Snapchat Beklemede Ne Demek? Nedeni ve Çözümü

Snapchat beklemede, Snapchat kullanıcılarının gönderdikleri mesajların karşı tarafa iletilmemesi durumunda aldıkları geri bildirimdir. Bu iletiyi alan kullanıcılar mesajlarının iletilmesi sırasında bir problem olduğunu ve bu nedenle gönderdikleri snap denilen kısa süreli izlenen video veya fotoğrafın karşı tarafa aktarılmadığını fark edebilir.

Snapchat Beklemede Neden Olur?

Snapchat beklemede nedenleri şu şekilde olabilir:

  • Snap gönderdiğiniz kişi arkadaşınız olmadığı durumda ileti beklemede kalabilir. Snapchat uygulaması üzerinden karşılıklı arkadaş olarak eklemediğiniz kişilere karşı taraf izin vermedikçe snap göndermek mümkün değildir. Bu nedenle de eğer iletileriniz beklemede gözüküyorsa bu arkadaş olarak ekli olunmaması sebebi ile olabilir.
  • İnternet bağlantısı sıkıntısı yaşanıyor olabilir. Snapchat çevrimdışı kullanılabilen bir platform olmadığından internet kesintisi yaşadığınızda snap göndermeyi durdurur ve bu süreçte snapchat beklemede olarak gözükür.
  • Arkadaşınız olan kişi sizi engellediyse ileti gönderilmez. Karşılıklı olarak arkadaş olmama durumunda Snapchat bekleme hatası gelir ve bu nedenle mesajlaştığınız bir kişi sizi engellerse mesajlarınız beklemede olarak gözükebilir.
  • Arkadaşlık isteği gönderdiğiniz kişi sizi geri eklemediyse ileti gönderilmez. Geri eklememe durumunda iletiler beklemede kalır ve sizi arkadaş olarak eklediğinde ise ileti bildirimleri açıldı veya alındı şekliyle değişir.
  • İleti gönderilen kişinin hesabı silinmiş olabilir. Aktif bir şekilde mesajlaştığınız bir kullanıcıya mesajlarınız bu şekilde gözükmeye başladıysa o kullanıcının hesabını silmesi nedeniyle ileti almama olasılığı da vardır.

Snapchat Beklemede Hatası Nasıl Çözülür?

Snapchat beklemede hatası çözümü için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Adım 1: İnternet bağlantınızı kontrol edin.
  • Adım 2: İnternet bağlantınızda sıkıntı var ise Wi-fi’yı veya mobil veriyi açıp kapatın.
  • Adım 3: İnternet ile ilgili bir sıkıntı yok ise telefonunuzu açıp kapatın.
  • Adım 4: Son olarak, karşı tarafın arkadaş listenizde olup olmadığını veya engelleyip engellemediğini kontrol edin.

Snapchat bekleme problemi hakkında daha fazla sorun var ise yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Diğer Yayın: Telefon Numarasından Instagram Hesabı Bulma

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.