Twitter’ın 280 Karakter Limitine 6 Yaratıcı Yanıt

Kısa süre önce twitter 140 karakter olan limitini, 280 olarak güncelleme üzerinde düşündüklerini; bu nedenle oluşabilecek durumu analiz etmek için bazı hesaplara 280 karakter kullanabilme özelliği verdi.

Twitter gerçekten şuan dünya uzerindeki iletişim için önemli. Bir çok ülke ilişkileri, bu ülkelerin liderleri, profesyoneller, eğitimciler , öğrencileri birbirini bağlarken. Bir çok organizasyon da twitter üzerinden duyruluyor, paylaşılıyor.

Fakat twitter’ın 140 karakterden 280 karaktere geçişi, twitter’a harcağımız enerjiyi de iki katına çıkaracak gibi gözüküyor.  Kısa bir süre, sadece kısıtlı bir kesime verilen 280 karakter limitine, insanların nasıl twitlerle yanıt verdiğine bakıyoruz;

1.) Birden fazla linki tek bir twitte paylaşmak

Geçmişte, takipçilerinize tek bir olay ile alakalı birden fazla linki parça parça twitlere bölerek atmak zorundaydık. Fakat, teşekkürler 280 karakter; artık tüm sayfayı linkler ile doldurabiliyoruz. 🙂

2.) Aynı twitte iki dil konuşmak

Özellikle çift resmi dili olan yerlerin politikacılarına gün doğdu. Biraz o dil, biraz bu dil yok. Artık iki dil tek twit.

3.) İki son dakika olayını tek twitte paylaşmak

Artık iki sıcak gelişme için iki farklı twit devri kapandı. Haber kanallarının altyazıları gibi, ikisi bir arada.

4.) Anlamsızca uzun twitler atmak

Zamanında msn kullanırken uyuz olduğumuz olay artık twitterda ve tam 280 karakter. Gerçekten, dayanılamaz.

S

L

M

N

B

R

?

5.) Sanat yapmak

Sanat twitter için mi, yoksa twitter mı sanat için? Bilemiyoruz, fakat basit bir doğum günü mesajı yerine alttaki gibi futuristik çalışmak sizin sanat görüşünüze bağlı. Artık tuval geniş. 🙂

6.) Daha çok emojiyle, emoji örgüsü yapmak

Yeni karakter sınırıyla emojilerinizi özgür bırakabilirsiniz veya örgü yapabilirsiniz. Aşağıdaki basit işleme size rehber olabilir.

Biz yazımız fazla uzun olmasın diye sadece bulduğumuz 6 tanesini paylaşabildik. Siz de karakter sınırınızı yükseltmek istiyorsanız bir süre daha beklemeniz gerekebilir. Fakat takipçi sayınızı yükseltmek istiyorsanız, bunun için beklemenize gerek yok. Hemen twitter takipçi satın alabilirsiniz.

 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.