Instagram Takipçi Nasıl Arttırılır?

Instagram, kullanıcı sayısı giderek artan sosyal bir platform olup, insanların günlük hayatında belli bir zaman dilimini kapsamaktadır. Kişisel hesapların yanı sıra ticari hayatta yer alan markaların da reklamlarını ve ürünlerini kitlelere ulaştırdıkları bir ortam. Instagram hesabınız yok ise hemen bir hesap açabilirsiniz.

instagram-takipci-arttirma

Hesap açmak çok vaktinizi almayacak ancak sonrası için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Instagrama kayıt olduktan sonra herkesi popüler olma ve takipçi sayısını arttırma merakı alır. Peki takipçi sayınızı nasıl arttıracaksınız ? Şimdi size birkaç tüyo vereceğiz bu konuda. İlk yapacağınız iş Instagram üzerinden insanlarla irtibata geçmektir. Ne kadar çok kişi tarafından tanınıyorsanız takipçi sayınız o kadar fazla olacaktır. Yeni insanlarla tanışmak adına beğeni ve yorumlar yapabilirsiniz. Bu şekilde zamanla takipçi sayınız artacaktır. Bir işveren iseniz ya da pazarlamak istediğiniz ürünleriniz varsa çalışma ortamınızdan renkli kareler yansıtabilirsiniz. Sizinle çalışmanın artılarını göstermeniz size olan ilgiyi arttıracaktır.

Ürünlerinizin fotoğraflarını paylaşırken başka markaların fotoğraflarına benzer kareler kullanmaktan kaçının. Bu sizi itici bir duruma düşürecektir. Katıldığınız fuarlar ya da gittiğiniz başka ülkelerden fotoğraflar paylaşmak insanların merakını cezbedecektir. İşinizle alakalı komik durumlar ya da karikatürler paylaşabilirsiniz. Birbiri ile alakalı olan kareleri kolaj haline getirip yayınlayın. Ancak kullandığınız fotoğrafların kaliteleri ne paylaştığınızdan daha önemlidir. Fotoğraflarınızın kaliteli olması daha fazla insan tarafından takip edilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraflarınızı ilgi çeken hashtagler ile süsleyin. Yer yer ingilizce hashtagler kullanın ki paylaşımlarınız daha çok kişiye ulaşsın. Instagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınız ile birleştirin. Böylelikle diğer hesaplarınızdaki kişilerin sizi Instagramda da takip etmesini sağlayacaksınız.

Instagramda paylaştığınız fotoğraflardan başka profilinizde kendinizi nasıl anlattığınız da önemlidir. Profil yazınızda kendinizden kısaca ve etkili bir şekilde anlatın. İlgi alanlarınızı, hobilerinizi anlatın. Kısa cümlelerle kendinizi nasıl iyi ifade edebilirseniz o şekilde anlatın ki insanlar sizi daha iyi tanıyabilsin. Kendinize ait bir web siteniz varsa bunu sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Takipçi sayınızı güncel tutabilmeniz için düzenli aralıklarla paylaşım yapmanız gerekiyor. Paylaşılan fotoğrafların ilgi çekici ve renkli olmalıdır. Kısacası Instagramda takipçi sayınızı arttırmak için insanlarını ilgisiniz çekecek ve kaliteli paylaşımlar yapmalısınız. Bu işin püf noktası budur  ve de paylaşımlarınız düzenli aralıklarla olmalıdır.

Similar Posts

2 Comments

  1. size 1 haftadir ulasmaya calisiyrum yukleme yapmak icin fakat malesef cevap alamadim surekli cevrimdisisiniz. Sitenizde sol alt tarafta da canli destek bolumu koymussunuz ama malesef ulasamiyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.