Instagram Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram uzun süredir beklenen yorum kapatma özelliğini aktif etti. Instagram yorumları nasıl kapatılır sorunuzu bu yazımızda yanıtlıyoruz.

Instagram, canlı video paylaşımı; hikayeler gibi özellikler ekleyerek, kullanıcı sayısını oldukça arttırarak 800 milyon kullanıcıya ulaştı. Fakat kullanıcı artışı bir çok farklı etkileşimi de yanında getirdi, kullanıcıların güvenliği ve huzuru için yenilikler yapmak şart oldu.

Yenilikler konusunda instagram twitter gibi platformlardan bir adım daha önde oldu ve gerektiği zamanda, sonucları ne olursa olsun gerekli müdaheleyi; güncellemeyi yapmaktan çekinmedi. Son olarakta daha güvenli bir instagram topluluğu sağlamak için yorumlara müdahale etme gereği duydu.

Instagram Yorum Kapatma Özelliği

Instagram’ın yorum konusunda ilk eklentisi, kimlerin yorum yapıp yapamayacağı konusunda oldu. Bir diğer seçenek ise,  takipçilerimizle paylaştığımız gönderilerde seçtiğimiz kelimelerin yorum olarak yazılmasını yasaklayabiliyoruz.

@ Yorum ayarları için, instagram uygulamasına girdikten sonra seçenekler bölümünden Yorumlar kısmına tıklayarabilirsiniz.

Instagram blog’unda yapılan açıklama şu şekilde; ” Eğer profiliniz herkese açık şekildeyse, fotoğraflarınıza yorum yapması için bir grup kullanıcıya izin verebilmektesiniz. Profiliniz gizli veya herkese açık olması farketmeksizin dilediğiniz kişilerin sizin fotoğraflarınıza yorum yapmasını engelleyebilirsiniz.”

Gizli Profillerde Yorum Kapatma

Şuan için gizli profillerde yorumları tamamen toplu şekilde kapatmak mümkün değildir. Paylaştığımız gönderinin sağ üst bölümünde bulunan “…” kısmına tıklayarak “Yorum Yapmayı Kapat” sekmesine tıklayıp kapatabilmekteyiz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.