenizi sağlamaktadır. Genellikle Youtube videolarının sağ üst köşesinde bu ayarı yapmanız için gerekli bölüm bulunmaktadır. “Otomatik Oynatıcı kapat” seçeneğine girdiğinizde videolar kendine açılmamaktadır.

Otomatik oynatıcılar açık olduğunda da sürekli olarak yeni video izlemeniz mümkündür. Bu yüzden özellikle müzik listesi yaptığınızda otomatik oynatıcıyı açmanız ve sizin müdahaleniz olmadan müzik dinlemeniz önerilmektedir. Ancak yine de kapatmak istiyorsanız YouTube ayarlarına girerek de “Otomatik oynatıcıyı kapat” seçeneğine girmeniz mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Youtube Yorumlar Gözükmüyor

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.