Instagram’da Kimseyi Takip Edemiyorum Neden? Çözümü Ne?

Instagram’da kimseyi takip edemiyorum sorunu, peş peşe fazla sayıda kişi takip edildiğinde ya da takip bırakıldığında kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Instagram tarafından yasaklanmış olma ihtimaline karşın bir gün beklenmesi önerilmektedir. Eğer sorun çözülmediyse uygulama silinip 1 ile 2 saat arası beklenmeli ve tekrar yüklenmelidir.

Instagram’da Kimseyi Takip Edemiyorum Neden? Çözümü Ne?

Instagram kısa sürede hızlı işlem yapan ve Instagram limitlerini aşan hesaplara yaptırım uygulamaktadır. Bu yaptırımlar genelde kısıtlama şeklindedir. Eğer,  kısa sürede çok hızlı bir şekilde takip isteği gönderdiyseniz takip edememeniz normaldir. Bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Instagram’da Kimseyi Takip Edemiyorum Nasıl Çözülür?

  1. Hesabınız geçici olarak engel almış olabilir
  2. İnternet bağlantınız Instagram’ı engelliyor olabilir
  3. Instagram’a sorun bildirin

1.Hesabınız Geçici Olarak Engel Almış Olabilir

Instagram, Aralık 2015 güncellemesiyle beraber ‘’İllegal Aktivite’’ takibine başladı. Bu takip ile uygulama artık kimin Instagram’ı doğru kullanıp kullanmadığını ciddi şekilde gözlemleye başladı.  Eğer hesaba başarılı şekilde giriş yapılıyorsa geçici engel almış demektir. Bu da en geç 24 ile 48 saat içinde hesap eski haline dönecektir. Bu süreçte işlem yapmak sorun oluşturabileceği için beklenmelidir.

2.İnternet Bağlantınız Instagram’ı Engelliyor Olabilir

Bu sorunu anlamak için cihazın browser bölümüne girilmelidir. https://instagram.com/ yazıp uygulamaya girilmesi denenmelidir. Eğer sayfa açılmıyor ya da geç cevap veriliyorsa bunun nedeni internet bağlantısındandır. Etrafta başka bağlantı yoksa bu durumu düzeltmenin en iyi yolu VPN & Proxy kullanmaktır. VPN bağlantı noktasını değiştirip, Instagram ile veri akışı engelini kaldırıp takipçi ve beğeni beğeni işlemlerini düzeltmesinde yardımcı olacaktır.

3.Instagram’a Sorun Bildirin

Instagram da istek atamıyorum sorununda itiraz etme için ‘’Ayarlar’’ bölümüne girilmelidir. Açılan pencereden Profil sekmesinin altında yer alan ‘’Sorun Bildir’’ bölümüne takip engeli problemi anlatılmalıdır. Eğer haksız yere verilen bir engel değilse sürenin bitmesi gerekmektedir. Haklı olduğu düşünülüyorsa Instagram yetkilileri gerekeni yapacaktır.

Instagram’da Neden İstek Atamıyorum

Instagram neden istek atamıyorum sebebi hesabın engellenmiş ya da bloklanmış olmasından kaynaklanmaktadır. Birçok kişiye kısıtlı süre içinde takip edildiyse ya da takip bırakıldıysa, uygulama bot hesap olarak algılamaktadır. Bu nedenle Instagram tarafından yasaklanma ihtimaline karşın 1 gün beklenmesi gerekmektedir.

Instagram Neden Sürekli Takip Engeli Yiyorum?

Özellikle yeni açılan hesaplar 1 saat içinde yüzlerce takip isteği attığında uygulama, anormal istek olarak düşünüp takip engeli göndermektedir. 2015’den sonra Instagram, hesabı kimin doğru kullanıp kullanmadığına bakmaya başladı. Takipçi, beğenme, yorum ya da istek sayısında anormallik varsa direkt geçici blok ya da takip engelini göndermektedir.

Instagram’da Takip Ediyorum Geri Atıyor

Instagram’da takip ediyorum geri atıyor sorunu genellikle kişinin engellemesinden ortaya çıkmaktadır. Kişi sizi engellediyse ‘’Takip Et’’ butonunu geri atmaktadır. Bunun dışında Instagram’ın veri tabanında sunucularından kaynaklanan sorunlardır. Bir süre beklendikten sonra tekrar denendiğinde Instagram’dan istek atamıyorum sorunu çözülecektir.

Instagram 1 Günde Kaç Kişi Takip Edebilirim?

Instagram’ın 1 günde takip etme limiti 1000 kişinin altındadır. Ortalama her otuz saniye de yalnızca 1 kişi takip edilmelidir. 1 saat içinde ise en fazla 200 hesap sayısı geçilmemelidir. Eğer limit aşılırsa uygulama tarafından takip engeli atılmaktadır.

Instagram Geçici Engel Ne Zaman Kalkar?

Instagram geçici engel 24 ile 48 saat arasında kalkmaktadır. Bu süreç içinde herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Tekrar beğenme paylaşma gibi işlemler ile uğraşılmamalıdır. Aynı hata yapılmaya devam edildiğinde hesap tamamen kapatılabilir.

Instagram Neden İstek Kabul Edemiyorum?

Instagram istek kabul edilmemesinin sebebi takip engelinin atılmasıdır. Çok fazla kişiye takip isteği gönderildiğinde uygulamanın dikkatini çeker ve hesabı kısıtlar. Bu tür durumda beklemek en iyi çözümdür. 24 ile 48 saat kadar bekledikten sonra hesap tekrar eski haline dönecektir. Bu tür durumla karşılaşmamak için günde 1000 takipçi sayısı, 1 saatte ise 200 takipçi sayısı geçilmemelidir.

İlgili İçerik: Instagram Beğeni Yapamıyorum

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.