PP Ne Demek? Sosyal Medyada PP Ne Anlama Gelir?

Sosyal medya platformlarında kullanıcılar tarafından sıkça kullanılan pp kısaltması, ‘’Profile Picture’’ kelimesinin kısaltmasıdır ve profil fotoğrafı anlamına gelir. Profil fotoğrafının kısaltması olarak pp kullanılır. İngilizce bir kavram olan profil Picture, bütün sosyal medya platformlarındaki profil görsellerini temsil eder. Gençler tarafından İngilizce kullanım yaygınlaştıkça bu tarz kısaltma ifadeler ortaya çıkar. Birçok sosyal medya platformunda pp değiştirdim, pp beğenir misin gibi söylemler, profil fotoğrafı ile alakalıdır.

Sosyal medyada özellikle Instagram platformunda kullanılan kısaltmaları öğrendiğinizde sosyal mecraları daha rahat kullanabileceksiniz. Dilerseniz, bu konu hakkındaki detaylara geçelim.

pp ne demek

PP Açılımı Nedir?

PP, profil picture diğer bir deyiş ile profil fotoğrafının kısaltmasıdır. Dünya üzerinde yer alan bütün sosyal medya platformlarında profil fotoğrafı bulunduğu için bu söylemi çevrenizden sıkça duymanız normaldir.

Instagram PP Ne Demek?

Instagram pp, Instagram profil fotoğrafı anlamına gelir. Instagram uygulamasında ilk etapta karşınıza çıkan küçük görsel o profilin pp’si dir. Dolayısıyla profil fotoğrafı anlamında kullanılır. Türkiye’de ciddi derecede kullanılan bu uygulamayı kavramak için bu tarz kısaltmaları da bilmenizde fayda var. Aşağıdaki linkte bir diğer kısaltmayı okuyabilirsiniz.

İlgili İçerik: Priv Ne Demek?

Tiktok’ta PP Ne Demek?

Tiktok’ta pp, Tiktok profil fotoğrafı anlamına gelir. Tiktok kullananların profillerinde yer alan fotoğraflar onların pp’sidir. Buna bağlı olarak da profil picture yani profil görseli o kişinin kullandığı profil görseli anlamına gelir.

Whatsapp PP Ne Demek?

Whatsapp pp, Whatsapp profil fotoğrafı anlamına gelir. Whatsapp pp nasıl olmuş? Gibi bir soru soran kişi Whatsapp profil fotoğrafım nasıl olmuş? Demek ister. Dolayısıyla sosyal medyada pp kullanımı profil picture kelimelerinin kısaltmasıdır ve profil fotoğrafı anlamı taşır.

Telegram PP Ne Demek?

Telegram pp, Telegram uygulamasını kullanan kişinin profil fotoğrafı anlamına gelir. Telegram’da her kullanıcının profil fotoğrafı vardır. İnternet aleminde bunun kısaltması ise Telegram pp’dir.

Oyunda PP Ne Demek?

Oyunda pp ‘’Power play’’ anlamına gelir. Oyunu kazanmak için sergilediğiniz çabaya verilen genel isimdir. Bir kişinin oyun kazanma çabası da denilebilir.

İlginizi Çekebilir: Stabber Ne Demek?

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.