Sosyal Medyada Duvarı Fullemek Ne Demek?

Duvarı fullemek, sosyal medyada bir kişinin bütün gönderilerini beğenmek anlamına gelmektedir. Sürekli olarak bir kişi takip ettiği sayfaları bütün gönderilerini beğeniyorsa ya da sürekli kontrol ediyorsa duvar fulleme işini yapıyor demektir. Bu davranış genel olarak bir profil beğenildiğinde, karşı taraftan karşılık beklendiğinde veya kişinin boş zamanının fazla olduğu zamanlarda olur.

Sosyal medyada duvar fulleme; Instagram, Twitter, Tiktok tarzındaki sosyal medya mecralarında sıklıkla kullanılan bir terimdir. Bu terime göre sosyal medyada fazlaca vakit geçirirken takip edilen sayfaları beğenme ve sayfaların içinde kaybolma olarak da adlandırılabilir.

Instagram Duvarı Fullemek Ne Demek?

Insgragram duvar fulleme, bir kişinin herhangi bir kişinin Instagram profiline girerek bu profildeki bütün fotoğraf ve videoları beğenmesi anlamına gelir. Hesap üzerinde bulunan bütün gönderiler beğenildiğinde duvar fulleme işi de tamamlanmış olur. Karşınıza çıkan bütün içerikleri sınırsız bir şekilde tüketmek de duvar fulleme işini yaptığınız anlamına gelir. Kişiler, karşılıklı duvar fullemek söylemini, birbirimizin gönderilerini tamamen beğenelim anlamında kullanılır.

Tiktok Duvarı Fullemek Ne Demek?

Tiktok duvar fullemek, Tiktok profilindeki bütün videoları beğenmek anlamına gelir. Tiktok’ta bir kişinin duvarı fullendiyse bütün gönderileri beğenilmiştir. Bütün içerikler bitene kadar görüp, beğenme durumu söz konusu olur. Sınırsız bir şekilde içerik üretme ve bu içeriklerin özünü anlayamama olarak da karşımıza çıkması mümkündür.

Twitter Duvarı Fullemek Ne Demek?

Twitter duvar fulleme Twitter platformu üzerinde uzun zaman geçirerek bütün tweet’leri okumak ve beğenmek anlamına gelir. Twitter üzerinde duvarı fulleyen biri bütün içerikleri tüketme ve bütün yazıları okumadır. Bu şekilde sosyal medya kullanan birinde zamanı verimli kullanma açısından sıkıntılar yaşanması mümkündür.

Karşılıklı Duvar Fullemek Ne Demek?

Karşılıklı duvar fulleme, iki kişinin karşılıklı olarak bütün gönderilerini beğenmesi anlamına gelir. Bir platformda karşılıklı duvarı fulleyelim isteği geldiyse, karşılıklı olarak tüm gönderileri beğenelim anlamıma çıkartılır. İçerikleri tüketirken genel olarak da içerikleri beğenme eğilimindedir.

Instagramda Karşılıklı Duvar Fullemek

Instagram’da karşılıklı duvar fullemek, karşılıklı olarak paylaşılan bütün içeriklerin beğenilmesi ve incelenmesi anlamına gelir. Bu durumda karşıdaki kişi ile anlaşarak bütün gönderiler beğenilir ve bu şekilde etkileşim alınmaya çalışılır. “GT” yani geri takip olarak da bilinir. Karşılıklı geri takip aynı zamanda bütün duvarı beğenme ve içerikleri görme olarak karşımıza çıkar.

Keşfedin: Instagram Taslakları Nerede?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.