Instagram Reklam Hesabı Bulunamadı Ne Demek? Çözümü Nedir?

Instagram reklam hesabı bulunamadı, sorununun asıl nedeni uygulama üzerinden farklı hesaplara bağlamaktır. Bazı durumlarda ise Instagram ve Facebook reklam hesabın arasındaki entegrasyon kaymasından ya da kişinin hesabına bağlı reklam hesabı bulunmamasıdır. Entegrasyon kayması yaşandığında yeni bir sayfa kurup bağlantı tekrar denenmelidir.  Reklam hesabı açmak için Facebook hesabı ile bağlantı kurulmalı ve tekrar reklam verilmelidir.

Instagram Reklam Hesabı Bulunamadı Ne Demek?

Instagram Reklam Hesabı Bulunamadı Çözümü Nedir?

Instagram reklam hesabı bulunamadı sorunu için farklı bir Facebook hesabı bağlanmalıdır. Facebook hesap eklemek için profil bölümünden üç çizgiye dokunulmalıdır. Ekrana gelen menüden ‘’Ayarlar’’ seçeneğine girilmelidir. Sayfanın alt kısmında yer alan ‘’Hesaplar Merkezi’’ bölümüne giriş yapılmalıdır. ‘’Facebook Hesabı Ekle’’ seçeneğinden yeni bir hesap bağlanmalıdır. Tekrar denendiğinde Instagram reklam hesabı bulunamadı sorunu çözülecektir.

Reklam hesabına Erişilirken Bir Sorun oluştu Nedir?

Reklam hesabına erişilirken bir sorun oluştu hatası genellikle kişisel reklam hesabı için yönetici erişimi olunmadığında ortaya çıkan sorundur. Reklam hesabı sahibinin kişiye izin vermesi gerekmektedir. Yönetici görevini sadece mevcut reklam hesabı yöneticisi atamaktadır. Ayrıca Instagram’ın ‘’Ayarlar’’ bölümünün alt kısmında yer alan ‘’Hesaplar Merkezi’’ seçeneğinden Facebook hesabının bağlantılı olması gerekmektedir.

Reklam hesabı ayarlarına erişmek için Facebook uygulamasına giriş yapılmalıdır. ‘’Reklam Hesabı Görevleri’’ yazısının altında yer alan ‘’Kişi Ekle’’ seçeneğine tıklayıp Instagram hesabı eklenmektedir. Profesyonel Instagram hesabı eklendikten sonra uygulamanın içerikleri öne çıkarılabilir ve bağlantılı deneyimler aktifleştirilebilir.

Instagram Reklam Hesabı Kısıtlandı

Instagram reklam hesabı kısıtlandı problemi, oluşturulan reklamda ya da doğrudan oluşturulan reklam hesabında sorun teşkil edici davranış bulunduysa Instagram reklam hesabı bulunamadı ya da kısıtlandı yazısıyla karşılaşılacaktır. Bu durumda uygulama reklam hesabını geçici olarak dondurmuş ya da kalıcı olarak kapatmıştır.

Kurulan Instagram ya da Facebook reklam hesabıyla ödeme alınan kart sahibinin ismi aynı olmalıdır. Eğer Ödeme yöntemlerinde ani değişim olduysa uygulama hesabı korumak adına dondurmuştur. ‘’Reklam Hesabınızda sıra dışı hareketler tespit edildi. Reklamlarınızı durdurarak hesabınızı güvenceye alıyoruz. Siz hesabını doğruladıktan sonra reklamlarınız yeniden başlatılacak.’’ şeklinde uyarı gönderildiyse dondurulmuş demektir.

Eğer ‘’Reklam hesabınızda ilke ihlalleri nedeni ile işaretlendi. Yayınlanmakta olan reklamlar kapatıldı. Hata olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.’’  yazısı varsa Facebook tarafından kapatılmıştır. Facebook ile iletişime geçmek için buraya tıklanmalıdır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Reklam Onaylandı Ama Yayınlanmıyor 

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.