Instagram Threads Nedir? Nasıl Çalışır ve İndirilir?

Instagram Threads uygulaması, insanların düşüncelerini paylaştığı, görselden uzak sadece metinlerin olduğu bir sosyal medya platformudur. Instagram’ın sahibi Meta şirketinin piyasaya sürdüğü Threads, Twitter’a rakip olarak piyasaya giriş yaptı. Çalışma sistemi, Twitter gibi olan bu sosyal medya platformu insanların düşüncelerini paylaşması amacı ile kurulmuştur.

threads ne demek

Son zamanlarda Twitter’da görülen ”Tweet görme sınırlaması ve ücretli üyelik sistemi” gibi durumların problemleri, insanları farklı bir düşünce paylaşma platformuna itmişti. Threads ise güzel bir zamanlama ile piyasaya giriş yaptı. Bu uygulamaya giriş yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Adım 1: İlk olarak Instagram hesabınıza girin ve daha sonra sağ üst taraftaki üç çizgi işaretine tıklayın.
 • Adım 2: Karşınıza gelen bölümde ”Threads” yazan yere tıklayın ve yeni uygulamaya geçiş yapın. Bu uygulama için hesap oluşturmanıza gerek yok çünkü Instagram hesabınıza entegre bir şekilde açılıyor.
 • Adım 3: Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sizden izin isteyecektir. İzin için tekrar Instagram’a dönün ve girişi onaylayın. İşte, bu kadar!

Threads Ne Zaman Çıkacak?

Threads, 6 Temmuz itibarıyla yayına alınmıştır. Şu an Twitter’a rakip olan bu platformu kullanabilirsiniz. Düşünce uygulaması olarak tasarlanan Threads Meta’ya ait olan bir platformdur. Threads’in ilk saatlerinde sizler için uygulamaya giriş yaptık. Uygulamadan ilk görüntüler şu şekilde;

Threads Takip Limiti Kaç?

Threads uygulamasında takip etme engeli yeme sınırı günlük 600’dür. Onaylı hesaplar içinse 1000’dir. Buna ek olarak, çok hızlı bir şekilde takip istekleri gönderiyorsanız da takip engeli yersiniz. Çok hızlı takip istediği göndermek, yazılım desteği ile göndermek olarak algılanır ve kısıtlanırsınız. Takipçi engeli yememek için yavaş yavaş saatte 15 – 20 kişiyi takip edebilirsiniz.

Threads Sahibi Kim?

Threads sahibi, Mark Zuckerberg olarak bilinmektedir. Meta şirketine ait olan Threads uygulaması, Twitter platformuna rakip olarak çıkartıldı. Düşünce paylaşma platformunun eksikliğinden dolayı bu girişimin, geleceği parlak görünüyor.

Threads Nasıl İndirilir?

Threads indir talebiniz için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Her platformda farklı indirme mağazalarında indirebilirsiniz.

 • Android telefonlarda Threads indirme için buraya tıklayın.
 • Apple telefonlarda uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Threads Alternatifleri Nelerdir?

Düşünce paylaşma uygulamaları, bu uygulamanın alternatifleridir. O uygulamalar;

 • Twitter
 • Bluesky
 • Mastadon
 • Truth Social

Threads APK Kullanmalı Mıyım?

APK olarak kullanmamanızı öneririz. APK dosyaların güvenliği belli değildir. Google Play Store ve App Store gibi uygulamalardan Threads’i indirebilirsiniz. Harici yerlerden güvenli olmayan dosyaları indirmenizi önermiyoruz.

Threads Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Uygulamayı denediyseniz ve beğenmediyseniz Threads hesap kapatma için aşağıdaki adımları takip ediniz;

 • Adım 1: İlk olarak uygulamaya giriş yapıp profilinize giriş yapın. Daha sonra sağ üst taraftaki profil fotoğrafınızın üstünde yer alan üç çizgi seçeneğine tıklayarak ”Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Adım 2: ”Ayarlar” bölümüne giriş yaptıktan sonra ”Hesap” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: Burada ”Profili dondur” seçeneğine tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Threads Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Hesap gizlemek, tanımadığınız kişilerin hesabınıza bakmasını engeller. Böylelikle sadece takip için kabul ettiğiniz kişiler paylaşımlarınızı görebilir.

 • Adım 1: İlk olarak uygulamaya giriş yapın ve sağ üst taraftan ”Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Adım 2: Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra ”Gizlilik” seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: ”Gizli profil” seçeneğini açın. Böylelikle hesabınız gizlenmiş olacaktır.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.